TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Не очекувам голема политичка криза“, вели Кекеновски – опозицијата досега требаше да дејствува многу посилно

ТВ21 - 18.08.2019

Најавува ли лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски воведување во длабока политичка криза откако рече дека во наредниот период нивните активности ќе бидат насочени кон блокирање институции и протести.

Случајот „Рекет“ не излегува од реториката на партиите

Канал5 - 18.08.2019

На месец дена пред клучната одлука за доделување датум за почеток на преговорите во Европската Унија случајот „Рекет“ ги заостри односите меѓу власта и опозицијата. Меѓусебните обвинувања за штитење и инволвираност во криминал ги намалуваат шансите ...

Костадинов по скандалозниот и низок прес од ВМРО ДПМНЕ: Нема да ме исплашите

Centar - 18.08.2019

Фејсбук статус на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ како реакција на скандалозната, дрска и ниска прес конференција за дискредитација на младиот портпарол, веќе видена низ минатото за време на режимот на ВМРО ДПМНЕ: – Нити ќе ме исплашите, уште ...

Стоилковски до Костадинов: Уценет човек жив ѓавол, зборуваш за сѐ друго само не за куферот пари

Курир - 18.08.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски со порака до портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. „Ти ја разбирам паниката, ама не ти ги оправдувам мотивите. Збориш за се друго само не за торбите пари и тоа е чисто штитење на криминал.

Стоилковски: Дали Костадинов се плаши од срамни фотографии во телефонот кај осомничен во „Рекет“?

Слободен Печат - 18.08.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ прашува од што точно се плаши Костадинов кој што често беше фотографиран во друштво на еден од осомничените. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи ...

Костадинов прашува, Костадинов да одговори: Со кого се среќавал од осомничените за Рекет?

Република - 18.08.2019

Костадинов: Опозицијата да каже пред јавноста со кого се среќавала од осомничените! Ова е прашањето кое портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов го повторува секој ден. ЈАвноста бара и тој да одговори на прашањето Со кого се среќавал од осомничените ...

Стоилковски до Костадинов: Дали твои интимни материјали има на мобилниот на осомничен во Рекет

Expres - 18.08.2019

Портпаролот на опозицијата Наум Стоилковски го прашува својот колега од СДСМ дали на мобилен телефон на еден од осомничените во Рекет се наоѓаат негови лични инкриминирачки материјали. Костадинов не одговара на прашањата но денеска прашува дали ...

„Дали Костадинов кажува лаги поради тоа што се плаши од содржините најдени во телефонот на осомничен во Рекет со ...

Курир - 18.08.2019

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

„Не очекувам голема политичка криза“, вели Кекеновски – опозицијата досега требаше да дејствува многу посилно

4NEWS - 19.08.2019

Најавува ли лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски воведување во длабока политичка криза откако рече дека во наредниот период нивните активности ќе бидат насочени кон блокирање институции и протести.

Костадинов: Нема да ме исплашите, одговорете дали Мицкоски се видел со Груевски и Гаисер?

Фокус - 18.08.2019

Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност, реагира портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, откако Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ го праша дали се плаши од ...

Стоилковски до Костадинов: Уценет човек жив ѓавол, зборуваш за сѐ друго само не за куферот пари

Нетпрес - 18.08.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски со порака до портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. „Ти ја разбирам паниката, ама не ти ги оправдувам мотивите. Збориш за се друго само не за торбите пари и тоа е чисто штитење на криминал.

Стоилковски: Дали Костадинов кажува лаги затоа што се плаши од содржините најдени во телефонот на осомничен во Рекет со ...

Нетпрес - 18.08.2019

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза, поради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

Костадинов му одговори на Стоилковски: Ниту ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината

24Инфо - 18.08.2019

Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ на својот Фејсбук профил одговори на прес конференцијата на Наум Стоилковски, на која портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ праша „ дали Костадинов лаже зошто се плаши од срамни фотографии во мобилниот на еден од ...

Стоилковски до Костадинов: Уценет човек жив ѓавол, зборуваш за сѐ друго само не за куферот пари

24Инфо - 18.08.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил му реплицираше на пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов, кој претходно постираше коментар во врска со денешната прес конференција на Стоилковски.

Стоилковски: Дали телефонот на осомничениот крие лични тајни на Костадинов?

MakPress - 18.08.2019

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

Костадинов му врати на Стоилковски: Нема да ме исплашите

Слободен Печат - 18.08.2019

Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност, реагира портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, откако Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ го праша дали се плаши од ...

Стоилковски до Костадинов: Зборуваш за се освен за торбите со пари, што крие телефонот на Боки Тредичи?

Фокус - 18.08.2019

Ти ја разбирам паниката, ама не ти ги оправдувам мотивите, му вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, во најновата реакција во серијата на нивните меѓусебни прозивки.

Партиските портпароли во „војна“: Уценет човек жив ѓавол, зборуваш за сѐ друго само не за куферот пари

Република - 18.08.2019

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред граѓаните, со зборови кои тежат и со чист образ.

Дали Костадинов лаже зашто се плаши од содржините во телефонот на осомничен во Рекет со неморална и срамна содржина?

24Инфо - 18.08.2019

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

КОСТАДИНОВ: Секој ден сум пред граѓаните со зборови кои тежат

Денешен - 18.08.2019

Секој ден сум пред граѓаните со зборови кои тежат, изјави доцна попладнево пратеникот и портпарол на владејачкиот СДСМ, Костадин Костадинов. Тој е неуморен во држењето прес-конференции и како да му се малку, па активностите во реалниот живот ги ...

Стоилковски до Костадинов: Уценет човек е жив ѓавол

PressingTV - 18.08.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на Фејсбук испрати порака до портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. „Ти ја разбирам паниката, ама не ти ги оправдувам мотивите. Збориш за се друго само не за торбите пари и тоа е чисто штитење на ...

Стоилковски: Дали телефонот на Боки 13 крие лични тајни заради кои сега Костадинов на дневна основа панично манипулира ...

Република - 18.08.2019

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

Костадинов: Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината

Либертас - 18.08.2019

Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност, реагира портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, откако Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ го праша дали се плаши од ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Од што точно се плаши Костадинов кој што често беше фотографиран во друштво на еден од ...

А1 On - 18.08.2019

„СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

Костадинов: Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината

iPortal - 18.08.2019

Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред граѓаните, со зборови кои тежат и со чист образ.

(Видео) Стоилковски: Дали Костадинов лаже за „Рекет“ поради содржината на еден од телефоните на осомничените?

Макфакс - 18.08.2019

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

Костадинов: Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината

Бриф - 19.08.2019

Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред граѓаните, со зборови кои тежат и со чист образ.

Стоилковски: Дали Костадинов лаже за „Рекет“ поради содржината на еден од телефоните на осомничените?

Точка - 18.08.2019

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

Стоилковски: Од што точно се плаши Костадинов кој што често беше фотографиран во друштво на еден од осомничените

PressingTV - 18.08.2019

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

Стоилковски: Дали Костадинов се плаши од срамни фотографии во телефонот кај осомничен во „Рекет“?

Фокус - 18.08.2019

Дали причините заради кои што Костадин Костадинов манипулира и лаже на прес конференциите за случајот „Рекет“ е содржината на еден од телефоните на осомничените, праша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, откако претходно сдсмовскиот ...

Стоилковски: Дали Костадинов се плаши од содржините најдени во телефонот на осомничен во „Рекет“ со срамна содржина?

Скопје1 - 18.08.2019

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

Стоилковски: Дали Костадинов се плаши од срамни фотографии најдени во телефонот кај осомничен во „Рекет“

МКД - 18.08.2019

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет", наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот.

Стоилковски: Дали Костадинов кажува лаги поради тоа што се плаши од срамни фотографии најдени во телефонот на осомничен ...

Либертас - 18.08.2019

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да ...