TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОК Струмица гради моќен тим: Пристигнаа двајца нови Руси и двајца македонски репрезентативиц

Спортклуб - 10.08.2022

Македонскиот машки одбојкарски шампион, тимот на Струмица ги започна подготовките за новата сезона, а од нивниот табор информираа притоа за новостите: Од вчера нашиот тим ги започна подготовките за новата европска сезона.

Шампионот Струмица Никоб ги почна подготовките за новата сезона

Опсервер - 10.08.2022

Одбојкарскиот шампион Струмица Никоб ги почна подготовките за новата сезона, во која ќе настапува и во европските клупски натпреварувања. Како што информираше тренерот Кирил Ричлиев, во тимот се врати репрезентативецот Стојан Илиев, кој е првото ...

Струмица Н. почна со подготовки: Две руски и две домашни репрезентативни засилувања

SportMedia - 10.08.2022

Македонскиот одбојкарски шампион Струмица Никоб ги започна подготовките за новата европска сезона. Како што потврдија од клубот, во дресот на струмичани се врати репрезентативецот Стојан Илиев, кој е и првото засилување за следната сезона.

Шампионот Струмица Никоб ги почна подготовките за новата сезона

MakPress - 10.08.2022

Одбојкарскиот шампион Струмица Никоб ги почна подготовките за новата сезона, во која ќе настапува и во европските клупски натпреварувања. Како што информираше тренерот Кирил Ричлиев, во тимот се врати репрезентативецот Стојан Илиев, кој е првото ...