TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДРЖАВЈАНСТВО ЗА ФРАНЦУСКИОТ ХЕРОЈ ВО СИДНЕЈ – гест на австралиските власти/ВИДЕО

Вечер Прес - 17.04.2024

Австралискиот премиер Ентони Албанезе му понуди државјанство на херојот Демијан Геру, француски државјанин кој спречи напаѓач во трговски центар во Сиднеј да изврши поголем масакр. Геро е во Австралија со работна виза која наскоро истекува.

ДРЖАВЈАНСТВО ЗА ФРАНЦУСКИОТ ХЕРОЈ ОД СИДНЕЈ – гест на благодарност од австралиските власти/ВИДЕО

Вечер Прес - 18.04.2024

Австралискиот премиер Ентони Албанезе му понуди државјанство на херојот Демијан Геру, француски државјанин кој го спречи напаѓачот во трговски центар во Сиднеј да изврши поголем масакр. Геро е во Австралија со работна виза која наскоро истекува.

Премиерот му понудил државјанство на херојот од масакрот во трговскиот центар во Сиднеј (ВИДЕО)

Канал5 - 17.04.2024

Австралискиот премиер Ентони Албанес му понуди австралиско државјанство на Французинот Демиен Геро во знак на благодарност што му се спротивстави на напаѓачот кој уби шест лица во трговски центар во Сиднеј! Премиерот рече дека на Геро ќе му биде ...

Австралија му понуди државјанство на Французинот кој го спречи напаѓачот во трговскиот центар во Сиднеј

Фокус - 16.04.2024

Австралискиот премиер на францускиот државјанин, кој го запре напаѓачот на ескалатор во трговскиот центар во Сиднеј, му понуди можност да остане во Австралија колку што сака, па дури и да стане нејзин државјанин, пишува Гардијан.

Австралискиот премиер му понуди државјанство на Французинот кој се соочи со убиецот од трговскиот центар во Сиднеј

Слободен Печат - 16.04.2024

Австралискиот премиер му понуди на француски државјанин кој се соочи со напаѓачот од трговскиот центар во Сиднеј, можност да остане во Австралија онолку долго колку што сака, па дури и да стане државјанин на таа земја.

[ВИДЕО] „Прекрасен човеку“: Интернетот е опседнат со ова момче, спасил деца од убијци

Точка - 16.04.2024

Жените ширум светот се во „транс“ поради францускиот херој кој зел стап и храбро се соочил со напаѓачот со нож во трговскиот центар во Сиднеј, Австралија. Демиен Геро се упатил кон теретана со својот колега Французинот Силас Деспре, кога наишле на ...