TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маро Силва заминува од Евертон, го наследува Дејвид Мојс

СуперСпорт - 05.12.2019

Марко Силва и дефинитивно ќе си замине од Евертон откако денес одржал разговори со првите лица на клубот. „Карамелите“ се во опасната зона и доколку продолжат вака, а имаат пеколен распоред во декември, ќе бидат меѓу главните фаворити за испаѓање од ...

Клоп за рекордот: Во тие 100 победи најважни се 300-те бода

SportMedia - 05.12.2019

Со победата на Ливерпул против Евертон, Јурген Клоп дојде до јубилејната 100-та победа во Премиерлигата, а истовремено клубот испиша нов рекорд од 32 натпревари без пораз. До јубелијната „стотка“ Клоп дојдо по 159 натпревари, а за ваквата бројка ...

Евертон падна во зоната за испаѓање, Силва заминува, на „Гудисон“ доаѓа добро познато лице

Дерби - 05.12.2019

Екипата на Ливерпул со убедливи 5:2 славеше на вчерашното „Мерсисајд дерби“ против Евертон и уште повеќе ја продлабочи агонијата на „карамелите“. Јирген Клоп изведе мешан состав, но и покрај тоа Ливерпул немаше ама баш никакви маки против Евертон и ...

Од киксот со Евертон, Ливерпул е во неверојатна серија

Спортманија - 05.12.2019

По мечот на којшто ја загубија титулата во минатата сезона, Црвените не знаат за доста. По нерешените 0-0 против Евертон на 3 март, во мечот кој се покажа како кобен за шампионските амбиции на Ливерпул, тимот на Јирген Клоп како да се налути и од ...

Навивач на Евертон на бизарен начин се обидел да го одложи дербито со Ливерпул

Sport 1 - 05.12.2019

Ливерпул го доби големото градско дерби со Евертон со 4-2, но пред дуелот имало навивач, кој сакал на неверојатен начин да го одложи мечот. „Мирор“ објави дека навивач на Евертон се соблекол угул гол и трчал по коловозот затоа што сакал да го одложи ...

Клоп дојде до својата 100-та победа во Премиер, подобар само Мурињо!

SportMedia - 05.12.2019

Јирген Клоп, стратегот на Ливерпул, вчера имаше причина за двојна радост. Прво дека неговиот тим го победи во „Мерсисајд дербито“ Евертон со 5:2, и така продолжи да гази во Премиер лигата, а втората е дека дојде до својата 100-та победа во ова ...

Разликата е во класи: Ливерпул има победи колку што Евертон има бодови

Спортманија - 05.12.2019

Тотална доминација на Црвените, шампионската титула им се насменува уште во оваа фаза од сезоната Само небото е граница за четата на Јирген Клоп. Во овие моменти Ливерпул дефинитивно ништо не може да го спречи во трката за шампионската титула во ...

Клоп дојде до големо достигнување во експресен рок, само Мурињо е подобар од него

Спортклуб - 05.12.2019

Фудбалерите на Ливерпул славеа пред своите навивачи во градското дерби против Евертон со убедливи 5:2. Иако многумина очекуваа традиционално „тврдо“ Мерсисајд дерби, овој изобилуваше со шанси на двете страни, а на крајот „Црвените“ заслужено славеа ...

Евертон за прв пат по 20 години се наоѓа во зоната за испаѓање

Курир - 05.12.2019

Фудбалерите на Евертон синоќа го загубија градското дерби против Ливерпул со 5:2 во рамките на 15. коло од шампионатот на Англија. За „карамелите“ ова беше деветти пораз оваа сезона по кој се најдоа на 18.место на табелата.

Клоп ја прослави јубилејната 100. победа во Премиер лигата

Курир - 05.12.2019

Ливерпул вчеравечер го совлада Евертон во 15. коло од шампионатот на Англија со 5:2 во градското дерби, а овој дуел ќе остане забележан по јубилејната 100-та победа за тренерот на „црвените“ Јирген Клоп.

ВИДЕО: Ливерпул и без Салах со ПЕТ ГОЛА ги наполни „карамелите“

Gol.mk - 04.12.2019

Лидерот во Премиер лигата, Ливерпул , полесно од очекуваното го доби „Мерсисајд“ дербито против Евертон (5-2). Продолжи одличната серија на англискиот вицепрвак, кој ја задржа предноста пред Лестер Сити во висина од осум бода.

Гол-шоу на „Енфилд Роуд“: Ливерпул го потопи Евертон во градското дерби (Видео)

Дерби - 04.12.2019

Фудбалерите на Ливерпул му одржаа лекција на Евертон во вечерашната пресметка од 15. коло во Премиер лигата. Лидерот во најсилната англиска конкуренција славеше со 5-2 и на тој начин само ја продолжи одличната серија на резултати во шампионатот каде ...

Ливерпул пресилен за Евертон во градското дерби (ВИДЕО)

24Фудбал - 04.12.2019

Ливерпул му даде пет голови на градскиот ривал Евертон, победи со 5-2 и ја одржа високата предност на врвот од Премиерлигата. Јирген Клоп дури и одмори неколку фудбалери на овој натпревар, во првиот состав беа Ориги, Шакири, Лалана, а на клупата ...

Голеада во првиот дел, возбудливото „Мерсисајд дерби“ му припадна на Ливерпул (Видео)

СуперСпорт - 04.12.2019

Ливерпул го продолжува непогрешливиот чекор во Премиер лигата откако денеска успеа да слави во „Мерсисајд дербито“ против Евертон со убедливи 5:2. „Црвените“ ја контролираа играта од стартот на натпреварот и многу рано, уште во 6.

Ливерпул покажа кој е главен во Англија - со пет гола го „потопи“ Евертон (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.12.2019

Ливерпул славеше во градското дерби против Евертон со 5-2, па така го запиша 14. триумф сезонава во Премирлигата и продолжи да гази кон трофејот во англискиот шампионат. Голеадата на „Енфилд“ ја отвори Дивок Ориги во шестата минута од мечот, а ...

Премиер лига: „Црвените“ се газди во Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 05.12.2019

Евертон прими пет голови против Ливерпул во натпревар за првпат од ноември 1982 година.. Во големото градско дерби во најсилната англиска фудбалска лига Ливерпул на „Енфилд“ го совлада Евертон со 5:2 (4:2) и полека, но сигурно „гази“ кон првата ...

Ливерпул убедлив во градското дерби со Евертон

Екипа - 04.12.2019

Ливерпул е несопирлив оваа сезона во Премиер – лигата. Тимот на Јирген Клоп го декласира градскиот ривал Евертон со 5-2 во „Мерсисајд“ дербито. „Црвените“ почнаа жестоко, поведоа со 2-0 со головите на Дивок Ориги и на Џердан Шаќири, а веднаш ...

За Ливепрул Мерсисајд дербито, Мурињо поразен на „Олд Трафорд“

Нетпрес - 05.12.2019

Во едно од најголемите, но и најмирни дербија на англискиот фудбал, Ливерпул на својот „Енфилд“ го совлада градскиот ривал Евертон со 5:2 и ја продолжи серијата од петнаесет кола без пораз во новото првенство, грабејќи кон титулата којашто ја нема ...

ВИДЕО: Лестер победнички и против Вотфорд, Абрахам човек на одлука за Челзи

Gol.mk - 04.12.2019

Брендан Роџерс и неговиот Лестер Сити продолжија да го следат чекорот на лидерот Ливерпул и се вратија на втората позиција на табелата. Денес „лисиците“ минимално го совладаа Вотфорд (2-0) и покажаа дека се сериозни кандидати за висока пласман ...

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон (видео)

SportMedia - 04.12.2019

Екипата на Ливерпул ја продолжува серијата на одлични резултати и со победата вечерва во „Мерсисајд дербито“ ја одржа предноста од 12 бодови во однос на најблискиот конкурент за титулата Манчестер Сити.

Ливерпул со „петарда“ во градското дерби го продолжи походот по титулата (ВИДЕО)

Спортски - 04.12.2019

Ливерпул денес во рамките од 15. коло во Премиер лигата запиша победа против Евертон од 4:2. Клоп иако го започна натпреварот со изменет состав сепак од самиот старт Ливерпул започна да напаѓа.

Ливерпул го гази Евертон во градското дерби: Ориги двапати го матираше Пикфорд (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.12.2019

Ливерпул води со 3-1 против Евертон во градското дерби, па се на праг да ја продолжат серијата од победи во Премиерлигата. Дивок Ориги по шест минути погоди за 1-0, а Шаќири во 17. минута зголеми на 2-0. Сепак, надежта на Евертон ја врати Кин во 21.

Победата над Евертон е историска за Ливерпул, но и за Клоп

Спортманија - 05.12.2019

Црвените продолжуваат со неверојатната низа Ливерпул продолжува да ги гази противниците во Премиер лигата. Гигантот од „Енфилд роуд“ стигна до 14-тата победа во 15-тото коло и сега има 43 од максималните 45 бодови.

Ливерпул „издоминира“ во Мерсисајд дербито (видео)

TopSport - 04.12.2019

Ливерпул стигна до убедлива 5:2 победа над својот лут градски ривал Евертон во таканареченото „Мерсисајд дерби“ за да продолжи со маршот кон својата прва титула по 30 години. „Црвените“ на Јирген Клоп имаа „пеколен“ старт, откако прво Дивок Ориги во ...

Ливерпул распукан и против градскиот ривал Евертон (видео)

Спортманија - 04.12.2019

Карамелите се стопија од жешката атмосфера Ливерпул ја продолжи извонредната форма и во градското дерби против Евертон, во кое Црвените доминираа со убедливи 5-2 и ја запишаа 14-тата победа во Премиер лигата.

(ВИДЕО) Ливерпул покажа кој е кој – „петарда“ за градскиот ривал

Спортклуб - 04.12.2019

Актуелниот лидер во Премиер лигата, Ливерпул во последниот дуел од вечерашната програма славеше нова, убедлива победа. Овојпат момците на Јирген Клоп беа подобри од градските ривали, фудбалерите на Евертон и тоа со убедлив резултат од 5-2.

Kлоп од Ориги направи „деветка“ од светска класа (видео)

Спортманија - 04.12.2019

Лудило на „Енфилд“ во првите 45 минути, Ливерпул води со 4-2 Градското дерби на Мерсисајд ги оправдува очекувањата уште во првите 45 минути од средбата на „Енфилд“. Ливерпул има убедливи 4-2 против Евертон и рверојатно е дека бодовите ќе останат кај ...

Ориги обожава карамели, најава за голеада на „Енфилд“ (видео)

Спортманија - 04.12.2019

За помалку од 20 минути Црвените го нокаутираа градскиот ривал Само шест минути беа потребни за Ливерпул да го отвори дербито на Мерсисајд против Евертон. Црвените водат со 2-1 на „Енфилд“ благодарение на погодоците на Ориги и Шаќири, додека Кејн е ...

Навивач на Њукасл поминал 170 километри само за да му фати на сеир на пријателот (ВИДЕО)

Спортски - 04.12.2019

Често пати фудбалските фанови знаат да не изненадат со некоја лудост поради љубовта кон клубот. Со еден луд потег сега се прослави фан на Њукасл откако неговиот тим славеше победа против Евертон со 3:2.

ВИДЕО: Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

Курир - 04.12.2019

Лидерот во Премиерлигата, Ливерпул води со 4-2 против Евертон по првиот дел на овој неверојатен натпревар. Ливерпул е единствената непоразена екипа во Англија, Ориги погоди два пати, Шакири и Мане по еднаш за Ливерпул, за екипата на Евертон стрелци ...

Роџерс не сака во Арсенал: Зошто би одел на било кое место?

Спортски - 04.12.2019

Тренерот на Лестер, Брендан Роџерс изјави дека е среќен во овој клуб и нема намера да го преземе Арсенал. Шпекулациите дека поранешниот тренер на Ливерпул ќе ги преземе Топџиите се погласни откако раководството на лондонскиот клуб му го врачи ...

„Лекип“ прогласи навивач на Њукасл за фудбалски фан на годината (Видео)

Дерби - 04.12.2019

Фудбалските фанови знаат да воодушеват со своето однесување на и надвор од стадионите, а во тој стил е и еден фан на Њукасл. Тој стекна „светска слава“ со својот потег направен по триумфот на Њукасл над Евертон со резултат 3:2.

„Зошто би одел во Арсенал, убаво ми е во Лестер“

Макфакс - 04.12.2019

Менаџерот на Лестер Брендон Роџерс рекол дека му е убаво на „Кинг Пауер“ и дека нема намера да ја преземе тренерската позиција во Арсенал. Медиумите на Островото изминатите денови шпекулираат дека Роџерс бил најсериозниот кандидат за нов менаџер на ...

Клоп спрема мега-засилување: Ливерпул со него ќе биде незапирлив

Спортски - 04.12.2019

Од доаѓањето на Јирген Клоп на клупата на Ливерпул, „црвените“ играат фантастично и имаат тим кој ќе атакува на сите трофеи. Актуелниот европски шампион е на добар пат да ја освои конечно и титулата во Премиер лигата, но Клоп сака додатно да го ...

Мажот и жената кои 60 години го гледаат дербито на Ливерпул

Оff.net - 04.12.2019

Виктор има 85 години, а Џојс 82. Двајцата се од градот Ливерпул и заедно го гледале Мерсисајд дербито Евертон - Ливерпул повеќе од 6 децении! Пред вечерашното ново дерби кое ќе се игра на „Енфилд Роуд“, тие двајца раскажаа сеќавања.

Убедлив триумф на Манчестер сити над Барнли

А1 On - 04.12.2019

Актуелниот англиски фудбалски шампион Манчестер сити, забележа победа со 4:1 синоќа на гостувањето кај Барнли во натпревар од 15. коло. Головите за „граѓаните“ ги постигнаа Габриел Жезус (два), Родри и Ријад Марез.

Гвардиола: Ќе биде лудо ако ние зборуваме за титулата во Премиер лигата

OhridNews - 04.12.2019

Фудбалерите на Манчестер Сити, експресно се вратија на победничките патеки во Премиер лигата совладувајќи го Барнли со 4-1 на „Тур Мурф“ стадионот. „Граѓаните“, ја намалија бодовната разлика на осум поени, но „црвените“ кои играат доминанто оваа ...

Сити се врати на „вистински пат“ – лесна победа над Барнли (видео)

Макфакс - 03.12.2019

Манчестер сити се врати на победите во Премиер лигата пред големото дерби на Манчестер овој викенд, совладувајќи уште еден близок сосед, Барнли на гости со 4:1 инспирирани од Габриел Жесус.

Сити сигурен кај Барнли за второто место, Кристал Палас скокна на петтото

Нетпрес - 04.12.2019

Фудбалерите на Манчестер Сити славеа со 4:! На гостувањето кај Барнли во дуелот од 15-то коло на англиското првенство и моментално се вратија на втората позиција и го намалика заостанувањето зад водечкиот Ливепрул на осум бодови.

Убедлив триумф на Манчестер сити над Барнли

MakPress - 04.12.2019

Актуелниот англиски фудбалски шампион Манчестер сити, забележа победа со 4:1 синоќа на гостувањето кај Барнли во натпревар од 15. коло. Головите за „граѓаните“ ги постигнаа Габриел Жезус (два), Родри и Ријад Марез.

Клоп спрема мега-засилување

365 - 04.12.2019

Од доаѓањето на Јирген Клоп на клупата на Ливерпул, „црвените“ играат фантастично и имаат тим кој ќе атакува на сите трофеи. Актуелниот европски шампион е на добар пат да ја освои конечно и титулата во Премиер лигата, но Клоп сака додатно да го ...

„Лекип“ прогласи навивач на Њукасл за фудбалски фан на годината

Точка - 04.12.2019

Фудбалските фанови знаат да воодушеват со своето однесување на и надвор од стадионите, а во тој стил е и еден фан на Њукасл. Тој стекна „светска слава“ со својот потег направен по триумфот на Њукасл над Евертон со резултат 3:2.

Ливерпул му даде пет голови на Евертон во градското дерби (ВИДЕО)

МКД - 04.12.2019

Ливерпул му даде пет голови на градскиот ривал Евертон, победи со 5-2 и ја одржа високата предност на врвот од Премиерлигата. Јирген Клоп дури и одмори неколку фудбалери на овој натпревар, во првиот состав беа Ориги, Шакири, Лалана, а на клупата ...

Ливерпул „издоминира“ во Мерсисајд дербито (видео)

Макфакс - 04.12.2019

Ливерпул стигна до убедлива 5:2 победа над својот лут градски ривал Евертон во таканареченото „Мерсисајд дерби“ за да продолжи со маршот кон својата прва титула по 30 години. „Црвените“ на Јирген Клоп имаа „пеколен“ старт, откако прво Дивок Ориги во ...

Клоп ја прослави победата бр.100 во Премиер лигата

Локално - 05.12.2019

Ливерпул вчеравечер го совлада Евертон во 15. коло од шампионатот на Англија со 5:2 во градското дерби, а овој дуел ќе остане забележан по јубилејната 100-та победа за тренерот на „црвените“ Јирген Клоп.

Клоп ја запиша јубилејната 100-та победа во првенството

iPortal - 05.12.2019

Ливерпул вчеравечер го совлада Евертон во 15. коло од шампионатот на Англија со 5:2 во градското дерби, а овој дуел ќе остане забележан по јубилејната 100-та победа за тренерот на „црвените“ Јирген Клоп.

Евертон со антирекорд по 15 премиерлигашки кола

Локално - 05.12.2019

Фудбалерите на Евертон синоќа го загубија градското дерби против Ливерпул со 5:2 во рамките на 15. коло од шампионатот на Англија. За „карамелите“ ова беше деветти пораз оваа сезона по кој се најдоа на 18.место на табелата.

Евертон за прв пат од 1999 година има само 14 бода по 15 кола во ПЛ

iPortal - 05.12.2019

Фудбалерите на Евертон синоќа го загубија градското дерби против Ливерпул со 5:2 во рамките на 15. коло од шампионатот на Англија. За „карамелите“ ова беше деветти пораз оваа сезона по кој се најдоа на 18.место на табелата.

Клоп ја прослави јубилејната 100. победа во Премиер лигата

Опсервер - 05.12.2019

Ливерпул вчеравечер го совлада Евертон во 15. коло од шампионатот на Англија со 5:2 во градското дерби, а овој дуел ќе остане забележан по јубилејната 100-та победа за тренерот на „црвените“ Јирген Клоп.

Евертон за прв пат по 20 години се наоѓа во зоната за испаѓање по 15 премиерлигашки кола

Опсервер - 05.12.2019

Фудбалерите на Евертон синоќа го загубија градското дерби против Ливерпул со 5:2 во рамките на 15. коло од шампионатот на Англија. За „карамелите“ ова беше деветти пораз оваа сезона по кој се најдоа на 18.место на табелата.