TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сведочења за пожарот во Модуларната болница во Тетово

Алсат-М - 31.01.2023

Пожарот во модуларната болница во Тетово се проширил многу брзо, за 10 до 15 секунди. Вака го започна своето сведочење на судењето за горењето на модуларната болница лекарот Мустафа Тахири, кој бил дежурен ноќта на 8 септември 2021 година кога се ...

Морбидни сведоштва на судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово: „Гледав живи луѓе како горат“

Точка

Судење за пожарот во модуларна болница: Речиси секој пациент имал барем по еден придружник

24 Вести - 31.01.2023

Поголемиот дел од пациентите кои се лекувале во изгорената модуларна болница во Тетово имале придружба од семејствата, иако на самиот влез од модуларната болница пишувало дека е строго забранет влез за лица од надвор, поради тоа што внатре се ...

Докторите сведочеа за пожарот во модуларната болница во Тетово – ПП апарат немало, ниту портир кој би контролирал кој влегува

Телма

Морбидни сведоштва на судењето за модуларната болница: Гледав како горат живи луѓе, огнот за миг однесе десетици животи

Слободен Печат - 31.01.2023

Доктори и медицински сестри, роднини на пациенти, сведочеа на денешната главна расправа во судскиот процес за изгорената модуларна болница во Тетово. Роднините на пациентите кои лежеа во модуларната болница вечерта кога избувна пожарот, велат дека ...

Немаше противпожарни апарати во тетовската модуларна ковид болница, кажаа сведоците на судењето за пожарот

Сакам да кажам - 31.01.2023

Со сослушување на сведоците од Обвинителството, во Основниот суд во Тетово продолжи главната расправа за пожарот во модуларната ковид болница од 8 септември 2021 во кој загинаа 14 пациенти и роднини.

Сведоците од Модуларната болница во Тетово не можеле да ги најдат противпожарните апарати

Мета

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница

Скопје инфо - 31.01.2023

На денешното рочиште од судењето за пожарот во тетовската модуларната болница во кој загинаа 14 луѓе, беа сослушани седум сведоци предложени од Обвинителството. На прашања на обвинителите, на судијата и на адвокатите на обвинетите и оштетените ...

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Опсервер

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Сител

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

ТВ21

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Бриф

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Курир

Сослушани 7 сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница

Gostivarpress.mk

Канал5 4NEWS OhridNews Press24 Н.Македонија Кајгана Вечер Прес Нетпрес

ПОРТИР НЕМАЛО, ПА АГРЕСИВНИТЕ РОДНИНИ ВЛЕГУВАЛЕ Сведоштва за пожарот во модуларната болница, ново рочиште на 16 ...

+инфо - 31.01.2023

Обвинетите, директорите Фљорин Бесими и Артан Етеми, докторот Бобан Вучевски и претставник на Клиничка болница Тетово како правно лице на почетокот на судењето истакнаа дека го разбираат обвинението, но не признаваат вина и дека не ги сториле делата ...

Што кажаа сведоците на денешното рочиште за пожарот во тетовската модуларна болница?

Фокус - 31.01.2023

На денешното рочиште од судењето за пожарот во тетовската модуларната болница во кој загинаа 14 луѓе, беа сослушани седум сведоци предложени од Обвинителството. На прашања на обвинителите, на судијата и на адвокатите на обвинетите и оштетените ...

Денеска продолжува судењето за пожарот во тетовската модуларна болница

Канал5 - 31.01.2023

Денеска продолжува судењето за пожарот во тетовската модуларна болница на 8 септември 2021 година, во кој животите ги загубија 14 луѓе. На последното рочиште претставниците на Основното јавно обвинителство Тетово ги презентираа писмените докази кои ...

Сослушани седум сведоци на судењето за пожарот во тетовската модуларна болница

еМагазин - 31.01.2023

На денешното рочиште од судењето за пожарот во тетовската модуларната болница во кој загинаа 14 луѓе, беа сослушани седум сведоци предложени од Обвинителството. На прашања на обвинителите, на судијата и на адвокатите на обвинетите и оштетените ...

Влезот бил забранет, ама вработените се соочувале со агресивни роднини – сведоштва од денешното судење за пожарот во тетовската болница

Република

Сведоците со различни искази за пожарот во монтажната болница во Тетово

Денешен

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Независен - 31.01.2023

На денешното рочиште од судењето за пожа рот во тетовската модуларната болница во кој загинаа 14 луѓе, беа сослушани седум сведоци предложени од Обвинителството. На прашања на обвинителите, на судијата и на адвокатите на обвинетите и оштетените ...

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Либертас

Сведоци за пожарот во модуларната болница: Немаше портир, имаше само писмена наредба дека е забранет влез за ...

360 степени - 31.01.2023

Сведоците кои биле во модуларната болница како придружба на свои блиски имаа различни ставови околу тоа дали им било забрането од некого престојуваат во собите На денешното рочиште од судењето за пожарот во тетовската модуларната болница во кој ...