TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зборовите беа нејзини играчки, со нив ги лекуваше нашите и своите рани: Животната приказна на неповторливата Марина ...

Женски магазин - 20.09.2021

На 67 -годишна возраст, почина Марина Туцаковиќ, по долго и тешко боледување. Најголемиот и најважниот текстописец од нашиот регион. Нејзините стихови засекогаш ќе бидат нејзиното најголемо наследство ...

Се огласи семејството на Марина Туцаковиќ, ова е последната желба на текстописецот

Скопје24

Од последната објава на Марина Туцаковиќ ќе ви се распара срцето – Таа покажува како се чувствувала во своите последни денови

Скопје24

„СРЦЕ, ИМАМ ТЕКСТ ЗА ТЕБЕ“ Северина со емотивно видео се прости од Туцаковиќ

+инфо

„СРЦЕ ИМАМ ТЕКСТ ЗА ТЕБЕ“ Северина со емотивно видео се прости од Туцаковиќ

Курир

Зошто секогаш најлошото им се случува на најдобрите: Пораки од Марина Туцаковиќ кои треба добро да ги запомниме

Хаштаг

За еден стих заработила 100.000 евра, живееше во длабока болка по загубата на синот – Факти за Марина Туцаковиќ

Црнобело

Убавина и Здравје Хитпортал Хитпортал Хаштаг Курир Црнобело Хаштаг Женски магазин

Ако почнам да плачам, нема да застанам, ќе се загушам – Цеца прозборе после смртта на Марина Туцаковиќ

ММС - 20.09.2021

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ денеска се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, депресивна и тажна. Цеца е целосно уништена од смртта на текстописецот Марина Туцаковиќ, која почина вчера по битката со тешка болест, на 67 -годишна возраст.

ЦЕЦА СКРШЕНА ОД БОЛКА: Замина нејзината втора мајка, од овие зборови и видео порака солзите сами ќе ви течат… (ВИДЕО)

Курир

ЦЕЦА СКРШЕНА ОД БОЛКА: Замина нејзината втора мајка, од овие зборови и видео порака солзите сами ќе ви течат…

Пулс24

Емотивно видео: Цеца се прости од својата втора мајка

Скопје24

Го создаде Џеј Рамадановски и му го спасила животот: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада (ВИДЕО)

Курир

Заедно ќе создаваат песни таму горе: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада

Република

Го создаде Џеј Рамадановски и му го спасила животот: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада

Пулс24

Скопје24

Синот и сопругот на Туцаковиќ со потресно соопштение: Изгубивме мајка и сопруга, а не национално богатство

Либертас - 20.09.2021

Сопругот и синот на Марина Туцаковиќ, Александар и Милан Радуловиќ се заблагодариле на изјавите за поддршка, сочувство и пријателство и ја замолиле јавноста да ја почитува нивната приватност и погребот да се одвива интимно, во кругот на семејството.

„Од тебе го научив она најважното“: Болни зборови од пејачката за која Марина ја напишала песната посветена на починатиот син!

Убавина и Здравје

Одложен е погребот на Марина Туцаковиќ: Откриена е причината и кога ќе биде испратена во вечното почивалиште

Хаштаг

Влезе во собата и во виде телото на својот син на креветот, прстите му беа веќе помодрени. Од тоа никогаш не се опорави, со таа тага замина од овој свет

Во Центар

МАРИНА НЕМА ДА БИДЕ ПОГРЕБАНА УШТЕ 10 ДЕНА – причината најмногу му го кине срцето на нејзиниот сопруг

Курир

Короната го одложи погребот на Марина Туцаковиќ

ММС

Марина Туцаковиќ ќе биде погребана во гробот на нејзиниот син Милош: Потресна исповед на семејството

Фактор

Фактор Курир Пулс24 Мастило Убавина и Здравје +инфо Мастило Курир

Марина Туцаковиќ го напиша текстот на една од најтажните песни на Тоше

Скопје1 - 20.09.2021

По тешко боледување на 67 -годишна возраст почина музичкиот текстописец Марина Туцаковиќ. Таа напиша бројни хитови за најголемите sвезди од музичката сцена на поранешна Југославија, како на Здравко Чолиќ, Индира Радиќ, Северина, Нина Бадриќ, Неда ...

Балканот се збогува со Марина Туцаковиќ

Точка

Tвитер за Туцаковиќ: Денот кога домашната музика остана без текст

Скопје инфо

По три години битка со ракот, почина Марина Туцаковиќ, која ги напиша едни од најубавите песни на Балканот

еМагазин

Ова се најголемите хитови на Марина Туцаковиќ

Хитпортал

Ја загуби битката: Почина најдобриот текстописец во регионот

Хитпортал

Почина Марина Туцаковиќ врвен текстописец на екс југословенски и актуелни музички хитови

Нова ТВ

PressingTV Вистина.мк Попара Скопје1 Сакам да кажам OhridNews 360 степени Канал5