TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хорват: Вардар е фаворит, но и ние имаме свои шанси за четвртфинале

Gol.mk - 20.03.2019

Капитенот на хрватскиот првак ППД Загреб, Златко Хорват 25 години е во поранешниот двократен европски клупски првак, клуб кој е основан во 1922 година, клуб во кој овој одличен ракометар ја минува целата кариера.

Стоилов откри која СЕХА титула му е најдрага (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.03.2019

Ракометарот на Вардар и македонската репрезентација, Столе Стоилов вчера одговараше на прашањата за каналот на СЕХА-лигата. Стоилов одговори на неколку прашања, па откри неколку тајни, а исто така кажа дека најдрага титула во СЕХА-лигата му била ...

Стоилов: Првата титула ми е најдрага, во Загреб бевме аутсајдери, а сите ги победивме (ВИДЕО)

24 Ракомет - 20.03.2019

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов е еден од двајцата ракометари во овој состав на „црвено-црните“ кој бил дел од сите Ф4 турнири во СЕХА и играч кој успеал да го крене пехарот и во регионалното натпреварување и во Лигата на шампионите како ...

Стоилов: Најдраг ми е првиот Ф4 во СЕХА, силата ни е во заедништвото!

Gol.mk - 20.03.2019

Капитенот на македонскиот ракометен првак Вардар , Столе Стоилов, е во фокусот на вниманието на СЕХА-лигата. Како учесник на сите завршни турнири со „црвено-црните“, вели дека му е драго што пак ќе има шанса да го напаѓа трофејот, а како најдрага ...

Влезниците за реваншот помеѓу Вардар и Загреб пуштени во продажба

Спортски - 20.03.2019

Тимот на Вардар во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе ги одмери силите со ППД Загреб. Денес во продажба се пуштени билитетите за реваншот од овој натпревар кој е закажан за на 30-ти март и кој ќе се игра во Аеродром во СЦ „Јане Сандански“.

Пуштени се билетите за осминафиналната пресметка Вардар и Загреб во ЛШ

Дерби - 20.03.2019

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар во осминафиналето на Лигата на шампионите ќе ги одмери силите со ППД Загреб, а билетите за мечот (реваншот) кој на 30 март се игра во Аеродром во СЦ „Јане Сандански“ од денеска и официјално се пуштени во ...

Продажбата почна: Билетите за Вардар – Загреб по цена од 350 и од 400 денари

Екипа - 20.03.2019

Навивачите на Вардар од денеска можат да си набават билет за претстојниот меч од осминафиналето од ЛШ против Загреб, што ќе се игра на 30 март во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Откако заврши рокот за купување на приоритетен билет на оние навивачи ...

Почнува регуларната продажба на влезници за 1/8 натпревар од ЛШ против ППД Загреб

Вардар - 20.03.2019

Од денеска, 20 март почнува регуларната продажба на билети за осмина-финалниот натпревар во ЛШ против ППД Загреб. Натпреварот со ППД Загреб е закажан за 30 март во Скопје, во СЦ „Јане Сандански".

„Црвено-црни“ навивачи побрзајте – почна продажбата на билети за дуелот меѓу Вардар и Загреб

24 Ракомет - 20.03.2019

Од денеска, 20 март почнa регуларната продажба на билети за осминафиналниот натпревар во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Загреб. Има две категории на билети за реванш средбата меѓу македонскиот и хрватскиот шампион.

Побрзајте: Почна регуларната продажба на билетите за Вардар – Загреб

SportMedia - 20.03.2019

Од денеска почнува регуларната продажба на билети за реванш дуелот од осмина-финалето во ЛШ пмеѓу Вардар и ППД Загреб, кој е закажан за 30 март во СЦ „Јане Сандански”. Цената на билетот за осмина-финалниот натпревар против ППД Загреб ќе чини: * 350 ...

ЕХФ ранкинг: Вардар нема тим за фајналфор во ЛШ?!

Екипа - 20.03.2019

ЕХФ продолжува со потценувачкиот однос кон Вардар откако македонскиот тим не се најде меѓу петте најдобри тима на најновото рангирање на официјалната веб-страница на Лигата на шампионите. Елитното европско натпреварување продолжува вечерва со дуелот ...

Мотив повеќе за Вардар: ЕХФ не им дава шанси за фајнл-фор

Спортски - 20.03.2019

Пред почетокот на осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите ЕХФ објави рангирање и го смести тимот на Вардар на шестата позиција. Црвено-црните во осминафиналето ќе се сретнат со Загреб и на хартија се фаворити.

Вардар не е конкурент за Ф4 во ЛШ

OhridNews - 19.03.2019

Името на македонскиот ракометен првак Вардар не се најде во потесниот избор на Европската куќа на ракометот (ЕХФ) за пласман на завршниот турнир од Лигата на Шампиони. Во најновото рангирање на ЕХФ, Вардар се наоѓа на шестата позиција со пад од едно ...

„Црвено-црните“ имаат дополнителен мотив: ЕХФ го потцени Вардар и го исфрли од завршната трка за Келн (Фото)

Дерби - 19.03.2019

Завршницата на групната фаза во Лигата на шампионите донесе неколку претумбации на табелата и со истите се дозна распоредот на двојките кои ќе ги гледаме во осминафиналето, а сега пред официјалниот старт на оваа фаза во најелитното натпреварување, ...

Експертите во ЕХФ го отпишаа шампионот: Вардар нема да стигне до Ф4 во Келн!

24 Ракомет - 19.03.2019

Пред стартот на осминафиналните двобои во Лигата на шампиони, експертите во Европската ракометна федерација направија ново рангирање на екипите што ќе бидат дел од оваа фаза. Луѓето во ЕХФ го потценуваат квалитетот на македонскиот шампион Вардар и ...

ЕХФ не верува дека Вардар може до фајнл-фор

МКД - 19.03.2019

ЕХФ не верува дека Вардар може да го помине ПИК Сегед на патот до фајнл-фор турнирот во Келн, на последното рангирање македонскиот шампион е на шестото место. Пред почетокот на осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите, ЕХФ објави рангирање ...

ЕХФ одново не му верува на Вардар, но има време да се поправи…

SportMedia - 19.03.2019

Пред стартот на осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите, ЕХФ подготви ново рангирање на најдобрите десет тимови. Македонскиот првак, Вардар забележа пад од едно место на најновата Топ 10 листа, иако во последните четири меча, кои ги земаа ...

Загреб се загреа со победа за првиот меч против Вардар

24 Ракомет - 19.03.2019

Ракометарите на ППД Загреб го одиграа предвреме мечот од 2. коло во плеј-оф лигата на Хрватска и ја совладаа екипата Дубрава со 35:31. Шампионот на Хрватска немаше проблеми за да обезбеди триумф, но немаше тактизирање и сите играа. Во 21.

ЕХФ уште сега вели: Вардар не може против Пик Сегед до Ф4!

Sport 1 - 19.03.2019

На еден ден до почетокот на осминафиналето во ракометната Лига на шампионите, ЕХФ објави уште едно рангирање на десетте најдобри екипи досега сезонава. Вардар падна уште едно место од претходниот топ-10 и се наоѓа на шестото место.

„Плинарите“ во победнички ритам пред двомечот со Вардар

SportMedia - 19.03.2019

Хрватскиот првак ППД Загреб, кој е противникот на Вардар во осминафиналето од Лигата на шампионите, во победнички ритам го чека елитниот двомеч. „Плинарите“ во последните четири дена имаат две победи во плеј-офот од хрватскиот шампионат, каде ...

ЕХФ ги отпиша „црвено-црните“: Вардар нема да игра во Келн!

Спортклуб - 19.03.2019

По две години и една освоена титула, Вардар оваа сезона ќе го нема на завршницата од Лигата на шампионите. Така прогнозира ЕХФ која го отпиша нашиот првак во своето традиционално рангирање.

Точно 15 дена до Ф4 турнирот во СЕХА Газпром лигата (ВИДЕО)

SportMedia - 19.03.2019

Четирите најдобри тимови од регуларниот дел од сезoната во СЕХА Газпром лигата се на точно 15 дена од 8-от Ф4 турнир во регионалното натпреварување. Вардар, ППД Загреб, Нексе и Мешков Брест ја темпираат формата за дводневното натпреварување во ...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Загреб против Дубрава на тест пред Вардар

24 Ракомет - 19.03.2019

Ракометарите на ППД Загреб кои се подготвуваат за дуелот против Вардар во осминафиналето од Лигата на шампионите денеска предвреме ќе го одиграат мечот од 2. коло во домашното првенство против екипата на Дубрава.

Милосављев на Водно собира енергија за „плинарите“ од Загреб (ФОТО)

24 Ракомет - 18.03.2019

Ракометарите на Вардар за шест дена ги очекува првата осминафинална битка од Лигата на шампионите, а ривал е хрватскиот првак Загреб. „Црвено-црните“ момци веќе се подготвуваат за дуелот со „плинарите“, со кој се соочија два пати оваа сезона во СЕХА.

Почна продажбата на билети за мечот Вардар – Загреб во ЛШ

Вечер - 20.03.2019

Македонскиот ракометен шампион Вардар од денеска ги пушти во продажба билети за осмина-финалниот натпревар во ЛШ против ППД Загреб. Натпреварот со ППД Загреб е закажан за 30 март во Скопје, во СЦ „Јане Сандански”.

ЕХФ уште сега вели: Вардар не може против Пик Сегед до Ф4!

Република - 19.03.2019

На еден ден до почетокот на осминафиналето во ракометната Лига на шампионите, ЕХФ објави уште едно рангирање на десетте најдобри екипи досега сезонава. Вардар падна уште едно место од претходниот топ-10 и се наоѓа на шестото место.