TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган: Кралското семејство беше загрижено за бојата на кожата на мојот син

Сител - 08.03.2021

Земјите членки на ЕУ да се воздржат од давање на национално одобрување за руската антиковид Спутник V се додека Европската агенција за лекови не заврши со прегледот на нејзнината безбедност.

Меган Маркл: По венчавката ми го зедоа пасошот, возачката дозвола, клучевите…

Слободен Печат

Мeган и Хари обелоденија многу „гревови“ на кралското семејство

Телма

Кога влегов во кралското семејство тие го одземаа мојот ПАСОШ! Меган Маркл: Сум била насекаде, а не сум била никаде!

Попара

20 најважни работи кои Меган и Хари ги открија за кралското семејство: Принцот вели не криел од кралицата дека се селат

Точка

Интервјуто на Хари и Меган одекна како бомба, оценуваат британските медиуми

Нетпрес

Кралската венчавка била само претстава за јавноста: Хари и Меган веќе биле во брак

Кајгана

Фокус Локално Слободен Печат Сакам да кажам Оff.net Сакам да кажам Убавина и Здравје Екран

Пикантериите што Меган Маркл и принцот Хари ги споделија во интервјуот со Опра

Убавина и Здравје - 08.03.2021

„Валканите алишта“ на кралското семејство излегоа на виделина Принцот Хари и Меган Маркл многумина шокираа во ексклузивниот разговор со популарната Опра Винфри. Станува збор за нивно прво нивно интервју по напуштањето на кралските должности и ...

Сите скандали на принцот Хари пред бракот со Меган

Хитпортал

Опра Винфри тврди: Кралицата не била загрижена за бојата на кожа на детето на Хари и Меган

Локално

Интервјуто на Хари и Меган одекна како бомба, оценуваат британските медиуми

Канал5

„Секогаш и се восхитувам на кралицата“: Борис Џонсон проговори по објавувањето на интервјуто со Хари и Меган

Локално

Ова се 12-те најважни работи што треба да ги знаете од експлозивното интервју со Меган и Хари

+инфо

Принцот Хари удри кај што најмногу боли: Бев заробеник, Меган ме спаси – брат ми и татко ми се заробени немаат каде да одат

ММС

Хаштаг Press24 Курир Нетпрес Точка Курир Попара Вистина.мк

Никој не го забележа овој детаљ: Меган на интервјуто носи нешто што ѝ припаѓало на принцезата Дајана

Женски магазин - 09.03.2021

За време на интервјуто во кое таа и принцот Хари разговараа за кралското семејство со Опра Винфри, Меган Маркл и оддаде почит на покојната принцеза Дајана. Имено, таа носеше скапа нараквица од колекцијата накит на принцезата Дајана.

Вистинска принцеза: Само таа не ѝ сврте грб на Меган

Мастило

‘Тие се срамни предавници! Меган треба да добие Оскар за глума, срам да им е! Тие сакаат да ги мразиме’

Попара

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Кајгана

РЕАКЦИИ НА ИНТЕРВЈУТО НА МЕГАН И ХАРИ! „Ова е како Дајана да се превртува во гроб“

Попара

ФОТО | Цената на сите детали кои Меган ги носеше на интервјуто на деценијата: Еден е посебно драгоцен, а со тој ѝ одаде почит на починатата принцеза Дијана

Слободен Печат

Меган Маркл и принцот Хари кренаа прашина како никој досега, цел свет зборува за нив: „Раскажаа полувистини, тој е избезумен“

Точка

Press24 Убавина и Здравје Убавина и Здравје Убавина и Здравје Убавина и Здравје Убавина и Здравје Нетпрес

Кои се 4-те посебни барања на Меган и Хари за интервјуто со Опра Винфри?

Локално - 08.03.2021

Принцот Хари и Меган Маркл направија список од четири правила за кои не може да се преговара во врска со нивното интервју со Опра Винфри. Војводата и војвотката од Сасекс побарале од ТВ-мрежите ширум светот да го прикажат интервјуто во целост за ...

ТВ драмата со „расчинетото“ британско војводско семејство сврте милиони долари

Телма

Познатите личности јавно ја поддржаа Меган Маркл по интервјуто: Со тебе сме!

Слободен Печат

Колку чини денес вистината? Опра интервјуто со Меган и Хари го продала за 9 милиони долари!

Слободен Печат

Син ми живееше само две недели: Потресна приказна на најпознатата светска водителка

Мастило

Големиот кам-бек на Опра Винфри: „Сега може да ја интервјуира и Бритни“

Локално

Секундата за реклами беше изгор: Не се знае колку им плати нив, но Опра дебело заработи од интервјуто со Меган и Хари

Република

Локално Локално Пулс24 Попара Локално

Кејт Мидлтон по шокантните обвинувања за Меган: Таа направи видео повик директно од – резиденцијата на кралицата!

Попара - 08.03.2021

Додека впечатоците по најочекуваното интервју во годината сè уште не се смируваат, таканаречената војвотка од Кембриџ денес се занимава со сосема различни работи. Денес, главна тема ширум светот е шокантното интервју што Меган Маркл и принцот Хари ...

Едната принцеза – ангел, другата – демон: Како британските медиуми пишуваат за Кејт и Меган

Република

Меган Маркл тврди: Кејт Мидлтон ме расплака пред венчавката со Хари, а не обратно

Женски магазин

БРИТАНСКИТЕ МЕДИУМСКИ ТВРДАТ: Меган Маркл има „нуклеарното оружје“! Ќе ја разниша монархијата ако зборуваат за нејзиниот однос со Кејт!

Кумановски м.

Меган Маркл ја изнесе вистината за кавгата со Кејт: Јас не ја расплакав, таа мене ме расплака!

+инфо

Сакав да се самоубијам: Меган Маркл брутално искрена кај Опра

Мастило

Меган ќе открие детали за „расправијата“ со Кејт во интервјуто со Опра?

Локално

Попара

Хари и Меган го открија полот на своето второ дете

Press24 - 08.03.2021

Британскиот принц Хари (36) и неговата сопруга Меган Маркл (39) во ексклузивното интервју со американската водителка Опра Винфри го открија полот на своето второ дете. Двојката откри дека нивното второ дете, кое треба да се роди налето, е девојче и ...

Интервју на деценијата: Меган и Хари го открија полот на нивното второ дете

Женски магазин

Хари и Меган го открија полот на своето второ дете

MTM

Хари и Меган го открија полот на своето второ дете

Н.Македонија

Опозицијата ја повика Бакингемската палата да почне истрага за расизам по интервјуто на Меган Маркл

Press24 - 08.03.2021

Пратеничка на Лабуристичката партија, главната опизициска партија на Велика Британија, во понеделникот изјави дека Бакингемската палата треба итно да почне истрага за наводниот расизам, на кој посочија принцот Хари и Меган Маркл во интервјуто за ...

Портпаролот на Џонсон за интервјуто со принцот Хари и Меган: Тоа се прашања за бакингамската палата

MakPress

Портпаролот на Џонсон за интервјуто со принцот Хари и Меган: Тоа се прашања за бакингамската палата

24Инфо

Портпаролот на Џонсон за интервјуто со принцот Хари и Меган: Тоа се прашања за бакингамската палата

iPortal

Портпаролот на Џонсон за интервјуто со принцот Хари и Меган: Тоа се прашања за бакингамската палата

Опсервер

Портпаролот на Џонсон за интервјуто со принцот Хари и Меган: Тоа се прашања за Бакингамската палата

Слободен Печат

Портпаролот на Џонсон за интервјуто со принцот Хари и Меган: Тоа се прашања за бакингамската палата

Либертас

Бриф

Реакција од Лондон по обвинувањата на Меган за расизам во Кралското семејство

Press24 - 08.03.2021

Министерката за детски права во Велика Британија, Вики Форд, денеска изјави дека нема простор за расизам во општеството откако Меган Маркл, сопругата на принцот Хари, обвини дека некој од британското кралско семејство бил загрижен за тоа колку ќе ...

Официјален Лондон реагира на зборовите на Меган: Нема простор за расизам

Опсервер

Официјален Лондон реагира по интервјуто на Меган: Нема простор за расизам

Курир

Официјален Лондон реагира на зборовите на Меган: Нема простор за расизам

Либертас

Официјален Лондон реагира на зборовите на Меган: Нема простор за расизам

+инфо

Официјален Лондон реагира на зборовите на Меган: Нема простор за расизам

MakPress

Официјален Лондон реагира на зборовите на Меган: Нема простор за расизам

Сител

MTM Тера

Меган кај Опра: Членови на британското кралско семејство беа загрижени за бојата на кожата на Арчи

Опсервер - 08.03.2021

– Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл во нивното гостување во Шоуто на Опра Винфри, рече дека претставници на кралското семејство „ја принудиле да молчи и да се откаже од изјави за јавноста“ по нејзината венчавка.

Меган кај Опра: Членови на британското кралско семејство беа загрижени за бојата на кожата на Арчи

Либертас

Меган кај Опра: Членови на британското кралско семејство беа загрижени за бојата на кожата на Арчи

Вечер Прес

Меган кај Опра: Членови на британското кралско семејство беа загрижени за бојата на кожата на Арчи

MakPress

Меган кај Опра: Арчи ја нема титулата на принц, бидејќи се плашеа колку ќе биде темна неговата кожа!

+инфо

Меган и Хари кај Опра: Членови на кралското семејство беа загрижени за бојата на кожата на Арчи

Сител

Меган кај Опра: Дел од британското кралско семејство беа загрижени за бојата на кожата на Арчи

Денешен

iPortal Бриф

Обраќање на кралицата Елизабета, неколку часа пред интервјуто на Хари и Меган во шоуто на Опра

Фокус - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета денеска го прослави Денот на Комонвелтот, само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари, и неговата сопруга Меган, што може да ги продлабочи поделбите во кралското семејство, пренесуваат ...

Британската кралица Елизабета се обрати на неколку часа пред интервјуто на Меган и Хари (ВИДЕО)

Канал5

Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

24Инфо

Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

Либертас

Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

Вечер Прес

Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

MakPress

Обраќање на кралицата Елизабета втора неколку часа пред објавувањето на Меган Маркал

Слободен Печат

Локално Опсервер