TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луда трка во Ф1: Џоу го делеа милиметри од смрт, Саинц најбрз на „Силверстон“ (ВИДЕО)

Вечер Прес - 04.07.2022

Викендов се извозе една од најлудите трки во историјата на Формула 1. Сè што можевме да видиме на една трка, видовме на „Силверстон“. Големата награда на Велика Британија ја одбележа тешката несреќа на Гуанју Џоу, чиј болид полета кон трибините, но ...

Саинц во Силверстон се радува на првата победа, Мик Шумахер ги освои првите бодови во Ф1!

МКД

Саинц го „скрши малерот“ и дојде до првата победа во Формула 1

Дерби

Лудница во Силверстон: Деби победа за Саинц во Ф1-трката на сезоната!

Sport 1

Луда трка во Силверстоун и „првенец“за Саинц во кариерата

Спортклуб

Лудница на Силверстон: Саинц до првата победа во Ф1 во кариерата!

SportMedia

Британското Гран при прекинато по тежок инцидент на стартот, супер возбудлив повторен старт

OhridNews

Gol.mk МКД Сител Sport 1 Дерби Gol.mk СуперСпорт Спортклуб

ГН на В.Британија: Одлична трка и прва победа за Саинц во кариерата / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 04.07.2022

По тешките квалификации и дождливите тренинзи, трката во Силверстоун се возеше во нормални услови и покрај постојаната закана од темни облаци Пред трката, Себастијан Фетел го прослави својот роденден возејќи го неговиот Williams од 1992 година, кој ...

Биното знае каде ја загубиле трката: Се беше скоро готово и се случи тоа на крајот..

Спортклуб

Саинц: Прва победа по 150 трки, со Ферари, на „Силверстоун, неверојатно...

Gol.mk

Саинц: Првата победа во Ф1 е специјален ден за мене!

Sport 1

Прв триумф за Саинс во кариерата во спектакуларната трка на Силверстоун

Слободен Печат

„Жешка“ трка на Силверстон: Прва победа на Саинц, малер за Ферстапен, Леклер е супер-лузер

Екипа

Првенец за Саинц во кариерата во лудата трка на „Силверстоун“

Gol.mk

Спортманија Нетпрес Спортманија TopSport Спортманија Спортманија Екипа TopSport

„Хало“ му го спаси животот: Жу објави фотографија по страшниот инцидент на Силверстоун (Видео)

Дерби - 03.07.2022

Светот на мото спортот во денешниот ден е преплавен со информации за страшниот инцидент од денешната Ф1 трка која се одржа на патеката во Силверстоун. Во судир на неколку болиди, најдебелиот крај го извлече Гуанју Жу кој неколку пати се преврте и на ...

Жу објави слика по стравичниот инцидент на Силверстон (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1

Расел е херој на денот: Истрча од својот болид за да му помогне на Жу (Видео)

Дерби

Расел е херој на денот: Заборави на сè и скокна да провери како е Жу

Gol.mk

ВИДЕО: Голем инцидент на трката за Големата награда на Британија

Слободен Печат

Тежок инцидент на стартот на Силверстоун: Жу леташе во воздух, па со болидот се удри во заштитната ограда (ВИДЕО)

Дерби

Ужасен старт во Силверстон: Кинезот Жу леташе во воздух, среќа што остана жив (ВИДЕО)

Sport 1

SportMedia Спортклуб Во Центар Точка Курир Опсервер Либертас

Фер-плеј потег на деценијата во Ф1: Расел го запре болидот и отиде да му помогне на Жу (видео)

Екипа - 03.07.2022

Трката за ГН на Велика Британија почна со сериозен инцидент откако при првиот свиок дојде до судир меѓу Расел, Албон и Жу, при што болидот на Жу се преврте и одлета кон заштитната ограда. Расел го демонстрираше своето чувство за фер-плеј со ...

Џорџ Расел со потег на годината во Ф1 – Го остави болидот за да му помогне на Жу

TopSport

Џорџ Расел со потег на годината во Ф1 – Го остави болидот за да му помогне на Жу

Макфакс

(Фото) Џорџ Расел со потег на годината во Ф1 – го остави болидот за да му помогне на Жу

Точка

Британското Гран при прекинато со црвени знамиња по тежок инцидент на стартот

Во Центар - 03.07.2022

Почетокот на трката од Формула 1 шампионатот за Големата награда на Велика Британија го одбележа тежок инцидент. Во верижен судар оштетени се болидите на Естебан Окон (Алпин), Џорџ Расел (Мерцедес), Јуки Цунода (Алфа Таури) и Гуанју Џоу (Алфа Ромео).

ВИДЕО: Тежок инцидент во Формула 1 – Кренати црвените знамиња, двајца возачи во болница

Курир

Британското Гран при прекинато со црвени знамиња по тежок инцидент на стартот

Опсервер

Британското Гран при прекинато со црвени знамиња по тежок инцидент на стартот

Либертас