TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобилскиот гигант со искрена изјава: “На нашите купувачи не им е потребен автопилот – сите имаат лични шофери”

Точка - 17.05.2018

Компанијата Rolls-Royce не планира да воведе системи за автономно возење во своите модели. Поголемиот број производители на автомобили ширум светот напорно работат на развој на системи за автономно возење што може да го замени возачот кога тој ќе ...

Rolls-Royce: На нашите клиенти не им треба автопилот, имаат лични шофери

Кајгана - 17.05.2018

Поголемиот број проиводители на автомобили ширум светот се приклучуваат на трендовите како развој на системи за автономно возење што може да го замени возачот кога тој ќе посака. Сепак, има производители кои не го следат овој тренд.

И втора фабрика со производство на Mercedes A-класа

Авто Плус - 16.05.2018

Само три недели по почетокот на производството на новата Mercedes-Benz A-Class, компактен хечбек е веќе на производствените линии во втората фабрика Минатиот месец, производството започна во Rastatt во Германија, а сега и во фабриката во Keskemet во ...

Rolls-Royce: На нашите клиенти не им треба автопилот, имаат лични шофери

Локално - 17.05.2018

Поголемиот број проиводители на автомобили ширум светот се приклучуваат на трендовите како развој на системи за автономно возење што може да го замени возачот кога тој ќе посака. Сепак, има производители кои не го следат овој тренд.

(ВИДЕО) Како Викторија Лоба се забавува со новата Mercedes-Benz А-класа

еМагазин - 16.05.2018

Мак Аутостар, генерален застапник на Mercedes-Benz во Р. Македонија ја претстави новата A-Класа, повторно револуција во автомобилската индустрија – првиот Mercedes-Benz автомобил, кој е способен да зборува со возачот и да ги учи неговите желби и ...

Throttle/Brake – епизода 79: Најголемиот дијамант во светот – Cullinan

365 - 16.05.2018

Се започна со Лоренс од Арабија и неговите пустински авантури со “Духот на Фантомот на Екстазата”. За неговата единица составена од девет Rolls Royce Ghost, Лоренс рече дека е повредна и од пустинските рубини.

Rolls-Royce ќе произведува само електромобили до 2040-та

Стандард - 16.05.2018

Британската компанија Rolls-Royce ќе произведува само електрични автомобили до 2040 година и планира да го прекине производството на моторите со внатрешно согорување, кои во моментов се користат за нивните најлуксузни модели, пишува Financial Times.

Ексклузивно: Викторија Лоба зборува со автомобил, со новата Mercedes-Benz А-Класа

Фокус - 15.05.2018

Во мистериозната кутија во Сити мол се криеше – Новата А-Класа Со спектакуларно откривање и несекојдневна презентација, Мак Аутостар, генерален застапник на Mercedes-Benz во Р. Македонија ја претстави новата A-Класа, повторно револуција во ...