TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Ѓоковиќ го исполни ветувањето и му ја подари маичката на првиот ривал на ЛОИ

Gol.mk - 24.07.2021

Новак Ѓоковиќ имаше можност да се соочи со Уго Делиен од Боливија во првото коло на Олимписките игри во Токио. Фаворитот немаше никакви проблеми и со два рутински сета ја прескокна првата пречка на патот до златниот медал.

Боливиецот Делиен загуби од Ѓоковиќ на Олимписките игри, па му се обрати на Србинот: Најубав спомен во мојот живот (Видео)

Дерби

Уште на почетокот, Ѓоковиќ најде замерка во Токио: Ова е нешто невозможно

Спортклуб

ВИДЕО: Делиен го одушеви Ѓоковиќ со зборовите, а потоа му ја побара маичката

Gol.mk

Ѓоковиќ го победи, па Боливиецот му ја бараше маицата 🎥

Спортски

Ноле е божество: Противникот по поразот го молеше да му ја даде – маицата (ФОТО)

Sport 1

Ѓоковиќ без проблем го отвори настапот на Олимписките игри

Дерби

Спортклуб СуперСпорт Точка Курир Денешен

Ѓоковиќ му ја исполни желбата на Боливиецот Делијен – му ја даде маичката (ФОТО)

Sport 1 - 24.07.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ го израдува Болициевот Уго Далијен и му ја исполни желбата, откако после триумфот со 6-2, 6-2, противничкиот тенисер му ја побара маичката за спомен од настапот на Летните Олимписки Игри и ...

Ѓоковиќ му ја исполни желбата на Боливиецот Делијен – му ја даде маичката (ФОТО)

Скопје24

Медведев се извлече во вториот сет и обезбеди второ коло во Токио

Gol.mk - 24.07.2021

Русинот Данил Медведев имаше проблеми само во вториот сет, но успеа да го совлада Александер Бублик од Казахстан (6-4, 7-6/8). Се чинеше дека мечот ќе помине во знакот на фаворитот, но казахстанскиот ас одигра храбро во вториот сет.

Медведев го скрши отпорот на Бублик

Спортманија