TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тригодишно девојче од Русија во болница откако случајно голтнало екстази на Ибица

Макфакс - 20.07.2019

Состојбата на тригодишно девојче од Русија е стабилизирана откако детето случајно голтнало таблета екстази на Ибица, соопшти лекарската служба од шпанскиот остров. Девојчето и натаму е во болница, јави агенцијата „Тасс“, но според лекарите таа веќе ...

УЖАС НА ИБИЦА: Дете голтна екстаза – лекарите едвај го спасиле

Магазин - 20.07.2019

Ужас на Ибица, дете проголта екстаза, мало девојче од Русија ја нашло таблетата на игралиште, па за малку ќе настрадало. Одморот за едно руско семејство ќе се претвореше во голема трагедија.

3-годишно девојче од Русија случајно голтнало екстази

Скопје1 - 20.07.2019

Состојбата на тригодишно девојче од Русија е стабилизирана откако детето случајно голтнало таблета екстази на Ибица, соопшти лекарската служба од шпанскиот остров. Девојчето и натаму е во болница, јави агенцијата „Тасс“, но според лекарите таа веќе ...