TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џем од јагоди – првенчето ја „стопи“ Меган од среќа: Војвотката основаше свој бренд/ФОТО

Вечер Прес - 17.04.2024

Новиот деловен потфат на војвотката од Сасекс Меган Маркл многумина го споменуваат на социјалните мрежи, заедно со слики од тегла џем од јагоди. Иако Меган сакаше да остане загадочна, на мрежите и меѓу инфлуенсерите се шират фотографии од џемот на ...

ФОТО | Меган Маркл продава џем: Само 50 одбрани го добија деликатесот од војвотката

Слободен Печат

📸Принцот Хари и Меган Маркл станаа „жртви“ на вештачката интелигенција

Локално

„Вреска од несигурност“: Недолично однесување на Меган – не и дозволи на девојка да застане до Хари за сликање/ВИДЕО

Вечер Прес

Луѓето открија како се вика фустанот на Меган маркл и коментираат: „Па, сега е јасно што мисли за Хари“

Женски магазин

Вирално видео: Меган Маркл ја оттргнала девојката која сакала да застане и позира до принцот Хари – „Неверојатна е нејзината несигурност“

Пулс24

Вирално видео: Меган Маркл ја оттргнала девојката која сакала да застане и позира до принцот Хари – „Неверојатна е нејзината несигурност“

Во Центар

Кралот Чарлс вели дека бил „доведен до солзи“ слушајќи го принцот Вилијам како зборува за неговата кралска иднина

Слободен Печат - 17.04.2024

Кралот Чарлс III бил многу емотивен за синот, принцот Вилијам, слушајќи го како зборува за неговата кралска иднина во видеоматеријал од документарниот филм на „ITV“ од 2019 година. Во снимката, која беше реобјавена од „The Mirro“r во понеделникот, ...

СИТЕ ОЧИ ВПЕРЕНИ КОН ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ПОРАДИ ОВИЕ ЗБОРОВИ: Кејт и јас…

Вечер Прес

Принцот Вилијам се враќа на работа: Еве што планира да направи

Еспресо

Принцот Вилијам се враќа на кралските должности

Независен

Принцот Вилијам ќе им се врати на кралските должности, првпат по објавата за дијагнозата на принцезата Кетрин

Слободен Печат

Откриен тајниот план на принцот Вилијам и Кејт за нејзиното опоравување

Попара

Кејт Мидлтон се огласи на „X“, за прв пат откако објави дека има рак

Канал5

Слободен Печат +инфо Скопје1 Либертас Либертас Press24 +инфо

Кејт Мидлтон го следи златното правило во своето воспитување, кое го наследи од принцезата Дијана (фото)

Во Центар - 17.04.2024

Кралските деца постојано се под лупа на јавноста и во повеќето случаи се однесуваат како што треба. Ова е последица на практичното воспитување на Кејт Мидлтон, која користи многу паметни трикови кои ги препишала од нејзината мајка Керол Мидлтон и ...

Принцот Хари и Меган Маркл меѓу најмалку популарните членови на кралското семејство, покажува истражување

Макфакс

Принцот Хари и Меган Маркл меѓу најмалку популарните членови на кралското семејство, покажува истражување

Репортер

Принцот Хари и Меган Маркл меѓу најмалку популарните членови на кралското семејство, покажува истражување

Опсервер

Принцот Хари и Меган Маркл меѓу најмалку популарните членови на кралското семејство, покажува истражување

MTM

Кејт Мидлтон го следи златното правило во своето воспитување, кое го наследи од принцезата Дијана (фото)

Пулс24

📷 ПРВА ПОРАКА НА КЕЈТ МИДЛТОН ОТКАКО СООПШТИ ДЕКА ИМА РАК Еве на кого се обрати принцезата од Велс

+инфо - 16.04.2024

Кејт Мидлтон повторно се огласи, што може да се протолкува како нејзино прво јавно огласување откако на 22 март со емотивна видеопорака објави дека боледува од рак, иако и по веста за дијагнозата се заблагодари за пораките за поддршка што ги добила.

Првата порака на Кејт Мидлтон откако му соопшти на светот дека има рак: Еве на кого се обрати принцезата од Велс

Локално

ПРВА ОБЈАВА НА КЕЈТ ОТКАКО НА СВЕТОТ МУ СООПШТИ ДЕКА ИМА РАК: Еве на кого му се обрати принцезата од Велс, откри дека е шокирана и тажна! (ФОТО)

Курир

(Фото) Прва порака на Кејт Мидлтон откако соопшти дека боледува од рак: Еве на кого се обрати принцезата од Велс

Еспресо

Кејт Мидлтон се појави и откри дека е шокирана и тажна! (ФОТО)

Убавина и Здравје

ПРВАТА ПОРАКА на Кејт Мидлтон откако му соопшти на светот дека има рак: Еве на КОГО се обрати принцезата од Велс

Убавина и Здравје