TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се подготвува нов супер тим во НБА, Дурент оди во Портланд кај Лилард?

Слободен Печат - 26.06.2022

Ол-стар бекот на Портланд треилблејзерс, Демиен Лилард предизвика вистински земјотрес кај кошаркарските фанови во САД објавувајќи интересна фотомонтажа на социјалните мрежи со еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Кевин Дурент.

Лилард направи хаос во НБА: Дјурант потпишува со Портланд?

Екипа - 26.06.2022

Првата ѕвезда на Портланд Трејлблејзерс, Демијен Лилард направи општ хаос во НБА лигата. Бекот на тимот од Орегон на својот инстаграм профил објави фотографија со Кевин Дјурант каде и двајцата се облечени во дрес на Портланд.

Лилард најави трансфер „бомба“ во НБА-лига?

SportMedia - 26.06.2022

Додека и натаму се сумираат впечатоците од НБА драфтот, Демијан Лилард направи вистински бум на социјалните мрежи. Кошаркарот на Портланд на својот „Инстаграм“ профил објави фотографија со Кевин Дурент, но она што привлече внимание е дресот кој го ...

Бомба: Дурант формира ново дуо со Лилард во Портланд!

Спортманија - 26.06.2022

Кевин Дурант го напушта тимот на Бруклин нетс и кариерата ја продолжува во Портланд трејлблејзерс. Оваа информација ексклузивно ја објави реномираниот американски новинар Шамс Шанарија, но допрва треба да стигне официјална потврда.

Дурант ќе го одбере Портланд

Курир - 26.06.2022

Кевин Дурант го напушта тимот на Бруклин и кариерата ја продолжува во Портланд трејлблејзерс. Дурант се сели кај Демиен Лилард со кого ќе формира ново ѕвездено дуо, а за возврат Мрежичките ќе ги добијат Џош Харт, Енфирни Симонс, Насир Литл и три ...

Дурант – соиграч на Лилард

Вечер Прес - 26.06.2022

Кевин Дурант го напушта тимот на Бруклин и ја продолжува кариерата во Портланд. Тој се сели кај Демиен Лилард, со кого ќе формира ново ѕвездено дуо, а за возврат Бруклин ќе ги добие Џош Харт, Енфирни Симонс, Насир Литл и тројца идни пикови од првата ...