TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Проблемите немаат крај – нови заразени на Австралија Опен

Gol.mk - 25.01.2021

Проблемите со коронавирусот немаат крај кога се работи за организаторите на првиот овогодишен Грен слем, Австралија Опен. Како што информираат тамошните медиуми во изминатиов викенд се регистрирани нови четворица позитивни на вирусот ковид-19, што ...

„Ноле, ти си единствениот со нас колегите, дури и кога доживуваш удари од другите“

Екипа - 24.01.2021

Швајцарската тенисерка Белинда Бенчиќ застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ, кој беше нападнат поради предлогот за поблаги мерки за тениските играчи кои се наоѓаат во карантин. Новак, Рафаел Надал и Доминик Тим имаат подобри услови и сместување од ...

Новак е единствен кој се бори за нас тенисерите

Слободен Печат - 24.01.2021

Швајцарската тенисерка Белинда Бенчиќ застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ кој е цел на критики поради неговиот предлог до организаторот на Австралија Опен за поблаги мерки на тенисерите и тенисерки кои се наоѓаат во карантин во Мелбурн.

Јастремска е во карантин во Австралија, допинг-казната потврдена!

TopSport - 24.01.2021

Обидот на украинската тениска ѕвезда Дајана Јастремска да добие „кревање“ на нејзината допинг-суспензија пред Австралија опен беше одбиена од страна на Интернационалната тениска федерација (ИТФ).

(ВИДЕО) Новак заигра Ужичко оро на тераса: Хотелот во кој Ѓоковиќ е во карантин е вистински луксуз

Фактор - 24.01.2021

Фото: Твитер и Инстаграм/Novak Djokovic Најдобриот тенисер на светот очигледно е одлично расположен и подготвен да се забавува во секој момент Карантинот на Новак Ѓоковиќ во Аделаида очигледно не е премногу тежок, судејќи според снимките што се ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

Република - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Австралија: Мелбурн е 17-ти ден без ниту еден нов заразен со Ковид-19

Денешен - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

24 Вести - 23.01.2021

Шкотскиот тенисер Енди Мареј, кој е позитивен на коронавирус, соопшти денеска дека нема да настапи на претстојниот Австралија Опен, откако не успеал да постигне договор со организаторите околу карантинот за време на кој би му било дозволено да ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

MakPress - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Јастремска е во карантин во Австралија, допинг-казната потврдена!

Макфакс - 24.01.2021

Обидот на украинската тениска ѕвезда Дајана Јастремска да добие „кревање“ на нејзината допинг-суспензија пред Австралија опен беше одбиена од страна на Интернационалната тениска федерација (ИТФ).

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

Сител - 23.01.2021

Шкотскиот тенисер Енди Мареј, кој е позитивен на коронавирус, соопшти денеска дека нема да настапи на претстојниот Австралија Опен, откако не успеал да постигне договор со организаторите околу карантинот за време на кој би му било дозволено да ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

Опсервер - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...