TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стартуваше меморијалниот турнир „Сокол 2019“

MakPress - 02.09.2019

По неколкугодишна пауза, пред преполни трибини и страствени љубители на фудбалот, вчеравечер, стартуваше 17-от по ред Меморијален турнир во мал фудбал „Оливер Соколов –Сокол“, односно „Сокол 2019“.

Богоев го отвори турнирот во мал фудбал „Оливер Соколов-Сокол”: Вложуваме во маалскиот живот и во здрави генерации ...

Слободен Печат - 01.09.2019

На Сокол му беше оддадена почит со едноминутно молчење пред стартот на натпреварот помеѓу легендите на ФК Вардар и легендите учесници на Сокол. Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев официјално го отвори турнирот во мал фудбал „Оливер Соколов – ...

Почнува Меморијалниот турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол”

Слободен Печат - 01.09.2019

На турнирот се пријавени 48 екипи, а победникот ќе се знае на крај од септември. Вечерва од 20 часот официјално е отворањето на турнирот во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол” на фудбалското игралиште „Сокол” во ООУ Христијан Тодоровски Карпош во ...

Почна Меморијалниот турнир во мал фудбал „Сокол 2019“

Опсервер - 02.09.2019

По неколкугодишна пауза, пред полни трибини со љубители на фудбалот, вчеравечер, стартуваше 17. по ред Меморијален турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол“. Турнирот „Сокол 2019“ го отвори градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев кој во ...

Почна Меморијалниот турнир во мал фудбал „Сокол 2019“

А1 On - 02.09.2019

По неколкугодишна пауза, пред полни трибини со љубители на фудбалот, вчеравечер, стартуваше 17. по ред Меморијален турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол“. Турнирот „Сокол 2019“ го отвори градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев кој во ...

Почна Меморијалниот турнир во мал фудбал „Сокол 2019“

Sport M - 02.09.2019

По неколкугодишна пауза, пред полни трибини со љубители на фудбалот, вчеравечер, стартуваше 17. по ред Меморијален турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол“. Турнирот „Сокол 2019“ го отвори градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев кој во ...

Почна Меморијалниот турнир во мал фудбал „Сокол 2019“

Нетпрес - 02.09.2019

По неколкугодишна пауза, пред полни трибини со љубители на фудбалот, вчеравечер, стартуваше 17. по ред Меморијален турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол“. Турнирот „Сокол 2019“ го отвори градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев кој во ...

Започна меморијален турнир во мал фудбал „ Сокол 2019 “

Скопје инфо - 02.09.2019

По неколкугодишна пауза, пред преполни трибини и страствени љубители на фудбалот, вчеравечер, стартуваше 17-от по ред Меморијален турнир во мал фудбал „Оливер Соколов –Сокол“, односно „Сокол 2019“.