TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗНАМ со митинг во Куманово, а Левица во Велес на првиот ден од кампањата

Р.С.Европа - 18.04.2024

Партиски активности, средби со граѓани, митинзи и собири низ градовите во Северна Македонија го одбележаа првиот ден од кампањата за парламентарните избори. Партијата ЗНАМ, чиј претседател е кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски, кој воедно ...

На стартот на кампањата, Мицкоски побара „македонско национално единство“

Р.С.Европа

Почна кампањата за 11-тите по ред парламентарни избори - учествуваат 17 политички субјекти

24 Вести

Уште пет дена до крајот на претседателската кампања

24 Вести

Големите партии во пол-позиција за стартот на изборната трка

Р.С.Европа

ГОРДАНА ДЕНЕСКА ВО ОХРИД, ВАНКОВСКА ВО ВЕЛЕС, А МАКСИМ ВО КУМАНОВО Петнаесетти ден од кампањата за претседателските избори

+инфо

Карваните полни розови ветувања поаѓаат-почнува парламентарната изборна кампања

Скопје1

MakPress Локално Вечер Прес Слободен Печат Независен Бриф 24Инфо CivilMedia

Али Ахмети еден премиер за сите – ДУИ ги запали моторите за парламентарните избори

Слободен Печат - 18.04.2024

„Еден премиер за сите“, е еден од трите слогани со коi Европскиот фронт предводен од ДУИ ќа ја води кампањата за парламентарните избори, информира на Фејсбук вицепремиерот Артан Груби. Европскиот фронт ја почнува кампањата за парламентарните избори ...

Левица на парламентарните избори ќе настапи со слоганот ,,Неподмитливите во Собранието”

Макфакс

Левица со слоганот ,,Неподмитливите во Собранието” ќе настапи на Парламентарните избори

А1 On

Али Ахмети еден премиер за сите – ДУИ ја почна парламентарната кампања

Либертас

Левица на парламентарните избори ќе настапи со слоганот ,,Неподмитливите во Собранието”

Опсервер

Левица на парламентарните избори ќе настапи со слоганот ,,Неподмитливите во Собранието”

MTM

🎥 „НЕПОДМИТЛИВИТЕ ВО СОБРАНИЕТО“ Левица го избра слоганот за парламентарните избори

+инфо

Фокус Точка

(Видео) Премиера на првиот предизборен спот за Парламентарни избори 2024

Антропол - 18.04.2024

Политичката Партија Левица го објави првиот предизборен спот за Парламентарните избори 2024 година. „Со децении веќе доаѓаат со план за власт, да земаат, да пустошат и да крадат! Татковината која ја сакаме ја претворија во перална за нивните црни ...

(Видео) Премиера на првиот предизборен спот на Левица за Парламентарните избори 2024

Антропол

Левица го објави својот предизборен спот

Кајгана - 18.04.2024

Под мотото „Неподмитливите во Собранието“ политичката партија Левица денеска премиерно го прикажа својот спот за претстојните парламентарни избори. „Со децении веќе доаѓаат со план за власт, да земаат, да пустошат и да крадат! Татковината која ја ...

📽️Левица ќе лови гласови со слоганот „Неподмитливите во Собранието“

Локално