TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скок: Им кажував на Португалците како е да се игра во Македонија, но пак загубивме глава

Gol.mk - 08.12.2021

Португалските екипи се наш директен конкурент за ранкинг местата на ЕХФ и секоја победа во директни дуели против Порто , Спортинг , Бенфика има повеќекратно значење. Затоа вечерашниот успех на Еурофарм Пелистер против Спортинг значително ги ...

Нова европска бајка на Еурофарм Пелистер – Спортинг изгоре во „битолскиот пекол“

Екипа

Моќна партија на Еурофарм Пелистер, Спортинг падна во Битола

МКД

Велковски: Знаевме дека Спортинг ќе падне во второто полувреме

Екипа

Велковски: Неверојатната публика ни даде екстра-енергија за победа

Gol.mk

Еурофарм Пелистер го совлада Спортинг во Лига Европа

Дерби

Eурофарм Пелистер супериорен – надигран е Спортинг, и битолчани се во врвот на табелата во групата

24 Ракомет

Екипа Вечер Прес Gol.mk 24 Ракомет Дриблинг Дриблинг Спортклуб +инфо

Велковски: Неверојатната публика ни даде енергија за овој успех!

Sport 1 - 07.12.2021

Еурофарм Пелистер ја забележа третата победа од шест меча во Европската лига и се качи на второто место во групата Д, а сето тоа беше проследено од верната публика на битолчани. Актерите на вечерашниот натпревар рекоа дека публиката била важен ...

ФОТО: Претседателот Стерјев лично им го честита триумфот на сите пелистерци!

Gol.mk

ВИДЕО: Еурофарм Пелистер ја забележа третата победа во Лигата на Европа

Слободен Печат

Велковски: Неверојатната публика ни даваше енергија да издржиме до крај против Спортинг

Слободен Печат

Еурофарм Пелистер моќно го кутна Спортинг во „жешката“ Битола!

Gol.mk

Пелистер и понатаму грми од самодоверба, Спортинг падна во Битола!

Sport 1

Спортинг падна пред Е.Пелистер во прекрасната атмосфера во Битола!

Спортски

Спортски SportMedia 24 Ракомет Sport M Курир Спортски Sport 1 Слободен Печат

„Амбиенталните услови и судиите не беа како во Лисабон, невозможно беше да победиме“

Gol.mk - 07.12.2021

Во четвртиот меѓусебен дуел во последните три години, Еурофарм Пелистер го најде лекор за Спортинг и му го нанесе првиот пораз. Во перфектно дефанзивно издание, посебно во вториот дел, момците на Бабиќ комплетни ја загушија играта на гостите од ...

Бабиќ: Покажавме дека сме вистинска европска екипа со оваа серија!

Gol.mk

Бабиќ презадоволен: Еурофарм Пелистер покажа дека е сериозна екипа

Екипа

Од Спортинг не се помируваат со поразот – Судењето не беше како во Лисабон, беше невозможно да се победи во Битола

24 Ракомет

Велковски: Публиката ни даде неверојатна енергија!

SportMedia

Бабиќ: Покажавме дека сме вистинска екипа

24 Ракомет

Бабиќ: Оваа група е „минско поле“, нè очекува голема борба со Спортинг (ВИДЕО)

Gol.mk

Слободен Печат Битола Њуз Екипа Сител Sport 1 Спортски Курир SportMedia