TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НБА Топ 5: „Снајперистот“ Леброн со тројка над Лопез за триумф во дербито (ВИДЕО)

Дерби - 22.01.2021

Во НБА лигата се одиграа три средби на кои победи издвојуваа Лос Анџелес Лејкерс, Јута Џез и Њујорк Никс. Од овие дуели беа избрани најдобрите моменти, а потегот број еден е дело на Леброн Џејмс кој одигра супер квалитетно во дербито против Милвоки ...

Леброн со најдобрата сезонска партија му пресуди на Милвоки, Мичел постави нов НБА рекорд (ВИДЕО)

Дерби

Леброн подобар од Адетокумбо (ВИДЕО)

Вечер Прес

ВИДЕО: Шампионска игра на Лејкерси со 19 тројки, Леброн Џејмс доминираше против Адетокумбо

Дриблинг

Леброн го скроти „грчкиот ѕвер“, Лејкерс убедливи во „финалето пред финале“ (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Финале пред финалето, „кралот“ доминираше против грчкиот „ѕвер“!

Слободен Печат

(ВИДЕО) Шампионска лекција од Леброн за Адетокумбо

Спортклуб

Спортманија Република