TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јончевски: Потфрливме и во нападот и во одбраната, в среда подобро ќе одговориме

Gol.mk - 15.05.2021

Екипата која веројатно најмногу разочара на првиот ден од Купот на Македонија беше амбициозниот Гостивар. Тимот кој во налет го заврши шампионатот, па дури и го совлада Работнички во Скопје, одигра многу слаби први две четвртини и лесно го „положи ...

Самарџиев: Потрошивме доста сили, иако изгледаше дека лесно победивме

Gol.mk - 15.05.2021

По блескавото прво полувреме и одличното издание на сите стартери во тимот, Еуро Никел се „чекира“ за полуфиналето на Купот на Македонија, за сметка на променливиот Гостивар. Многу поконстантното издание на кавадарчани им даде резултат, а тренерот ...

Куп: Еуро Никел 2005 го елиминираше Гостивар

Слободен Печат - 14.05.2021

Денеска во четвртфиналето од Купот на Македонија екипата на Еуро Никел 2005 во СРЦ „Кале“ – Скопје успеа да го совлада Гостивар со конечен резултат 84:75. Во победничките редови по 17 поени имаа Дубински и Мијатовиќ, а по 14 Соколов, Караколев и ...

Самарџиев: Можеби делуваше лесно, но до победата стигнавме со труд и пот!

Sport 1 - 14.05.2021

Фантастичната игра во првите три четвртини на екипата на Еуро Никел ѝ донесе лесна победа над Гостивар (84-75) и пласман во полуфиналето од Купот „Благоја Георгиевски-Буштур“, што дефинитивно донесе радост на лицето на тренерот Горан Самарџиев.

КУП: Еуро Никел го декласираше Гостивар за место во полуфиналето

Екипа - 14.05.2021

Еуро Никел со убедлива победа од 84-75 против Гостивар се пласираше во полуфиналето од Купот на Македонија. Избраниците на Самарџиев беа подобриот противник во текот на целата средба, одлично играа на двата дела од теренот и речиси во сите сегменти ...

Самарџиев: Не беше воопшто лесно да ја стекнеме високата предност

Екипа - 14.05.2021

Еуро Никел со победа од 84-75 против Гостивар го осигура своето место во полуфиналето од Купот на Македонија. Избраниците на Самарџиев одиграа перфектен натпревар во кој по три четвртини имаа предност од 30 поени, по што кавадарчани ги штедеа своите ...

Јончевски: Имавме лош шутерски ден, ова не е реална слика на односот на силите

Екипа - 14.05.2021

Гостивар одигра под очекувањата во четвртфиналниот натпревар против Еуро Никел во Купот на Македонија и забележа пораз од 84-75. Избраниците на Јончевски денеска беа целосно надиграни на паркетот, на крајот на третата четвртина имаа негатива од 30 ...

Гостивар не даде никаков отпор, Еуро Никел лесно во полуфиналето

Gol.mk - 14.05.2021

Еуро Никел е третиот полуфиналист на Купот на Македонија и за место во финалето ќе се сретне со Работнички. Во денес најнерамноправниот дуел, кавадарачани целосно го декласираа Гостивар, победувајќи го со 84-75.

Гостивар потфрли: Еуро Никел закажа куп-полуфинале со Работнички (ФОТО)

Sport 1 - 14.05.2021

Требаше да биде најнеизвесно четвртфинале, а на крајот беше меч со најмала резултатска неизвесност, а „виновници“ за тоа се кошаркарите на Еуро Никел, кои лесно и без мака го преслушаа Гостивар (84-75) и си закажаа полуфинален дуел со Работнички.

Еуро Никел го совлада Гостивар и си закажа куп полуфинале со Работнички

Дерби - 14.05.2021

Кавадаречкиот Еуро Никел е третиот четвртфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија откако го совлада тимот на Гостивар со 84:75. Кавадарчани беа доминантни во три од четирите четвртини и во ниту еден момент не дозволија да биде доведено во прашање ...

Куп на Македонија: МЗТ Скопје и Еуро Никел во полуфиналето

Вечер Прес - 14.05.2021

Тимовите на МЗТ Скопје и Еуро Никел се последните полуфиналисти во кошаркарскиот Куп на Македонија. Кошаркарите на МЗТ Скопје во последниот четвртфинален натпревар славеа над Куманово со 100:84.

ФОТО: Еуро Никел полесно од очекувањата во полуфиналето на Купот на Македонија

Дриблинг - 14.05.2021

Екипата на Еуро Никел е третиот полуфиналист во Купот на Македонија „Благоја Георгиевски-Буштур“. Избраниците на Горан Самарџиев закажаа пресметка со тимот на Работнички откако пред малку го совладаа доста лесно тимот на Гостивар 84-75.

Џабе грмеше Јончевски, не помогна ни серијата од 16:0 – Еуроникел лесно го стопи Гостивар

Спортманија - 14.05.2021

Немаше неизвесност во третото четвртфинале и кавадарчани ќе го предизвикаат Работнички за настап во финалето на македонскиот куп Еуроникел е третиот полуфиналист во Купот на Македонија, по убедливата победа против Гостивар со 84:75.

МЗТ Скопје и Еуро Никел ги комплетираа патниците во полуфиналето од кошаркарскиот Куп

Курир - 14.05.2021

Тимовите на МЗТ Скопје и Еуро Никел се последните полуфиналисти во кошаркарскиот Куп на Македонија. Кошаркарите на МЗТ Скопје во последниот четвртфинален натпревар славеа над Куманово со 100:84.

Куп-фијаско на Гостивар, Еуро Никел си закажа полуфинале со Работнички

SportMedia - 14.05.2021

Еуро Никел е третиот полуфиналист во Купот на Македонија „Благоја Георгиевски-Буштур“. Избраниците на Горан Самарџиев одиграа моќен натпревар, полесно од очекувањата го совладаа Гостивар со 84-75 и си закажаа полуфинале со Работнички.

Почнува најнеизвесната куп-завршницата во макбаскетот во последната деценија!

Sport 1 - 14.05.2021

Со денешните четвртфинални пресметки и официјално ќе почне завршниот турнир од Купот на Македонија, кој од годинава ќе го носи името на трагично загинатиот Благоја Георгиевски-Буштур, а кој се очекува да биде најнеизвесен најмалку во последните ...

Стартува завршницата на Купот, трофејот ќе го брани Работнички

Gol.mk - 14.05.2021

Кошаркарска Македонија овој викенд ќе ужива во возбудувањата на Купот, бидејќи денес точно напладне ќе започне четвртфиналната фаза во ова натпреварување. Титулата во Купот ќе ја брани најтрофејниот Работнички, откако во 2019 по десетти пат се ...

КУП 2021: Следете го во живо натпреварот КК Гостивар – Еуроникел (Livestream)

Gostivarpress.mk - 14.05.2021

Четвртфинле (мажи) Куп (Благоја Георгиевски Буштур) – Скопје 2021 КК ГОСТИВАР – ЕУРОНИКЕЛ, почеток 17 ...

КУП 2021: КК Гостивар – Еуроникел, денес од 17 часот

Gostivarpress.mk - 14.05.2021

Денска во Спортскиот центар „Кале“ во Скопје, започнува завршницата на 29. издание на некогаш најмасовното кошаркарско натпреварување кај нас, кошаркарскиот КУП на Македонија 2021 – „Благоја Георгиевски – Буштур“.