TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Челзи делува одлично под водство на Тухел

Спортклуб - 08.03.2021

Во рамките на 27. коло од англиската Премиер лига екипата на Челзи го пречека Евертон на домашен терен и на крајот дојде до рутинска победа од 2:0. Евертон беше во серија од три победи во низа, но составот на Карло Анчелоти не покажа премногу на ...

Доколку Тухел пристигнеше порано Челси ќе се бореше за титулата

Слободен Печат - 08.03.2021

Фудбалерите на Челси го совладаа Евертон со 2:0 во заостанат натпревар во Премиер лигата. Челси против Евертон дојде до шестата победа во Премиер лигата откако на клупата седи Томас Тухел кој има уште три нерешени натпревари, но нема ниту еден пораз.

Машинеријата на Тухел го “сомле“ и Евертон

Спортски - 08.03.2021

Во рамките на 27. коло од англиската Премиер лига Челси беше домаќин на Евертон и на крајот запиша рутинска победа со резултат 2:0. Евертон имаше серија од три победи во низа, но составот на Анчелоти не се изнаигра на Стемфорд Бриџ, па Челси без ...

Се е поинаку со Тухел на клупата: Се разигра и најголемото разочарување во досегашниот дел од сезоната (Видео)

Дерби - 08.03.2021

Томас Тухел донесе огромно освежување во составот на Челси и играчите многу брзо се адаптираа на неговите услови и методи, па дури се разигра и најголемото разочарување во досегашниот дел од сезоната.

Проклетството продолжи – Евертон пак не даде гол на „Стемфорд Бриџ“ (Видео)

Спортманија - 08.03.2021

Челзи победи со 2:0, а популарните Карамели веќе имаат и комплекс на гостувањата во Лондон Челзи лесно го победи Евертон со 2:0 во второто дерби од 27. коло во Премиерлигата и се зацврсти на четвртото место, последно што од Премиерлигата води во ...

Тухел испиша нова историја во Премиерлигата со Челси

Sport 1 - 08.03.2021

Томас Тухел дефинитивно го препороди Челси по доаѓањето на „Стемфорд Бриџ“ и отказот за Френк Лампард. Германецот и натаму нема пораз во сите натпреварувања откако седна на клупата, односно 11 натпревари.

Челси го победи Евертон, еден од директните ривали за топ 4 (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.03.2021

Челси со автогол и гол од пенал успеа да го победи Евертон со 2-0 и за момент се одлепи на четвртата позиција на табелата. Челси продолжува да бележи одлични резултати под водство на Томас Тухел, овој пат нивен пациент беше Евертон, директен ривал ...

ВИДЕО: Челзи среди уште еден тим од Ливерпул, и Евертон без сили против „сините“ на Тухел

Gol.mk - 08.03.2021

По Ливерпул, екипата на Челзи среди уште ден тим од градот каде што доаѓа актуелниот освојувач на Премиер лигата. „Сините“ предводени од Томас Тухел продолжуваат со фантастичните игри во овој период од сезоната во англиската елита и по триумфот на ...

Тухел создаде „машина“ која не знае за пораз, Евертон е новата „жртва“ на Челси

Екипа - 08.03.2021

Челси не знае за пораз, Тухел и неговите избраници остварија нова победа откако вечерва го совладаа и Евертон, на домашен со резултат од 2-0. Тимот од Лондон ја имаше целосната доминација и беше подобар противник во првиот дел, a поведе со помош на ...

Челси го совлада Евертон: Хаверц играч на натпреварот иако не постигна гол (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.03.2021

Челси ја продолжи серијата без пораз во Премиерлигата под водство на Томас Тухел и вечерва го совлада Евертон со 2-0 во рамки на 27.коло. Играч на натпреварот дефинитивно беше Каи Хаверц, кој иако не постигна гол директно учествуваше во двата гола ...

Хаверц и Челзи го „потонаа“ Евертон (видео)

SportMedia - 08.03.2021

Екипата на Челзи запиша нова победа во Премиер лигата. Во 27. коло на „Стемфорд Бриџ“ го совлада Евертон со 2:0. Во 31 минута по Годфри си постигна автогол после еден центаршут на домашните и ударот на Каи Хаверц, а во второто полувреме, поточно во ...

ВИДЕО: Челзи немилосрден и кон Евертон, победа со два гола и 12 меч без пораз во серија

Дриблинг - 08.03.2021

Челзи со два гола го реши Евертон, еден автогол и еден гол од пенал за три бода на „сините“ од Лондон. Со автоголот на Годфри во 31 минута, екипата на Челзи поведе со 1-0, тоа беше и резултатот по првите 45 минути .

Карамелите се ненадминливи – Англиските рекордери пак си ја затресоа мрежата (Видео)

Спортманија - 08.03.2021

Бен Годфри си даде автогол против Челзи, а Евертон е број еден во историјата на Премиерлигата во таа категорија Бен Годфри несреќно си ја затресе мрежата во 31. минута по центаршутот на Маркос Алонсо и со тој погодок Челзи води со 1:0 против Евертон ...

Челзи на мегдан со Евертон: Ривалството од Бундеслигата продолжува во Лондон

Gol.mk - 08.03.2021

Кога летото се правеа планови за тековната сезона, во Челзи веројатно не се доведуваше во прашање пласманот во Лигата на шампионите. Од друга страна, во Евертон потајно се надеваа на тоа, но прашање e колку вработени во „Гудисон Парк“ веруваа дека ...

Челси против Евертон во дербито на денот, Алиоски и Лидс гостуваат кај Вест Хем

Дриблинг - 08.03.2021

Разиграниот но не така ефикасен Челси денеска од 19 часот го дочекува Евертон во дуелот кој директно влијае во трката за четвртото место на табелата во Премиер лигата. Без поголеми проблеми околу составот, Томас Тухел најави дека очекува неговите ...

Челси го победи Евертон, еден од директните ривали за топ 4 (ВИДЕО)

МКД - 08.03.2021

Челси со автогол и гол од пенал успеа да го победи Евертон со 2-0 и за момент се одлепи на четвртата позиција на табелата. Челси продолжува да бележи одлични резултати под водство на Томас Тухел, овој пат нивен пациент беше Евертон, директен ривал ...