TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бар ќе биде повикан да сведочи пред Конгресот, републиканците го пофалија Мулер за извештајот

Глас на Америка - 25.03.2019

Трамп на неговиот Твитер профил напиша „нема соработка, нема попречување на правдата, целосно ослободување од вина“ ВАШИНГТОН — Главниот правобранител на САД Вилијам Бар изјави дека извештајот на специјалниот советник Роберт Мулер, за наводното ...

Нема докази дека Трамп соработувал со Русија за изборите

Академик - 25.03.2019

Обвинителот Вилијам Бар го објави извештајот според кој претседателот Доналд Трамп и соработниците во неговата кампањата не соработувале со руската влада за изборите на кои победи Трамп. Главниот обвинител објави дека истрагата што ја водеше ...

Срамно е што јас и земјата моравме да поминеме низ ова, вели Трамп за истрагата на специјалниот обвинител Милер

Сакам да кажам - 25.03.2019

Доналд Трамп вели дека истрагата на специјалниот обвинител Роберт Милер целосно го ослободува од сомнежите дека Русија му помогнала да победи на изборите во 2016 година. Кратката верзија на долгоочекуваниот извештај беше објавена вчера и тој не дава ...

Нема докази за соработка на Трамп со Русите

Р.С.Европа - 25.03.2019

Нема докази дека американскиот претседател Трамп или негови соработници соработувале со Русија за време на претседателските избори или пак дека ја попречувале истрагата. Тоа се вели во извештајот на специјалниот истражител Мулер.

Прва реакција на Трамп по резултатите од истрагата која ја чекаше светот: „Целосно и потполно сум ослободен“

Press24 - 25.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека после извештајот на специјалниот обвинител Роберт Милер дека е ослободен од сите обвиненија. Трамп додал дека е „срамно“ што морал да трпи за време на истрагата за утврдување поврзаност меѓу ...

Објавен извештајот што го чекаше цела Америка; Јавниот обвинител на САД: Трамп е невин!

Алсат-М - 25.03.2019

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските избори, нема докази дека Доналд Трамп и неговите советници не соработувале со Русија во ...

Пискотници се слушаат од Њујорк тајмс до Атлантик

Оff.net - 25.03.2019

Првиот човек на американското министерство за правда, Вилијам Бар, по разгледување на извештајот на Милер објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека кампањата на Доналд Трамп ниту кој било негов советник не ...

Трамп е ослободен, но не и исчистен

Deutsche Welle - 25.03.2019

Претседателот на САД се чувствува „целосно ослободен“ од заклучокот на извештајот на обвинителот Милер. Но другите истраги за неговата администрација и неговиот бизнис ќе продолжат, предупредува Александра фон Намен Заклучокот од истрагата на ...

Трамп: Срамно е што низ што сѐ морав да минам

Нетпрес - 25.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во неделата дека „целосно“ е ослободен од обвинувањата откако министерството за правосудството ги објави заклучоците од специјалниот обвинител Роберт Мјулер за истрагата за наводното руското мешање во ...

Истрагата на Милер го ослободи Трамп од вина дека соработувал со Русија

Н.Македонија - 25.03.2019

Истрагата на Специјалниот совет (или во медиумите попозната како истрагата на Милер) вели дека американскиот претседател Доналд Трамп не соработувал со Русија за време на својата претседателска кампања во 2016 година, пренесуваат светските медиуми.

Трамп откако обвинителот не најде докази: Срамота што така му правевте на ваш претседател

Фактор - 25.03.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека е "целосно" ослободен, откако министерот за правда ги објави заклучоците на посебниот обвинител Роберт Мулер кој во својот извештај напиша дека не постојат докази за изборна соработка со Русија.

Трамп не соработувал со Русите: Ставена е точка на сите тврдења против американскиот претседател

Точка - 25.03.2019

Истрагата на специјалниот обвинител Роберт Маелер покажа дека изборниот штаб на американскиот претседател Доналд Трамп не соработувал со Русите за време на претседателската кампања во 2016-та година.

Трамп: Дури и нелегалната истрага покажа дека немаше соработка со Русите, срамно е што Америка мораше да помине низ ова

Алфа - 25.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп триумфално изјави дека дури и нелегалната истрага која ја водел специјалниот обвинител Роберт Мулер покажала дека нема сомнежи за соработка меѓу тимот на Трамп и „Русите“ во кампањата за избор на претседател во ...

Реакции по резултатите од истрагата на Мулер

1tv - 25.03.2019

„Целосно ослободување“, напиша на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на главните наоди од истрагата на специјалниот обвинител Роберт Мулер за наводно руско мешање во американските претседателски избори во 2016 година.

Мулер вели дека нема незаконско постапување од страна на Трамп или од неговата кампања

Глас на Америка - 25.03.2019

Главниот обвинител го објави резимираниот извештај на Роберт Мулер кој ова го заклучил по речиси двегодишна истрага Специјалниот советник Роберт Мулер вели дека ниту Претседателот Доналд Трамп, неговата кампања, ниту било кој поврзан со неа ...

Кампањата на Трамп не била координирана со Русија, се вели во извештајот на специјалниот обвинител Милер

Сакам да кажам - 24.03.2019

Министерството за правда на САД објави дека истрагата на специјалниот обвинител Роберт Милер не пронашла докази оти претседателската кампања на Доналд Трамп била заговарана или координирана со Русија, со цел да се влијае врз изборите во 2016.

Објавени резултатите од големата истрага – Трамп не соработувал со Русија

Макфакс - 24.03.2019

Кампањата на Доналд Трамп за претседателските избори во 2016 година не заговарала со Русија, покажува извештајот на специјалниот советник Роберт Милер, кој две години работеше на истрагата за руската вмешаност во американските претседателски избори ...

Демократите бараат целосно да се објави извештајот на Милер за врските на Трамп со Русија

Сакам да кажам - 24.03.2019

Демократите притискаат целосно да се објави извештајот на специјалниот обвинител Роберт Милер за истрагата за врските на кампањата на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и најавија дека ќе ги искористат сите правни средства ако е ...

Објавен извештајот што го чекаше цела Америка: Трамп не соработувал со Русите

Сител - 25.03.2019

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските избори, нема докази дека Доналд Трамп и неговите советници не соработувале со Русија во ...

Трамп е ослободен, но не и исчистен

Либертас - 25.03.2019

Претседателот на САД се чувствува „целосно ослободен“ од заклучокот на извештајот на обвинителот Милер. Но другите истраги за неговата администрација и неговиот бизнис ќе продолжат Заклучокот од истрагата на специјалниот обвинител Роберт Милер ...

Трамп не ги местел изборите со помош на Русија, истрагата запрена

Фокус - 25.03.2019

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските избори, нема докази дека Доналд Трамп и неговите советници соработувале со Русија во обид ...

Трамп за извештајот на специјалниот обвинител: Пропадна обидот да ми се наштети

Макфакс - 25.03.2019

„Целосно ослободување“, напиша на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на главните наоди од истрагата на специјалниот обвинител Роберт Милер за наводно руско мешање во американските претседателски избори во 2016 година.

Вашингтон во исчекување на резултатите од конечниот извештај на Мулер

Deutsche Welle - 23.03.2019

По речиси двегодишна истрага финалниот извештај за наводното мешање на Русија во американската предизборна кампања во 2016 година во корист на Доналд Трамп стигна пред министерот за правда на САД.

Милер не пронајде докази за вмешаност на Русија во претседателската кампања на Трамп

Канал5 - 25.03.2019

Милер во петокот ја затвори својата истрага, која во последните две години фрлаше сенка врз мандатот на Трамп. Министерството за правда на САД објави дека истрагата на специјалниот обвинител Роберт Милер не пронашла докази оти претседателската ...

Објавени резултатите од големата истрага – Трамп не соработувал со Русија

24Инфо - 24.03.2019

Кампањата на Доналд Трамп за претседателските избори во 2016 година не заговарала со Русија, покажува извештајот на специјалниот советник Роберт Милер, кој две години работеше на истрагата за руската вмешаност во американските претседателски избори ...

Трамп за извештајот на специјалниот обвинител: Пропадна обидот да ми се наштети

24Инфо - 25.03.2019

„Целосно ослободување“, напиша на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на главните наоди од истрагата на специјалниот обвинител Роберт Милер за наводно руско мешање во американските претседателски избори во 2016 година.

Трамп не соработувал со Русија

Тера - 25.03.2019

Министерството за правда на САД објави дека истрагата на специјалниот обвинител Роберт Милер не пронашла докази оти претседателската кампања на Доналд Трамп била заговарана или координирана со Русија, со цел да се влијае врз изборите во 2016.

Истрагата покажа: Трамп не соработувал со Русија

Република - 24.03.2019

Кампањата на Доналд Трамп за претседателските избори во 2016 година не заговарала со Русија, покажува извештајот на специјалниот советник Роберт Милер, кој две години работеше на истрагата за руската вмешаност во американските претседателски избори ...

Трамп за извештајот на специјалниот обвинител: Пропадна обидот да ми се наштети

Centar - 25.03.2019

„Целосно ослободување“, напиша американскиот претседател Доналд Трамп на „Твитер“ по објавувањето на главните наоди од истрагата на специјалниот обвинител Роберт Милер за наводно руско мешање во американските претседателски избори во 2016 година.