TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Богдановиќ: До последен милиметар ќе се испитува што и како е градено во „Скопје 2014“

+инфо - 23.11.2017

Градоначалникот најави средба во Град Скопје за спорната тераса во седиштето на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Општина Центар врши комплетна ревизија и проверка на неколку објекти и споменици од проектот „Скопје 2014“.

До 50 отсто ќе поскапи паркингот во Центар

+инфо - 23.11.2017

Разговарано e со БЕГ за можноста да се приклучат на централно греење и куќите од населбите во Центар со цел да се намали загадувањето на воздухот. Во Општина Центар се подготвува предлог одлука со која до 50 отсто ќе поскапи паркирањето во Центар.

Богдановиќ најави голем скок на цената на паркингот во Центар

Press24 - 23.11.2017

Со драстично зголемување на цената за паркирање во Центар ќе се бара почист воздух во метрополата. Градоначалникот Богдановиќ рече дека поскапувањето на паркингот за 50% треба да биде една од првите наредни одлуки на Советот на општината.

Богдановиќ: До последен милиметар ќе се испитува што и како е градено од проектот „Скопје 2014“

А1 On - 23.11.2017

Општина Центар врши комплетна ревизија и проверка на неколку објекти и споменици од проектот „Скопје 2014“. Меѓу нив, како што најави градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, на денешната средба со новинарите, се споменикот на Ќосето, за ...

Богдановиќ најави поскап паркинг во Центар за 50 отсто

Република - 23.11.2017

Во Општина Центар се подготвува предлог одлука со која за 50 отсто ќе поскапи паркирањето во Центар. Како што навеле од општината, предлогот е една од мерките против загадувањето и растоварувањето на паркинзите, а се уште не се знае дали ќе почне да ...

Богдановиќ најави дека до последен милиметар ќе се испитува што и како е градено од проектот “Скопје 2014“

МКД - 23.11.2017

Општина Центар врши комплетна ревизија и проверка на неколку објекти и споменици од проектот “Скопје 2014“. Меѓу нив се споменикот на Ќосето, за кој се проверува дали има одобрение за градба, Мајка Тереза, Градската куќа заедно со хотелот кој се ...

Богдановиќ најави поскап паркинг во Центар за 50 отсто

Вечер Прес - 23.11.2017

Во Општина Центар се подготвува предлог одлука со која за 50 отсто ќе поскапи паркирањето во Центар. Како што навеле од општината, предлогот е една од мерките против загадувањето и растоварувањето на паркинзите, а се уште не се знае дали ќе почне да ...

Шилегов и Богдановиќ од понеделник ќе решаваат за терасата на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 23.11.2017

Градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, денеска најави дека од понеделник ќе биде организирана средба во Град Скопје, со градоначалникот Петре Шилегов, на која ќе се разговара за спорната тераса од седиштето на партијата ВМРО-ДПМНЕ.

До 50 отсто ќе поскапи паркингот во Центар

Локално - 23.11.2017

Во Општина Центар се подготвува предлог одлука со која до 50 отсто ќе поскапи паркирањето во Центар. Предлогот е по примерот на светските метрополи, како една од мерките против загадувањето и растоварувањето на паркинзите.