TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Самос

Макфакс - 21.01.2021

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го погоди Самос, грчки остров во Егејско Море. Епицентарот на земјотресот е 266 километри источно од Атина, на море, 15 километри северно од Самос, пренесе агенцијата АНА.

Земјотрес го погоди островот Самос

Локално

Земјотрес на островот Самос

Независен

Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Самос

Фокус

Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Самос

Вечер

Tри земјотреси се регистрирани во Хрватска

Фактор - 20.01.2021

Tри слаби земјотреси денеска се регистрирани во Хрватска. Станува збор за потреси со јачина од 1.6, 1.7 и 2.3 степени. Потресите биле во близина на Сисак, Карловац и Велика Горица. Лани имаше силен земјотрес во Хрватска, кој однесе човечки жртви.

Земјотрес ги вознемири Охрид и Струга утрово

Скопје инфо

Силен земјотрес почувствуван во Македонија

4NEWS

Тлото во Европа не престанува да се тресе: Силен земјотрес утрово ја погоди Австрија

Курир

Земјотрес во Албанија почувствуван во Охрид, Струга и Ресен

Скопје1

Силен земјотрес ги вознемири Охрид и Струга утрово

Скопје24

Земјотрес ја стресе Турција

24Инфо - 20.01.2021

Земјотрес со интензитет од 3,9 степени според Рихтер ја потресе Турција.Епицентарот бил во покраината Бингол во источна Турција на 5 километри длабочина. Засега нема информации за евентуални ...

Земјотрес од 3.9 степени во Турција

PressingTV

И ТУРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Еве каде е епицентарот на потресот

Курир

Земјотрес ја потресе Турција

ТВ21