TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СРЕЌНИ МОМЕНТИ- Сопругата на Марк Ентони сподели видео од нивната венчавка, пејачот беше обземен од емоции

Во Центар - 31.01.2023

Манекенката Надија Фереира (23) неодамна се омажи за пејачот Марк Ентони (54) во Мајами и на Инстаграм сподели видео од церемонијата. Го обземаа емоции кога ја виде како оди кон олтарот и заплака.

Марк Ентони на својата свадба ги истури емициите но гостинката Селма Хаек градите (фото)

Хитпортал - 31.01.2023

Латино пејачот Марк Ентони познат и како еден од бившите сопрузи на Џенифер Лопез повторно реши да си ја проба брачната среќа со 31 помладата поранешна мисица Надија ...

Сопругата на Марк Ентони сподели видео од нивната венчавка – пејачот го совладале емоции

Точка - 31.01.2023

Манекенката Надија Фереира (23) неодамна во Мајами се венчаше со пејачот Марк Ентони (54) и на Инстаграм сподели видео од венчавката. Ентони го совладале емоции кога видел како доаѓа кон олтарот, па заплакал.

Салма Хајек со бујното деколте ја засени и невестата (ФОТО)

Канал5 - 30.01.2023

Салма Хајек блесна на свадбата на Марк Ентони и Надија Фереира, каде што ја засени и самата невеста. Пејачот Марк Ентони, познат и како поранешен сопруг на латино дивата Џенифер Лопез, заплови во нов брак со 31 година помладата убавица, модел и ...

ФОТО | Бујното деколте на Салма Хаек ја засени невестата на Марк Ентони

Слободен Печат - 30.01.2023

Музичарот Марк Ентони (54) се ожени по четврти пат, новата сопруга на пејачот е поранешната парагвајска натпреварувачка за Мис Универзум, Надја Фереира (23) . Свечената церемонија се одржа во Мајами во саботата, на 28 јануари.

Бујните гради на Салма Хајек ги засенија дури и младенците: Актерката знае како да привлече внимание/ФОТО

Вечер Прес - 30.01.2023

Пејачот Марк Ентони и парагвајската убавица Надја Фереира можеби беа главните наслови на нивната неодамнешна венчавка во Мајами, но во стајлингот тие беа во сенка на актерката Салма Хаек. Ентони и Фереира приредија раскошна прослава, а меѓу гостите ...

Додека Марк Ентони прави свадба Џеј Ло се шета низ Лос Анџелес + Зошто на пејачката не ѝ се допаѓа новата маќеа на ...

Црнобело - 30.01.2023

Поранешниот сопруг на Џеј Ло, Марк Ентони стапи во брак со 23-годишната Мис Универзум, Надја Фереира, а иако долго време се сметаше дека на церемонијата ќе присуствуваат и пејачката и нивните две деца, тие не дојдоа.

ЧЕТВРТА СРЕЌА: Марк Ентони се ожени со 23-годишната поранешна Мис Универзум

Вечер Прес - 30.01.2023

Пејачот Марк Ентони (54), се ожени со Надија Фереира (23). Ова е негова четврта венчавка, а церемонијата се одржа во Мајами. Марк и манекенката Фереира се венчаа во музејот Перез во Мајами, а на церемонијата присуствуваа многу познати личности.

Младоженецот плаче од радост, олтарот е прекриен со бели рози - Први фотки од свадбата на Марк Ентони со 23-годишната ...

Црнобело - 30.01.2023

Поранешниот сопруг на Џеј Ло, Марк Ентони викендов се ожени по четвртипат. Овојпат пејачот се ожени за поранешната Мис Универзум, Надја Ферерира, а како што може да се види од првите фотографии, тој со солзи во очите ја дочека својата избраничка ...

Кога Селма Хаек оди на свадба, речиси никој не гледа во невестата: Издание на славната актерка кое со денови нема да ...

Точка - 30.01.2023

Актерката Селма Хаек била гостинка на долгоочекуваната венчавка на славните, па успеала да ги украде сите погледи. Латиноамериканскиот пејач и актер Марк Ентони (54), на домашната јавност познат како поранешен сопруг на Џенифер Лопез, повторно се ...

Марк Ентони се ожени четврти пат, пејачот се венча со бивша мисица на Парагвај

Репортер - 30.01.2023

Марк Ентони се венчаше по четврти пат. Новата сопруга е Надија Фереира, бивша натпреварувачка за Мис од Парагвај, а свадбата ја направија викендов во музејот Перез Арт во Мајами. Меѓу гостите имаше голем број познати ѕвезди како Дејвид и Викторија ...

(Фото) Сите детали за свадбата на Марк Ентони и Надија Фереира: Венчаница од соништата, вип гости кои танцувале до ...

Еспресо - 30.01.2023

Марк Ентони, пејач и танчер и поранешен сопруг на Џенифер Лопез, се ожени за Надија Фереира, модека – поранешна Мис Универзум, и приреди огромна забава за нивните гости, од кои многумина припаѓаат на забавната и музичката индустрија и се ...

Кога Селма Хаек е гостинка на свадба, никој не гледа во невестата, туку во неа (фото)

Вистина.мк - 30.01.2023

Латиноамериканскиот пејач и актер Марк Ентони (54), на јавноста најпознат како бившиот сопруг на Џенифер Лопез, повторно стапна на лудиот камен. Марк Ентони по четврти пат и кажа „да“, овој пат на манекенката Надија Фереира, а на нивната гламурозна ...

ФОТО | Марк Ентони се ожени со најубавата жена на светот: Четврти брак на славниот пејач

Слободен Печат - 30.01.2023

Латино ѕвездата Марк Ентони (54) вчера се ожени по четврти пат, а невеста е манекенката и мис Парагвај Надја Фереира (23), учесничка на елитното натпреварување Мис Универзум. Музичарот и убавицата се во врска осум месеци, а пејачот на Надја ѝ подари ...

Се ожени поранешниот сопруг на Џеј Ло, Марк Ентони: Нивните деца не беа на свадбата

Локално - 30.01.2023

Поранешниот сопруг на пејачката се омажи за Надија Фереира која има само 23 години , па е 31 година помлада од него. Ова е четврта венчавка на Марк Ентони. Парот се венча во Мајами осум години по нивната свршувачка.

(ФОТО) Се ожени екс-сопругот на Џенифер Лопез: Еве која е младата невеста

Убавина и Здравје - 30.01.2023

Поранешниот сопруг на Џенифер Лопез, Марк Ентони (54) се ожени по четврти пат, а негова избраничка е 31 година помладата манекенка Надија Фереира . Пејачот во тајност ѝ го кажа своето „судбинско да“ на поранешната Мис Универзум.

ЦЕРЕМОНИЈА ВО МАЈАМИ- Поранешниот сопруг на Џенифер Лопез се ожени со 31 година помлада манекенка (ФОТО)

Во Центар - 29.01.2023

Марк Ентони (54), поранешниот сопруг на Џенифер Лопез и модел Надија Фереира (23) се венчаа вчера во музејот Перез во Мајами, а на церемонијата присуствуваа бројни познати личности. Меѓу нив се: Викторија и Дејвид Бекам, Салма Хајек, Малума, Луис ...

Се ожени Марк Ентони, поранешниот сопруг на Џеј Ло (фото)

Вистина.мк - 30.01.2023

Поранешнит сопруг на латино дивата се омажи за манекенката Надија Фереира која има само 23 години, и е 31 година помлада од него. Ова е четврта венчавка на Марк Антони, а п арот се венча во Мајами осум години по нивната свршувачка.

Се ожени поранешниот сопруг на ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ! Марк Ентони го кажа судбоносното „да“ на познатата мисица!

Попара - 31.01.2023

Поранешнит сопруг на латино дивата се омажи за манекенката Надија Фереира која има само 23 години, и е 31 година помлада од него. Ова е четврта венчавка на Марк Антони, а парот се венча во Мајами осум години по нивната свршувачка.