TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стејт департментот ги повика ирачките власти да ги заштитат американските дипломатски објекти, по ракетниот напад во ...

Опсервер - 27.01.2020

„Информирани сме за ракетните напади врз меѓународната (зелена) зона. Ги повикуваме ирачките власти да ги исполнат своите обврски за заштита на дипломатските објекти”, соопштија од Стејт депатментот.

Ракети врз амбасадата на САД во Ирак

Р.С.Европа - 27.01.2020

Пет ракети паднале во близина на американската амбасада во Багдад, ранувајќи неколку луѓе. Три проектили ја погодиле инсталацијата на зградата, додека една паднала во ресторанот на амбасадата.

Ситуацијата ескалира: Нападната амбасадата на САД во Ирак, тројца повредени

Точка - 27.01.2020

Најмалку три лица се повредени во ракетниот напад на американската амбасада во Багдад, пренесува ирачката национална телевизија, повикувајќи се на извори од ирачките безбедносни служби. Лансирани биле пет ракети од типот „Качуша“, од кои три паднале ...

Три ракети ја погодија амбасадата на САД во Багдад, жестока осуда од амбасадорот

Нетпрес - 27.01.2020

Три ракети паднале во неделата врз американската амбасада во Багдад, јавија извори од ирачките безбедносни служби, а амбасадорот Метју Телер упати остра осуда на гранатирањето на дипломатскиот комплекс.

Пет ракети паднаа во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

МКД - 26.01.2020

Најмалку пет ракети паднаа во близина на амбасадата на Соединетите Американски Држави во ирачката престолнина Багдад, јавуваат агенциите. Сѐ уште не се знае дали проектилите предизвикале жртви или материјална штета.

Одекнуваат експлозии околу американската амбасада во Ирак (ВИДЕО)

Слободен Печат - 26.01.2020

Пет ракети експлодираа во „Зелената зона“ во Ирак во близина на амбасадата на САД. „Зелената зона“ во Багдад е област во која се сместени државните институции во Ирак, со бројни странски амбасади и дипломатски мисии.

Пет ракети паднаа во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

Канал5 - 26.01.2020

Пет ракети од типот ,,Каќуша” , вечерва експлодираа во близина на американската амбасада во главниот град на Ирак , Багдад. Ракетите експлодирале покрај реката Тигар , недалеку од амбасадата на САД во Багдад и никој не е повреден, соопшти денес ...

Багдад: Проектили паднаа во близина на Амбасадата на САД

ТВ21 - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД. Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се познати.

Во нови немири во Багдад повредени најмалку 14 лица

Макфакс - 26.01.2020

Најмалку 14 лица се повредени денеска во Багдад во нови судири со демонстрантите и полицијата, додека 17 лица се повредени во јужниот град Насиријах. Безбедносните сили повторно користеле борбена муниција и солзавец против демонстрантите во Багдад и ...

Во судири со полицијата во Багдад повредени се седум демонстранти

Макфакс - 25.01.2020

Седум лица се повредени во судир меѓу полицијата и демонстрантите денеска во центарот на Багдад. До судирот дојде откако властите почнаа со отстранување на барикадите подигнати од демонстрантите на повеќе локации, пренесува „Ројтерс“.

Најмалку четворица загинати на денешните насилни протести во Ирак

Канал5 - 25.01.2020

Најмалку четири лица загинаа, а десетици се повредени кога ирачките безбедносни сили ги нападнаа демонстрантите на голем митинг во Багдад. Новата полициска акција дојде неколку часа откако свештеникот Моктада ал-Садр, популарен кај милиони Ирачани, ...

Насилни протести во Ирак , полицијата пука со вистински куршуми (ВИДЕО)

Канал5 - 25.01.2020

Ирачките безбедносни сили ги нападнаа демонстрантите на плоштадот Тахрир во Багдад, пукајќи вистински куршуми и солзавец. Сè уште нема информации дали некој е убиен, но порано во текот на денот, најмалку седум лица се повредени во судирите со ...

Во судири со полицијата во Багдад повредени се седум демонстранти

24Инфо - 25.01.2020

Седум лица се повредени во судир меѓу полицијата и демонстрантите денеска во центарот на Багдад. До судирот дојде откако властите почнаа со отстранување на барикадите подигнати од демонстрантите на повеќе локации, пренесува „Ројтерс“.

Во судири со полицијата во Багдад повредени се седум демонстранти

Точка - 25.01.2020

Седум лица се повредени во судир меѓу полицијата и демонстрантите денеска во центарот на Багдад. До судирот дојде откако властите почнаа со отстранување на барикадите подигнати од демонстрантите на повеќе локации, пренесува „Ројтерс“.

Демонстранти повредени во судири со полицијата во Багдад

Н.Македонија - 25.01.2020

Седум лица се повредени во судир меѓу полицијата и демонстрантите денеска во центарот на Багдад. До судирот дојде откако властите почнаа со отстранување на барикадите подигнати од демонстрантите на повеќе локации, пренесува „Ројтерс“.

Судир на демонстрантите со полицијата во Багдад, седум лица се повредени

Република - 25.01.2020

Седум лица се повредени во судир меѓу полицијата и демонстрантите денеска во центарот на Багдад. До судирот дојде откако властите почнаа со отстранување на барикадите подигнати од демонстрантите на повеќе локации, пренесува „Ројтерс“.

Во новите судири во Багдад најмалку 14 повредени

Опсервер - 26.01.2020

– Најмалку 14 лица се повредени денеска во Багдад во новите судири меѓу демонстрантите и полицијата, која се обиде да ги растера протестирачите од центарот на ирачката престолнина. Во јужниот град Насирија повредени се 17 лица.

Во новите судири во Багдад најмалку 14 повредени

MakPress - 26.01.2020

Најмалку 14 лица се повредени денеска во Багдад во новите судири меѓу демонстрантите и полицијата, која се обиде да ги растера протестирачите од центарот на ирачката престолнина. Во јужниот град Насирија повредени се 17 лица.

Во нови немири во Багдад повредени најмалку 14 лица

Точка - 26.01.2020

Најмалку 14 лица се повредени денеска во Багдад во нови судири со демонстрантите и полицијата, додека 17 лица се повредени во јужниот град Насиријах. Безбедносните сили повторно користеле борбена муниција и солзавец против демонстрантите во Багдад и ...

Најмалку 14 повредени во денешните судири во Багдад

Р.С.Европа - 26.01.2020

Најмалку 14 лица биле повредени денеска во Багдад во новите судири со демонстрантите и полицијата, додека 17 лица се повредени во јужниот град Насиријах. Безбедносните сили повторно користеле борбена муниција и солзавец против демонстрантите во ...

Во новите судири во Багдад најмалку 14 повредени

А1 On - 26.01.2020

Најмалку 14 лица се повредени денеска во Багдад во новите судири меѓу демонстрантите и полицијата, која се обиде да ги растера протестирачите од центарот на ирачката престолнина. Во јужниот град Насирија повредени се 17 лица.

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад

Денешен - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД. Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се познати.

Проектили паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад

Локално - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД. Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се познати.

Пет ракети паднаа во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

Centar - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД. Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се ...

Проектили паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад

А1 On - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД. Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се познати.

Проектили паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад

Бриф - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД. Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се познати.

Проектили паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад

MakPress - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД. Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се познати.

Пет ракети паднаа во близина на американска амбасада во Багдад

Макфакс - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти американската Команда за заеднички операции. Како што јави „АП“, тоа е трет напад овој месец, а сторителите засега не се познати.

Пет ракети паднаа во близина на американска амбасада во Багдад

24Инфо - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти американската Команда за заеднички операции. Како што јави „АП“, тоа е трет напад овој месец, а сторителите засега не се познати.

Проектили паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад

Сител - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД. Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се познати.

Во нови немири во Багдад повредени најмалку 14 лица

Н.Македонија - 26.01.2020

Најмалку 14 лица се повредени денеска во Багдад во нови судири со демонстрантите и полицијата, додека 17 лица се повредени во јужниот град Насиријах. Безбедносните сили повторно користеле борбена муниција и солзавец против демонстрантите во Багдад и ...

Проектили паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад

4NEWS - 26.01.2020

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД. Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се познати.

Проектили паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад

Опсервер - 27.01.2020

– Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД. Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се познати.

Нема жртви во ракетниот напад врз Амбасадата на САД во Багдад

Слободен Печат - 27.01.2020

Според безбедносни извори три ракети „Качуша“ паднале во комплексот на Амбасадата на САД, а една од нив ја погодила кафетерија за време на вечерата. Неколку ракети вчера паднаа врз Амбасадата на САД во Багдад, изјавија неименувани извори од ...

Ракети „Качуши“ првпат ја погодија Амбасадата на САД во Багдад

Курир - 27.01.2020

Неколку ракети вчера паднаа врз Амбасадата на САД во Багдад, изјавија неименувани извори од безбедносните служби. Ирачките сили соопштија дека при нападот нема жртви. Според безбедносни извори три ракети „Качуша“ паднале во комплексот на Амбасадата ...

Ракети „Качуши” првпат ја погодија Амбасадата на САД во Багдад

24Инфо - 27.01.2020

Неколку ракети вчера паднаа врз Амбасадата на САД во Багдад, изјавија неименувани извори од безбедносните служби. Ирачките сили соопштија дека при нападот нема жртви. Според безбедносни извори три ракети „Качуша” паднале во комплексот на Амбасадата ...

Три лица повредени при нападот врз Амбасадата на САД во Багдад

Опсервер - 27.01.2020

– Најмалку три лица се повредени во ракетниот напад врз Амбасадата на САД во Багдад, објави ирачката телевизија повикувајќи се на ирачките безбедносни служби. Истрелани се пет ракети „Качуша“ од кои три паднале директно врз комплексот на Амбасадата ...

Најмалку тројца повредени при нападот врз Амбасадата на САД во Багдад

Слободен Печат - 27.01.2020

Истрелани се пет ракети „Качуша“ од кои три паднале директно врз комплексот на Амбасадата на САД, а една од нив ја погодила кафетерија за време на вечерата. Најмалку три лица се повредени во ракетниот напад врз Амбасадата на САД во Багдад, објави ...

Три лица повредени при нападот врз Амбасадата на САД во Багдад

Телма - 27.01.2020

Најмалку три лица се повредени во ракетниот напад врз Амбасадата на САД во Багдад, објави ирачката телевизија повикувајќи се на ирачките безбедносни служби. Истрелани се пет ракети „Качуша“ од кои три паднале директно врз комплексот на Амбасадата на ...

Напад врз Амбасадата на САД во Багдад: Три лица повредени

Локално - 27.01.2020

Најмалку три лица се повредени во ракетниот напад врз Амбасадата на САД во Багдад, објави ирачката телевизија повикувајќи се на ирачките безбедносни служби. Истрелани се пет ракети „Качуша“ од кои три паднале директно врз комплексот на Амбасадата на ...

Стејт департментот ги повика ирачките власти да ги заштитат американските дипломатски објекти, по ракетниот напад во ...

24Инфо - 27.01.2020

САД го повикаа Ирак да ги исполни своите обврски и да ги заштити дипломатските институции на својата територија, откако неколку ракети паднаа во близина на нивната амбасада во Багдад, изјави денеска портпаролот на Стејт депертментот, пренесоа ...

Стејт департмент: Властите да ги заштитат дипломатските објекти на САД, по ракетниот напад во Багдад

Вечер - 27.01.2020

САД го повикаа Ирак да ги исполни своите обврски и да ги заштити дипломатските институции на својата територија, откако неколку ракети паднаа во близина на нивната амбасада во Багдад, изјави денеска портпаролот на Стејт депертментот, пренесоа ...

Стејт департментот ги повика ирачките власти да ги заштитат американските дипломатски објекти, по ракетниот напад во ...

А1 On - 27.01.2020

САД го повикаа Ирак да ги исполни своите обврски и да ги заштити дипломатските институции на својата територија, откако неколку ракети паднаа во близина на нивната амбасада во Багдад, изјави денеска портпаролот на Стејт депертментот, пренесоа ...