TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски праша, никој не одговори: Како ќе се спроведуваат изборите ако носителите на кампањата се инфицираат од ...

MakPress - 02.06.2020

Гостувајќи во вестите на телевизија Сител на 19 мај, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги коментираше небулозните и несуштински протоколи за гласање подготвени од страна на Комисијата за заразни болести под притисок на власта, а се со ...

Лазаров: Комисијата за заразни болести потпадна под политички притисок, ги олабавија мерките прерано затоа имаме нов ...

Курир - 01.06.2020

Не смее да дозволи Комисијата за заразни болести да потпадне под политички притисок истакна доктор Ненад Лазаров во гостувањето во емисијата „А што не е јасно“. Тој посочи дека Комисијата за заразни болести потпадна под политички притисок, ги ...

Таравари: Да се смени Комисијата за заразни болести, потпаднала на политички влијанија

Канал5 - 01.06.2020

Членовите на Комисијата за заразни болести треба да се заменат, бидејќи потпаднале на политичките влијанија, смета Арбен Таравари гостиварскиот градоначалник и секретар на партијата Алијанса за Албанците.

Спирковски: Политиката се повеќе почна да врши влијание на одлуките на Комисијата за заразни болести

Курир - 01.06.2020

Професор др. Зоран Спировски од Клиниката за торакална хирургија гостувајќи во емисија „Топ Тема“ посочи дека денешните бројки на заразени не се од кога мерките се олабавија, туку заразените се од кога постоеја мерките.

Таравари: Неизлезена од прв, земјава веќе влегува во втор корона бран – да се смени Комисијата за заразни болести!

Gostivarpress.mk - 01.06.2020

Деновиве во гостиварскиот регион се бележат новозаразени со коронавирус, за разлика од претходните две недели, кога немаше нови случаи. Не станува збор за масовно ширење и состојбата се уште е стабилна, оценуваат надлежните.

Стојаноски: Заев потфрли, Комисијата за заразни болести ги стави партиските интереси пред здравјето на граѓаните

24Инфо - 01.06.2020

За жал, Република Македонија е помеѓу земјите во кои граѓаните, на дневна основа, слушаат за двоцифрени бројки на ново заразени од корона вирусот, додека во исто време, земјите од нашето опкружување ги отвoраат границите и прогласуваат успшен исход ...

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ РЕВОЛТИРАНА: Скопје, Тетово и Штип жаришта на Ковид-19, ќе препорачаат повторно драконски ...

Фактор - 01.06.2020

Од Комисијата за заразни болести за Фактор потврдуваат дека само во Скопје денеска ина 47 ново заразени со корона вирусот. Најголемиот број, како што велат се од Чаир. Потоа следуваат Штип и Тетово, па вкупниот број на новозаразени надминува 70.

ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата за заразни болести работи под диктат на Заев

Канал5 - 31.05.2020

Денеска бројката на новозаразени е над 80 – тина. Македонија влегува во нови пик. Во услови кога сите земји во регионот немаат заболени и по две недели, Македонија поради лошиот менаџмент на владата на СДСМ е остров на зараза во сред регион без ...

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги ...

Слободен Печат - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

ММС - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на к оординативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

А1 On - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на координативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Спасовски: Изборите ќе се одржат на 5-ти јули, Комисијата за заразни болести да го разгледа барањето за отворање на ...

Локално - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на к оординативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

Алсат-М - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на координативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

СПАСОВСКИ: Наскоро ќе ги отвориме и границите

Денешен - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на к оординативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

Сител - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на координативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Спасовски: Брзо ќе ги отвориме границите, мора да научиме да живееме со вирусот

Фокус - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово. -Јас очекувам дека ќе ја донесеме таа одлука многу скоро и ќе можеме да имаме ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

Слободен Печат - 31.05.2020

Тој рече дека животот мора да се враќа во нормала и да се научиме да живееме со вирусот како што се и претпоставките на сите и на СЗО. Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

Либертас - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на к оординативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

Press24 - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на к оординативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

iPortal - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на координативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Границите ќе се отворат многу скоро, најави премиерот Спасовски

360 степени - 31.05.2020

Комисијата за заразни болести треба да даде препорака, а потоа преку МНР ќе има регионална координација Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отворањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отвoрање на границите

+инфо - 31.05.2020

Владата ѝ даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на к оординативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

Канал5 - 31.05.2020

Владата даде насокки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето на отварањето на границите заедно и во соработка со Министерството за надворешни работи. Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

Опсервер - 31.05.2020

Куманово, 31 мај 2020 () – Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на координативна средба на кандидатите за ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

Нетпрес - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на координативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Комисијата за заразни болести ќе расправа за отворање на границите

Независен - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на к оординативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Техничкиот премиер најави: Наскоро ќе ги отвориме и границите

Република - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски во Куманово по завршување на координативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна ...

Спасовски: Брзо ќе ги отвориме границите, мора да се враќа животот во нормала

Скопје24 - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на координативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Oтворањето на границите ќе се случи многу скоро

Вечер Прес - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово. – Владата даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето на ...

Спасовски: Комисијата за заразни болести да го разгледа прашањето за отварање на границите

24Инфо - 31.05.2020

Владата и даде насоки на Комисијата за заразни болести да се разгледа и прашањето за отварањето на границите, изјави денеска премиерот Оливер Спасовски во Куманово по завршување на к оординативна средба на кандидатите за пратеници за Изборна единица ...

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги ...

Канал5 - 31.05.2020

Минатаа недела, во четвртокот, испратив писмо до Комисијата за да се разгледаат одлуките од протоколите, псоебно точките осум и девет кои се однесуваат на легитимирањето на посетителите во угостителските објекти.

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги ...

Опсервер - 31.05.2020

Скопје, 31 мај 2020 () – Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за ...

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги ...

Кајгана - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги ...

MakPress - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите, ќе одлучи Комисијата за заразни болести

ММС - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги ...

Алсат-М - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Се чека одговор од КЗБ дали угостителите ќе ги легитимираат гостите

Frontline - 31.05.2020

Министерството за економија смета дека право за легитмирање има само полицијата и никој друг, рече Бектеши. Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се ...

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги ...

Скопје24 - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

ВМРО ДПМНЕ: Комисијата за заразни болести работи под диктат на Заев

24Инфо - 31.05.2020

Денеска бројката на новозаразени е над 80 – тина. Македонија влегува во нови пик. Во услови кога сите земји во регионот немаат заболени и по две недели, Македонија поради лошиот менаџмент на владата на СДСМ е остров на зараза во сред регион без ...

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги ...

Press24 - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите?

Независен - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Николов: Комисијата за заразни болести работи под диктат на Заев

MakPress - 31.05.2020

Денеска бројката на новозаразени е над 80 – тина. Македонија влегува во нови пик. Во услови кога сите земји во регионот немаат заболени и по две недели, Македонија поради лошиот менаџмент на владата на СДСМ е остров на зараза во сред регион без ...

Николов: Комисијата за заразни болести работи под диктат на Заев

Курир - 31.05.2020

Денеска бројката на новозаразени е над 80 – тина. Македонија влегува во нови пик. Во услови кога сите земји во регионот немаат заболени и по две недели, Македонија поради лошиот менаџмент на владата на СДСМ е остров на зараза во сред регион без ...

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги ...

Либертас - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги ...

А1 On - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Николов: Комисијата за заразни болести работи под диктат на Заев

Скопје1 - 31.05.2020

Денеска бројката на новозаразени е над 80 – тина. Македонија влегува во нови пик. Во услови кога сите земји во регионот немаат заболени и по две недели, Македонија поради лошиот менаџмент на владата на СДСМ е остров на зараза во сред регион без ...

Николов: Комисијата за заразни болести работи под диктат на Заев

Макфакс - 31.05.2020

Организирање на избори во ваков пик на коронавирус претставува масовно самоубиство, смета Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ. Според него, деновиве станало јасно, дека постои силно политичко влијание и притисок врз Комисијата за заразни болести и оти тие ...

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести дали угостителите ќе ги легитимираат гостите

Вечер Прес - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

Комисијата за заразни болести треба да одлучи за одредбата за легитимирање во кафеани

360 степени - 31.05.2020

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов што им е наметнат на угостителите, соопшти денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.

(ВИДЕО) Николов: Комисијата за заразни болести работи под диктат на Заев

А1 On - 31.05.2020

„Денеска бројката на новозаразени е над 80 – тина. Македонија влегува во нови пик. Во услови кога сите земји во регионот немаат заболени и по две недели, Македонија поради лошиот менаџмент на владата на СДСМ е остров на зараза во сред регион без ...