TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск предложи план за Украина со Крим за Русите-ги налути Украинците кои бараат САД да ја врати Аљаска на Русија

Телма - 04.10.2022

Преку сцојот Твитер профил, најбогатиот човек на светот Илон Маск организира гласање за негов предлог како да се заврши војната во Украина. Се состои од неколку точки во некои е застапено руското гледиште.

Крим да и припадне на Русија, Украина да остане неутрална – дел од точките во предлогот на Илон Маск за мир

А1 On

Илон Маск има предлог за мир меѓу Украина и Русија во 4 точки

МКД

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украинците се пробиваат кон Херсон, а Илон Маск даде предлог како двете земји да стават крај на војната

Фактор

На Украинците не им се допаѓа предлогот на Маск, Зеленски реагира

Фактор

Маск не верува во „победа на Украина“ и понуди своја визија за мир

Нетпрес

Маск призна дека Крим е руски: Најбогатиот човек на светот даде 4 предлози за решавање на конфликтот во Украина!

Точка

Press24 Локално Фактор Макфакс Нетпрес MTM

Украинците сега му се гневни на Маск

МКД - 03.10.2022

Бројни Украинци му се гневни на најбогатиот човек на светот Илон Маск поради анкетата која ја постираше на својот профил на Твитер. Маск предложи план за мир во четири точки според кој Крим би останал руски, а во бунтовничките покраини би се ...

Илон Маск предложи план за примирје меѓу Русија и Украина, Зеленски му одговори со анкета на Твитер

360 степени

Илон Маск предложи „мировен план“ и ги разбесни Украинците – Зеленски му одговори на Твитер

Слободен Печат

Зеленски реагираше на предлогот на Маск за прекин на војната, објави анкета

Канал5

Зеленски одговори на предлогот на Маск за прекин на војната

Press24

Предлогот на Елон Маск за мир во Украина

Независен

Украинците бесни на Илон Маск: Предложи мир со Русија, му одговори Зеленски

Локално

CivilMedia Frontline Канал5 ТВ21 Во Центар Вечер Прес

РОБОТОТ НА ТЕСЛА ПРОШЕТА ПРЕД ПРИСУТНИТЕ Оптимус ќе може да ги врши куќните работи за вас (ВИДЕО)

+инфо - 03.10.2022

Секогаш сакаме да бидеме внимателни за да не тргнеме по патот на Терминатор, вели милијардерот и додава дека кај Оптимус предвидено е копче за стоп. Долгоочекуваниот прототип на роботот Оптимус на компанијата Тесла беше претставен пред публиката во ...

(Видео) Вака најбогатиот човек на светот се однесува со работниците пред да им даде отказ – открива поранешен вработен во „Tesla“

Точка

Најбогатиот човек на светот има 9 деца и држи строги родителски правила: Забрането им е мајка им да ја нарекуваат „мама“

Убавина и Здравје

Поранешен вработен во „Тесла“ откри што правел Маск пред некому да му даде отказ (ВИДЕО)

Канал5

Телефонот на Илон Маск ги урива митовите за големите фаци и бизниси

Оff.net

Тесла развива нов изум: Илон Маск го претстави роботот кој полева цвеќе и носи товар/ФОТО

Вечер Прес

Tesla Cybertruck ќе биде водоотпорен и ќе може да плови

Кајгана

Tesla во Берлин веќе произведува 2.000 автомобили неделно

Кајгана - 03.10.2022

Целта за првиот квартал од 2023 година е 5.000 возила неделно. Само шест месеци по почетокот на производството во својата нова фабрика во близина на Берлин, американскиот производител на електрични автомобили Tesla сега произведува 2.000 автомобили ...

Неделното производство на Tesla во Берлин достигнува 2.000 единици

Локално

Tesla произведе 365.923 електрични возила во третиот квартал

Порта