TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Антиќ: Јокиќ и Дончиќ се пример за децата, играат со срце, а не за пари

Оff.net - 31.01.2023

Перо Антиќ како прв човек на КФМ гостуваше во Грција, каде даде интервју за Eurohoops TV. Зборува за НБА, Никола Јокиќ, Лука Дончиќ, Фенербахче, Олимпијакос, а за Богдан Богдановиќ вели дека е полуд по кошарка од Жељко Обрадовиќ и дека кога биле ...

Антиќ: Јокиќ и Дончиќ играат со срце, а не за пари и затоа се – најдобри (ВИДЕО)

Sport 1 - 31.01.2023

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ), Перо Антиќ, неодамнешното гостување во Грција го искористи да даде изјава за новинар од оваа земја кој работи за еден од најдобрите европски кошаркарски портали „Еурохупс“, во кое, меѓу ...

Перо Антиќ: Јокиќ игра со 50% во НБА, Богдановиќ е полуд за кошарка и од Жељко Обрадовиќ

Екипа - 31.01.2023

Поранешниот македонски кошаркар и сегашен претседател на КФСМ Перо Антиќ, во интервју за српските медиуми зборуваше за Никола Јокиќ, неговиот поранешен тренер Жељко Обрадовиќ и неговиот екс соиграч Богдан Богдановиќ.

Перо Антиќ: Жељко е луд, но Богдановиќ е двојно полуд

Вечер Прес - 31.01.2023

Поранешниот македонски репрезентативец, Перо Антиќ (40), кој моментно е претседател на Кошаркарската федерација (КФМ), во интервју за „Еурохупс“, со ентузијазам зборуваше за српскиот центар Никола Јокиќ, поранешните клубови и соиграчи и легендарниот ...

Антиќ со совет до младите кошаркари: Не гледајте НБА лига, Јокиќ игра со 50 проценти!

Дерби - 31.01.2023

Перо Антиќ извршува одговорна функција во македонската кошаркарска Федерација и говореше на оваа тема во интервјуто за „Еурохупс“, но покрајр тоа што нагласи дека главна задача му е да постави добра база за новите генерации, легендарниот центар ...

ВИДЕО | Антиќ: Јокиќ игра со срце – кој знае што може да се случи ако игра со 100 проценти

Слободен Печат - 31.01.2023

Перо Антиќ во интервјуто за познатиот портал „ Јурохупс “ зборуваше на многу теми, меѓу кои и за српскиот центар на Денвер нагетс, Никола Јокиќ , моментно еден од најдобрите НБА кошаркари.

Перо Антиќ на работен состанок на балканските кошаркарски федерации

Gol.mk - 31.01.2023

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ), Перо Антиќ, заедно со Претседателите на Кошаркарските федерации од екс-ју земјите денеска ќе присуствува на работен состанок во Љубљана, на покана и на иницијатива на Словенечкиот ...

Перо Антиќ на работен состанок на балканските кошаркарски федерации

Курир - 31.01.2023

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, заедно со Претседателите на Кошаркарските федерации од екс-ју земјите денеска ќе присуствува на работен состанок во Љубљана, на покана и на иницијатива на Словенечкиот кошаркарски ...

Перо Антиќ на работен состанок на балканските кошаркарски федерации

TopSport - 31.01.2023

Претседателот на КФСМ, Перо Антиќ, заедно со претседателите на кошаркарските федерации од екс-ју земјите присуствува на работен состанок во Љубљана, на покана и на иницијатива на Словенечкиот кошаркарски сојуз.