Столичната полиция засилва контрола по пътищата през летния сезон, като подготвя въвеждането в експлоатация на близо 200 камери с изкуствен интелект , които ще следят за различни нарушения на Закона за движение по пътищата.
Софийският околовръстен път и Северната скоростна тангента се превръщат в най-контролираните пътни артерии в България чрез мащабната "Национална интелигентна система за сигурност" (НИСС). Проектът за над 25 млн. лв.
35 рамки с общо 200 камери на тях, разположени по цялото околовръстно в София, дебнат от миналата седмица нарушителите на пътя, показа проверка на “24 часа”. Те засичат преминаване на червено, моментна скорост, използване на мобилен телефон, липса на предпазен колан на шофьори и ...
МВР работи по внедряването на камери с изкуствен интелект, които ще могат автоматично да установяват различни видове нарушения на пътя, а не само превишена скорост. Това съобщи министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.