TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple ја обнови серијата MacBook Pro со помоќен хардвер

Стандард - 12.07.2018

Денес Apple изненадувачки објави дека ја обновува серијата MacBook Pro со воведување на нови модели со побрз хардвер и подобрени екрани. Подобрувањата сигурно ќе им се допаднат на лојалната група на потрошувачи професионалци, како што се развивачите ...

iPhone 2018 ќе има најголем избор на бои досега

Телефони.мк - 12.07.2018

Apple се од лансирањето на iPhone 5c не понудил поживи и поразиграни бои на маските на iPhone смартфоните. Тоа може да се промени годинава со промоцијата на новите модели од iPhone 2018 генерацијата, па така во изборот на бои на маската за прв пат ...

Позната цената на Samsung Galaxy Note 9

Телефони.мк - 12.07.2018

Samsung Mobile на специјален промотивен настан на 9 август ќе го претстави новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 9 кој ќе им биде главен адут во оваа втора полусезона на натпревар меѓу најуспешните.

Microsoft го претстави Surface Go како конкуренција на iPad

Бизнис Инфо - 12.07.2018

Microsoft влегува на пазарот со евтини таблети преку Surface Go, 10 инчен конкурент на iPad-от од Apple. Десет инчниот Go којшто тежи околу 500 грама и доаѓа со цена од 399 долари, наликува на Surface, поголемиот таблет на Microsoft.

Apple престанува со производство на iPhone X и iPhone SE?

Денар - 12.07.2018

Компанијата, која се занимава со истражување и анализа во сферата на „IT“ индустријата и интернетот, „BlueFin Research“ наведува дека „Apple“ планира да го стопира производството на својот минатогодишен модел „iPhone X“, како и на веќе застарениот ...

Што да очекуваме од Apple во есен

Бизнис Вести - 12.07.2018

Затишје пред бура од нови производи – така може да се поправи однесувањето на Apple во 2018 година. Компанијата не беше активна во првата половина година, но очекувањата се дека намерно ги чува уредите во тајност, за да ги покаже на есен.

Нова слика го потврдува дизајнот на Galaxy Note 9 кој ќе биде ист како ланскиот Note 8

Smartportal - 11.07.2018

Како што веќе сигурно повеќето од вас знаат, Samsung ќе го претстави Galaxy Note 9 на настан во Њујорк идниот месец, поточно на 9-ти август . Тогаш конечно ќе го видиме овој уред за кого не престануваат неофицијалните информации, а дури имавме и ...

Прв рендер од Samsung Galaxy Note 9 открива препознатлив дисплеј

Телефони.мк - 11.07.2018

Samsung Mobile кога е во прашање нивниот најмоќен фаблет нема потреба од големи изненадување поради досегашната етаблираност. Така и појавата на првиот неофицијален рендер од Samsung Galaxy Note 9 открива препознатлив дизајн кој наликува многу на ...

„Мистериозен“ Samsung Galaxy телефон доби Wi-Fi сертификат

Телефони.мк - 11.07.2018

Непознат уред на Samsung со број на модел SM-J737T1 штотуку го доби својот Wi-Fi сертификат на 6 јули. Бројот на моделот го пишува како да е J7, па затоа мислиме дека Galaxy J7 ќе и се придружи на фамилијата со 2018 верзија.

Протекоа спецификациите на Samsung Galaxy Tab Advanced 2 и Advanced 2 XL

USB - 11.07.2018

Samsung подготвува премиера на два нови таблет уреда, кои ќе бидат наречени Galaxy Tab Advanced 2 и Advanced 2 XL. Двата уреда, заедно со претстојниот Galaxy Tab S4, се очекува да го прошират портфолиото на Android уреди до крајот на 2018 година.

Galaxy Note 9 би можел да изгледа речиси идентично како Note 8

USB - 11.07.2018

Новиот флегшип модел на Samsung, Galaxy Note 9 ќе биде преставен на 9. август, но во меѓувреме протекоа фотографии од овој уред кој изгледа речиси како неговиот претходник Note 8. Фотографиите кои ги објави Android Headlines го прикажуваат ...

iPhone и iPad се показатели за богатство

USB - 11.07.2018

Сопствениците на уреди како што се iPhone или iPad имаат висок социоекономски статус во САД, се наведува во студијата на Универзитетот од Чикаго и Националното биро за економски истражувања.

Apple ги надгради своите MacBook Pro лаптопи

USB - 12.07.2018

Apple денеска објави дека ги надградува своите MacBook Pro лаптопи со побрз хардвер и подобрени екрани. Подобрувањата сигурно ќе им се допаднат на лојалните професионални корисници, како што се програмерите на софтвер, видео-монтажерите или ...

Apple ќе престане да ги произведува iPhone X и iPhone SE?

USB - 12.07.2018

Компанијата сака во целост да се посвети на производството на трите нови годинашни iPhone модели. Компанијата која се занимава со истражување и анализа во сферата на IT индустријата и интернетот, BlueFin Research наведува дека Apple планира да го ...