TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Кога ми вадеа крв беше црвена, а кога ја враќаа проѕирна“: Тајсон ја откри тајната на својата нова младост – скапоцен ...

Точка - 29.05.2020

Снимката која што неодамна беше објавена, а на која 53-годишниот Мајк Тајсон тренира и најавува дека се враќа во рингот, па дури и во хуманитарни цели ги фасцинираше сите ширум светот. Челичниот Мајк и во 50-те години е во врвна форма, но таков не ...

Мајк Тајсон ја откри „тајната“ со која се врати во форма

Екипа - 29.05.2020

Легендарниот американски боксер, Мајк Тајсон најави дека се враќа во рингот. 53-годишникот се врати во одлична форма, нешто со кое не можеше да се пофали изминатите години. „Челичниот Мајк“ ја откри тајната која му помогна во новиот изглед.

Тајсон го има истиот третман како Надал и Роналдо: За 25.000 евра до целосно нова младост

СуперСпорт - 29.05.2020

Познатиот американски боксер Мајк Тајсон (53) повторно е во центарот на вниманието. Во последните неколку недели, често се пишуваше за поранешниот светски шампион, главно се должи на фактот дека дури и на почетокот на петтата деценија, тој изгледа ...

Тајсон за Тајсон: Фјури е најголем зошто е ЛУД!

SportMedia - 28.05.2020

Деновиве во светските медиуми се најавува вистински спектакуларен бокс меч и тоа меѓу Тајсон и Тајсон. Односно меѓу некогашниот светски првак Мајк Тајсон и актуелниот во ВБЦ верзијата, Тајсон Фјури.

Кличко ги враќа појасите кои во 2015 му беа одземени од Фјури

Екипа - 28.05.2020

Тајсон Фјури во ноември 2015 година по цела деценија владеење ја заврши кариерата на Владимир Кличко. Со победата тој на Украинецот му ги одзема појасите за светски шампион во тешка категорија, по ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО.

Тајсон се врати во ринг, па се посрамоти за сите пари! (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.05.2020

Поранешниот боксер Мајк Тајсон се врати во рингот и по десет години се соочи со кечерот Крис Џерико, човек кој во 2010 година го изглуми неговиот нокаут, па во рингот продолжи нивната незавршена „пресметка“.

Тајсон за животот во затвор: Толку многу се сексав, што немав сила за теретана

Екипа - 28.05.2020

Мајк Тајсон беше во затвор во Индијанополис од 1992 до 1995 година, осуден на шест години поради силување на Дизаре Вашингтон. Но, по три години беше пуштен на слобода, по што се врати на боксот.

На Кличко ќе му ги вратат појасите кои ги загуби против Фјури

Вечер Прес - 28.05.2020

Во ноември 2015 година, Британецот Тајсон Фјури стави крај на децениското владеење на украинскиот боксер Владимир Кличко. „Кралот на циганите“ успеа да го совлада Кличко во одлична борба, а со тоа ги зема појасите во ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО ...

Тајсон се врати во рингот, па се посрамоти со – кинење на маичката! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 28.05.2020

Мајк Тајсон се врати во рингот по 10 години и се соочи со кечерот Крис Џерик, човек кој во 2010 година го одглуми неговиот нокаут, па во рингот продолжи „пресметката“. Секако, тепачката беше монтирана, но сите зборуваат за тоа што се случи пред ...

Тајсон е предмет на потсмев, откако не успеа да ја искине маицата: А само да ја соблечеш? (ВИДЕО)

СуперСпорт - 28.05.2020

Мајк Тајсон се појави во рингот синоќа и повторно беше гостин меѓу борачите на AEВ Федерацијата. Поранешниот светски шампион во тешка категорија се соочи со Крис Јерих по десет години, човекот кој го одглуми својот нокаут во 2010. година.

Тајсон станал предмет на потсмев откако се посрамотил на рингот (видео)

Локално - 28.05.2020

Мајк Тајсон се појавил на рингот синоќа и повторно бил гостин меѓу кечерите на „AEW“ Федерацијата. „Железниот“ Мајк после десет години се соочил Крис Џерихо, човек кој во 2010 година го одглумил неговиот нокаут. Во рингот се создадло т.н.

Дуелот Пулев – Џошуа ќе се одржи во Британија до крајот на годинава

SportMedia - 28.05.2020

Битката за светската титула во тешка категорија меѓу Кубрат Пулев и Ентони Џошуа може да се одржи во помала сала и пред помалку гледачи во Велика Британија. Ова го најави промоторот на светскиот шампион – Еди Херн, кој истакна дека приоритет е дуел ...

Тајсон се врати во рингот, но поради неочекуваниот кикс стана предмет на потсмев

Точка - 28.05.2020

Мајк Тајсон се припрема за враќање во боксерскиот ринг веќе со месеци, барем во хуманитарни цели, а до тој момент за вежбање ќе послужи и кечерскиот ринг. Некогаш најопасниот човек на планетата се појавил со своите пријатели, пензионираните ММА ...

Кој има поголеми шанси во борбата на векот: Може ли Мајк Тајсон да го нокаутира британскиот Тајсон?

Машки магазин - 27.05.2020

Тоа што има 53 години не мора да значи дека Тајсон не може да пласира разорен удар за да го сруши противникот Спортскиот свет беше оставен во благ шок по објавувањето дека легендарниот Мајк Тајсон ќе боксува на егзибиционен мечпротив најдобриот ...

Американскиот рапер беше без зборови кога виде како изгледа Мајк Тајсон и веднаш го објави на Твитер

Sport M - 27.05.2020

Легендарниот Мајк Тајсон ја воодушеви светската јавност со фантастична трансформација на неговото тело. За време на домашната изолација, Тајсон реши да се посвети на тренинг во теретаната, и го најави враќањето во рингот.

Знам како е на врвот и како е кога се ќе загубиш

Вечер Прес - 27.05.2020

Британскиот боксер Ентони Џошуа, призна дека и се радува на борбата со својот сонародник Тајсон Фјури. Фјури има титула во ВБЦ верзијата, додека Џошуае соственик на шампионските појаси во ИБФ, ВБА, ВБО и ИБО.

Tајсон за животот во затворот: Имав толку многу се*с што не можев да вежбам

Спортски - 27.05.2020

Мајк Тајсон во претходните денови се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Овој 53 годишен легендарен боксер ги воодушеви сите со неговата неверојатна трансформација.

Фјури: Ќе бидам побогат од Мејведер

Кајгана - 27.05.2020

Тајсон Фјури во објава на социјалните мрежи вели дека сака да стане најбогат боксер во историјата. Актуелниот светски шампион во тешка категорија има уште две борби според неговиот договор, а до неговото завршување би требало уште еднаш да се бори ...

Добив повик, ќе боксувам против Мајк Тајсон

Вечер Прес - 27.05.2020

Еден од најдобрите боксери на денешницата и голема ѕвезда во тешка категорија Британецот Тајсон Фјури, откри дека ја прифатил понудата на Мајк Тајсон да одработат еден егзибиционен натпревар.

Тајсон: „Имав толку многу секс во затворот што од умор не можев ниту во теретана да одам...“

Точка - 27.05.2020

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон, се присетил на еден пикантен детаљ од својата автобиографија, а кој се однесува на времето кое што го поминал во затвор. Да ве потсетиме, Тајсон бил во затвор од 1992-та година до 1995-та година поради ...

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

IPON - 27.05.2020

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на својата кариера, но поради скандалозното однесување неколку години помина и во затвор.

Џошуа и Пулев во Британија до крајот на годината

IPON - 28.05.2020

Мечот за светската титула во тешка категорија меѓу Кубрат Пулев и Ентони Џошуа може да се одржи во помала сала и пред помалку гледачи во Велика Британија, најави промоторот на Џошуа, Еди Херн.

Раперот 50 Сент без зборови кога виде како изгледа Мајк Тајсон и веднаш го објави на Твитер

IPON - 28.05.2020

Легендарниот Мајк Тајсон ја воодушеви светската јавност со фантастична трансформација на неговото тело. Сето тоа го постигна за време на домашната изолација, тренирајќи во теретаната. За неколку недели успеа да го врати своето тело во состојбата во ...

Тајсон е предмет на потсмев, откако не успеа да ја искине маицата (ВИДЕО)

IPON - 28.05.2020

Мајк Тајсон се појавил на рингот синоќа и повторно бил гостин меѓу кечерите на „AEW“ Федерацијата. „Железниот“ Мајк после десет години се соочил Крис Џерихо, човек кој во 2010 година го одглумил неговиот нокаут. Во рингот се создадло т.н.

Тајсон е предмет на потсмев, откако не успеа да ја искине маицата (ВИДЕО)

Sport M - 28.05.2020

Мајк Тајсон се појави во рингот синоќа и повторно беше гостин меѓу борачите на Федерацијата AEW. Поранешниот светски шампион во тешка категорија се соочи со Крис Џерих по десет години, човекот кој го одглуми неговиот нокаут во 2010 година.

Кличко ќе си ги добие појасите кои ги загуби против Фјури

IPON - 28.05.2020

Во ноември 2015 година, Британецот Тајсон Фјури стави крај на децениското владеење на украинскиот боксер Владимир Кличко. Фјури успеа да го совлада Кличко во одлична борба, а со тоа ги зема појасите во ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО верзиите.

Како Тајсон е во топ форма? Со третманот како на Роналдо и Надал вреден 25.000 евра (ВИДЕО)

Спортски - 29.05.2020

Познатиот американски боксер Мајк Тајсон (53) повторно е во центарот на вниманието. Во последните неколку недели, често се пишуваше за поранешниот светски шампион, главно се должи на фактот дека дури и на почетокот на петтата деценија, тој изгледа ...