TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Можен ли е пазар на политички гласови во пресрет на гласањето на 8-ми мај?

Глас на Америка - 25.04.2024

Повеќе прикажано Show less Најголемиот победник – ВМРО-ДПМНЕ, водена од одличниот резултат за кој очекува да се преслика и на парламентарните избори, веќе почна да ја исцртува можната коалиција.

Груби со куфер од пред Општина Чаир побара да си одат четворицата претседатели од албанската опозиција

Сител

Османи пред кандидатот на „Вреди“ во 16 општини, Таравари води во Гостивар и Теарце

Канал5

Пирова победа на ДУИ: Разликата од само 30.000 гласови над „Вреди“ треба да е причина за загриженост, а не за прослава

Алфа

Османи предничи пред кандидатот на „Вреди“ во 16 општини, Таравари води во Гостивар и Теарце

360 степени

„ВЛЕН влезе еуфорично против Европскиот фронт“: Каде потфрли Таравари во дуелот против Османи?

Локално

Османи го победи Таравари во првиот круг од претседателските избори

еМагазин

Локално Локално МКД Фактор ТВ21 Скопје1 Lider Република

Ахмети имал тајна средба со Таравари и го поканил во Европскиот фронт? Таравари: Лажна вест!

МКД - 25.04.2024

Топ чанел „Неколку часа по поразот на вчерашните претседателски избори, лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари имал тајна средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети и со техничкиот премиер Талат Џафери… Ахмети му дал сериозна понуда на Арбен ...

Таравари демантира тајна средба со Ахмети на која добил понуда од него

Либертас

Таравари: Ќе дојде долго очекуваната промена ДУИ да биде во опозиција

Глас на Америка

Касами: Победникот сме ние од коалицијата ВЛЕН

Глас на Америка

„ДА САКАШЕ ДУИ ПРЕТСЕДАТЕЛ АЛБАНЕЦ, ЌЕ СЕ КООРДИНИРАШЕ СО НАС“ Коалицијата Вреди очекува пратеници скоро колку ДУИ

+инфо

Добитник на овие избори е Влен, рече Касами

Н.Македонија

Касами: ВЛЕН ги освои гласовите на Албанците, продолжуваме уште посилно на 8 мај

Алсат-М

24 Вести А1 On Република Фокус Либертас Press24 365 Денешен

Претседателските избори ја кројат идната Влада

Телма - 25.04.2024

Резултатите од претседателските избори најавуваат нов состав на Владата по 8 мај. Иако до парламентарните избори има уште две недели, поради очигледната промена на политичкото расположение кај мнозинството граѓани, опозицискиот лидер Христијан ...

Ќе има поразени во начелото „победник со победник“?

Слободен Печат

Покана од Мицкоски за идна влада со Таравари и „Вреди“

Телма

Мицкоски: Се слушнав со Таравари, во деновите што следат ќе разговараме со сите кои се против политиките на СДСМ и ДУИ

А1 On

Мицкоски е подготвен да разговара со Таравари за нова Влада – му честитал за резултатот

Фокус

Мицкоски: Честитки до Таравари за изборниот резултат – подготвени сме да разговараме за иднината на Македонија со секој што се противи на политиките на СДСМ и ДУИ

Lider

Мицкоски се слушнал со Таравари и му честитал за изборниот резултат

Локално

MakPress Република МКД

Камшикот, од блиску дојде

Deutsche Welle - 25.04.2024

Сумираната парола од вчерашните избори е „ви помина ли меракот?” Бидејќи, Македонија вчера гласаше „против“. Допрва, на 8 мај, ќе се гласа „за“. Пишува Арсим Зеколи Најкусиот опис на вчерашните избори е дека во судирот помеѓу идејата и ликот, ...

Таравари: Земјотресот почна, се надевам дека на 8 мај ќе дојде промената ДУИ да биде опозиција

Макфакс

Таравари: Земјотресот почна, на 8 мај ДУИ во опозиција

360 степени

Арбен Таравари: Граѓаните масовно излегуваат, што е добар знак за опозицијата

Сител

Земјотресот почна – Таравари очекува ДУИ да оди конечно во опозиција

Фокус

Таравари: Промените се во кутиите кои полека се отвораат, се надевам дека на 8 мај ќе победиме

А1 On

„Нека победи подобриот“ – Таравари рече дека поседува видео снимки за купување на гласови

Макфакс

Алсат-М MakPress Gostivarpress.mk MTM Точка Скопје инфо Либертас +инфо

Таравари: Изборите да бидат фер и демократски, нека победи подобриот

24 Вести - 24.04.2024

Кандидатот Арбен Таравари по гласањето ја оцени атмосферата како добра, со ентузијазам и масовна излезност на гласачите како добар знак за опозицијата. Сепак, тој укажа и на тоа дека има доста забелешки кои се процесуираат.

Таравари: Мојата порака до сите е овие избори да бидат фер и демократски и да победи подобриот

360 степени

Таравари: Атмосферата е добра, има ентузијазам и гледам дека граѓаните масовно излегуваа, што е добар знак за опозицијата

MakPress

Таравари: Нека победи подобриот, ќе го прифатиме секој резултат

МКД

Таравари: Изборите да бидат фер и демократски и да победи подобриот

Н.Македонија

Таравари: Атмосферата е добра, има ентузијазам и гледам дека граѓаните масовно излегуваа

ТВ21

Таравари: Овие избори да бидат фер и демократски и да победи подобриот

4NEWS

А1 On Независен Фокус OhridNews Либертас Република Слободен Печат Вечер Прес

Биљал Касами: Крајно време е да станеме членка на ЕУ

Либертас - 24.04.2024

Претседателот на партијата Движење Беса, Биљал Касами денеска воТетово, заедно со сопругата гласаше на избирачкото место 1947 во гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“. – Како 1.800.000 граѓани на оваа држава го искористив моето уставно право да гласам за ...

Касами: Сите партии и чинители да славиме добри избори и победа на најдобриот кандидат

МКД