TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЗО: Бројот на лица заразени со ковид-19 ќе достигне 100 милиони до крајот на јануари

24 Вести - 22.01.2021

Нови најави за ограничувања на патување во земјите од Европската Унија. Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави воведување на нова ознака на епидемиолошката карта на Европа.

Пандемијата ја обои Европа во „50 нијанси црвено“, темноцрвените зони се најлоши

Слободен Печат

ЕУ воведува темно-црвени зони во епидемиолошката карта, еве што значи тоа

Алсат-М

ЕУ воведува темноцрвени зони на епидемиолошката карта на Европа

Макфакс

Европската унија воведува темно црвени зони на епидемиолошката мапа: Патниците по враќањето ќе мора да одат во карантин

Точка

ЕУ воведува темноцрвена зона на епидемилошката карта на Европа

24Инфо

ЕУ со темно црвено ќе ги обележува земјите со голем број ковид-случаи

Expres

Локално Deutsche Welle Независен Вечер Н.Македонија 24Инфо Фактор Centar

Фон Дер Лајен: ЕУ колку е можно најбрзо ќе обезбеди вакцини за западниот Балкан

Канал5 - 22.01.2021

Вакцини за Западен Балкан ќе има што е можно поскоро, но кога, претседателката на Европската Комисија Урсула Фон дер Лајен, не можеше да прецизира, прашана кога регионот може да се надева на ветените дози.

Границите на ЕУ остануваат отворени - со повеќе контроли за патниците

Deutsche Welle

Фон дер Лајен: ЕУ колку е можно најбрзо ќе обезбеди вакцини за Западниот Балкан

МКД

Урсула фон дер Лаен: ЕУ ќе мора што побргу да обезбеди вакцини за Западен Балкан

Макфакс

Вакцини за Западен Балкан најбрзо што може, тврди Брисел

Алсат-М

Вакцини за Западен Балкан најбрзо што може, тврди Брисел

Р.С.Европа

Фон дер Лајен: Западен Балкан ќе ги добие ветените вакцини најбрзо што може

Слободен Печат

ММС Frontline Независен Опсервер +инфо 360 степени Либертас Нова ТВ