TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Минимална плата од 600 евра и само 7% невработеност до 2028 година, најавува Ковачевски

Бриф - 18.04.2024

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски на вечерашниот митинг во Гевглеија ги посочи клучните ветувања за следниот мандат. „Она што го ветуваме за мандатот 2024-2028 година тоа е просечна плата од 1.100 евра и минимална плата од 600 евра, минимална ...

НЕМА ОТКАЖУВАЊЕ ОД ЕВРОПСКАТА ИДНИНА Ковачевски вети просечна плата од 1.100 евра на старт на кампањата

+инфо

Ковачевски: Просечна плата од 1.100 евра, минимална од 600 и невработеност од 7 отсто до крајот на следниот мандат

Фокус

Ковачевски: Во услови на најголемите светски кризи, ние ги зголемивме пензиите, денес имаме  за 50% повисоки пензии од 2016 година

Бриф

Ковачевски: Во услови на криза ги зголемивме платите неколкукратно, во новата програма имаме минимална плата од 600 евра и 1100 евра просечна

Бриф

Илиевски: нема откажување од повисок животен стандард за сите

Тера

Ковачевски: Во новиот мандат, минимална плата од 600 евра, 1.100 евра просечна плата, тоа е можно

Press24

Бриф Скопје1 Centar Вести плус Lider Фокус Вечер Прес Бриф

Ковачевски: Просечна пензија од 30.000 денари за пензионерите кои ја изградија оваа држава

Канал5 - 18.04.2024

За нашите пензионери кои ја изградија оваа држава ќе обезбедиме просечна пензија од 30.000 денари и минимална пензија од 20.000 денари во новиот мандат. За нашите пензионери кои ја изградија оваа држава ќе обезбедиме просечна пензија од 30.000 ...

Ковачевски: За нашите пензионери обезбедуваме просечна пензија од 30.000 денари

Канал5

СДСМ со порака „Нема откажување од иднината“: Членството во ЕУ е единствениот пат

Независен

„Просечна пензија од 30.000 денари и минимална пензија од 20.000 денари“, најави Ковачевски

Макфакс

Ковачевски ветува просечна пензија од 30.000 денари и минимална пензија од 20.000 денари

PressingTV

КОВАЧЕВСКИ ОД ДЕМИР КАПИЈА: Просечна плата од 1.100 евра и минимална плата од 600 евра во новиот мандат

Денешен

„Просечна пензија од 30.000 денари и минимална пензија од 20.000 денари“, најави Ковачевски

Точка

ММС Република Скопје инфо Фокус Либертас

Ковачевски: Гарантираме европски животен стандард-просечна плата од 1.100 и минимална 600 евра

Канал5 - 18.04.2024

СДСМ има јасен план и визија до 2030 година државата да стане земја членка на ЕУ, просперитетна држава, дом за сите и гарантираме европски животен стандард. СДСМ има јасен план и визија до 2030 година државата да стане земја членка на ЕУ, ...

Ковачевски за МИА: Европскиот пат, значи подобар животен стандард каков што граѓаните заслужуваат

Фокус

Ковачевски за МИА: Европскиот пат, значи подобар животен стандард каков што граѓаните заслужуваат

Скопје1

Ковачевски: Гарантираме европски животен стандард

Курир

(Видео) Ковачевски: Гарантираме европски животен стандард

Макфакс

(Видео) Ковачевски: Гарантираме европски животен стандард

Опсервер

Гарантираме европски животен стандард со просечна плата од 1.100 и минимална 600 евра, најави Ковачевски

Н.Македонија

Спасовски: Главната цел ни е доближување на животниот стандард до европскиот и од тоа нема откажување

Слободен Печат - 18.04.2024

Во скопската населба Автокоманда, носителот на изборната единица 2 на коалицијата „За европска иднина“ Оливер Спасовски ја започна кампањата за престојните парламентарни избори. Спасовски во изјава за медиумите вети имплементирање на европските ...

Спасовски: Време е за подобро и повеќе – во следниве четири години минимална плата од 600 евра, просечна од рекордни 1.100 евра

24Инфо

Спасовски: Нашето ветување е преговорите со ЕУ да ги завршиме до 2028 година, а до 2030 да имаме полноправно членство

Локално

Спасовски: Време е за подобро и повеќе – во следниве четири години минимална плата од 600 евра, просечна од рекордни 1.100 евра

Бриф

Спасовски: Време е за подобро и повеќе – во следниве четири години минимална плата од 600 евра, просечна од рекордни 1.100 евра

Скопје1

Спасовски: Време е за подобро и повеќе – во следниве четири години минимална плата од 600 евра, просечна од рекордни 1.100 евра

А1 On

Спасовски: Време е за подобро и повеќе - во следниве четири години минимална плата од 600 евра, просечна од рекордни 1.100 евра

Kumanovo News

Денешен Макфакс Опсервер Centar Вести плус