TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск откри дека боледува од Аспергеров синдром

Кумановски м. - 11.05.2021

Технолошкиот претприемач Илон Маск откри дека има Аспергеров синдром во американското забавно шоу Saturday Night Live. Овој 59-годишник им рече на гледачите дека тој е „првиот човек со Аспергеров синдром“ кој водел забавна емисија – со силен аплауз ...

Илон Маск имал синдром што го имале и многу други големи умови

Телефони.мк - 11.05.2021

49-годишниот бизнисмен соопшти за јавноста дека е првата личност со Аспергеров синдром што го води тоа шоу, но подоцна излегло дека тоа не е точно и дека првиот гостин-домаќин од популарното шоу со ваков синдром бил канадскиот глумец Ден Ајкројд во ...

Илон Маск откри дека има аутистичко пореметување (ВИДЕО)

Канал5 - 10.05.2021

Мултимилионерот Илон Маск, извршен директор на Тесла и основач на Спејс Икс, додека ја водел емисијата Saturday Night Live, открил дека страда од Аспергеров синдром. Тоа е невробиолошко развојно нарушување од групата на аутистични нарушувања.

Илон Маск откри дека има Аспергеров синдром во емисијата Во сабота навечер во живо

Вечер Прес - 10.05.2021

Претприемачот со технологија Илон Маск откри дека има Аспергеров синдром во американското забавно шоу Во сабота наверчер во живо (Saturday Night Live). Овој 59-годишник им рече на гледачите дека тој е „првиот човек со Аспергеров синдром“ кој водел ...

НА СРЕД ШОУ: Елон Маск пред милиони гледачи откри дека има Аспергеров синдром

Попара - 10.05.2021

Неочекуван пресврт се случи во американското ТВ шоу Saturday Night Live (SNL) кога Елон Маск (49), еден од најбогатите луѓе во светот, кој стои зад Тесла и SpaceX, настапи како домаќин како гостин.

Илон Маск искрено: Страдам од Аспергеров синдром ВИДЕО

+инфо - 10.05.2021

Eден од најбогатите луѓе на светот, Илон Маск, беше гостин-домаќин во американското телевизиско шоу „Сатердеј најт лајв“, и во таа пригода откри дека боледува од Аспергеров синдром. Тој откри дека ја има оваа состојба, што е форма на аутизам, ...

Илон Маск боледува од Аспергеров синдром (ВИДЕО)

Нетпрес - 10.05.2021

Eден од најбогатите луѓе на светот, Илон Маск, беше гостин-домаќин во американското телевизиско шоу „Сатердеј најт лајв“, и во таа пригода откри дека боледува од Аспергеров синдром. Тој откри дека ја има оваа состојба, што е форма на аутизам, ...

Илон Маск призна дека има Аспергеров синдром

Кајгана - 10.05.2021

Илон Маск, еден од најбогатите луѓе во светот, како гостин и водител на американското ТВ-шоу „Saturday Night Live“ изјави дека има Аспергеров синдром. Во воведното обраќање кон гледачите 49-годишниот милијардер изјави дека е првата личност со ...

Елон Маск откри дека боледува од Аспергеров синдром

Независен - 09.05.2021

Елон Маск, еден од најбогатите луѓе во светот, како гостин-водител на американското телевизиско шоу Saturday Night Live изјави дека има Аспергеров синдром. Во воведното обраќање пред гледачите, тој рече дека тој е првиот човек со Аспергеров синдром ...