TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Министерот Хасан пешачеше 36 километри да се види со Хатиџе

24Инфо - 19.01.2020

Министерот без ресор за привлекување странски инвестиции во македонската влада, Елвин Хасан денеска поминал 36 километри пеш за да се сретне со Хатиџе Муратова, главниот јунак од филмот „Медена замја“ кој нодамна доби две номинации за Оскар.

Mинистерот Хасан пешки помина 36 километри за да ја посети Атиџе од „Медена земја“

Република - 19.01.2020

Министерот без ресор задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан денеска со неговиот тим пешачел 36 километри за да стигне до домот на Атиџе Муратова, главниот јунак од филмот „Медена замја“. напиша Хасан на „Фејсбук“.

ВИДЕО: Ова е куќата во Дорфулија купена за Атиџе…

Либертас - 19.01.2020

Фејсбук објава на новинарот Фуркан Салиу: Ова е куќата што е купена за Хатиџе (главниот лик во Honeyland)… За разлика од Бекирлија (местото каде што е снимен документарецот и местото каде што живее Хатиџе со братот) каде што нема елементарни услови ...

(ВИДЕО) Oва е куќата во која ќе живее Атиџе во Дорфулија

Фактор - 19.01.2020

Хероината од филмот „Медена земја“, Атиџе Муратова која досега живееше во селото Бекирлија, ќе живее во куќа во селото Дорфулија, каде има роднини. Куќата е купена за Атиџе, и во неа ќе има нормални услови за живот.

Кој да ти каже, Атиџе

Нова ТВ - 18.01.2020

Само гледајте ги дебатите низ социјалните мрежи околу дилемите- дали да се слави жената-борец Атиџе, дали да биде прогласена за наша национална гордост или не, што да се прави добога, кој пат да се фати, а да се остане чистокрвен македонски патриот? ...

Ова е куќата во Дорфулија купена за Атиџе (видео)

Нетпрес - 19.01.2020

„За разлика од Бекирлија (местото каде што е снимен документарецот и местото каде што живее Хатиџе со братот) каде што нема елементарни услови за нормален живот, а Хатиџе е сама со братот, куќата во Дорфулија има струја, вода и нуди какви такви ...

Ова е куќата во која треба да се всели Атиџе од Медена земја

Република - 19.01.2020

Главната хероина во филмот Медена земја, Атиџе треба да се пресели во нова куќа на 60 километри од Скопје, во селото Дорфулија. Во оваа куќа ќе живее со братот и треба да има нормални услови за живот.

Погледнете ја куќата во која ќе живее хероината Атиџе од „Медена земја“

Скопје24 - 19.01.2020

Нашата хероина од филмот „Медена земја“, Атиџе Муратова која досега живееше во селото Бекирлија, ќе живее во куќа во селото Дорфулија, каде има роднини. Куќата е купена за Атиџе, и во неа ќе бидат обезбедени сите нормални услови за живот.

ВИДЕО: Ова е куќата во Дорфулија купена за Атиџе

Слободен Печат - 19.01.2020

Хатиџе не сакаше да ја запали свеќата затоа што и беше последна, а за да купи друга треба да пешачи 3,5 часа. Фејсбук објава на новинарот Фуркан Салиу: Ова е куќата што е купена за Хатиџе (главниот лик во Honeyland).

Во оваа куќа треба да се всели Атиџе од Медена земја (ВИДЕО)

PressingTV - 19.01.2020

Главната хероина во филмот Медена земја, Атиџе треба да се пресели во нова куќа на 60 километри од Скопје, во селото Дорфулија. Во оваа куќа ќе живее со братот и треба да има нормални услови за живот.

„За разлика од претходниот дом каде што нема елементарни услови за живот, куќата во Дорфулија ѝ го овозможува тоа“

Точка - 19.01.2020

Нашата хероина од филмот „Медена земја“ - Атиџе Муратова, која досега живееше во селото Бекирлија каде што е снимен и документарниот филм, сега ќе живее во селото Дорфулија каде што има роднини.

Министерот Хасан одеше пеш со часови за да се сретне со Атиџе

Фактор - 19.01.2020

Министерот без ресор за привлекување странски инвестиции, Елвин Хасан денеска поминал 36 километри пеш за да се сретне со Атиџе Муратова, главниот јунак од филмот „Медена замја“ кој доби две номинации за Оскар.

Министерот Хасан пешачеше 36 километри да се види со Атиџе

Бриф - 19.01.2020

Министерот без ресор за привлекување странски инвестиции во македонската влада, Елвин Хасан денеска поминал 36 километри пеш за да се сретне со Хатиџе Муратова, главниот јунак од филмот „Медена замја“ кој нодамна доби две номинации за Оскар.