TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Бутел вечерва пукање и убиство

Пулс24 - 13.05.2021

МВР потврди дека на улицата „Христијан Тодоровски – Карпош“ во населбата Бутел 2, се случило убиство. Попрецизно на паркинг кај булеварите Босна и Херцеговина и Христијан Тодоровски Карпош, од автомобил во движење било пукано кон возило „голф“ во ...

Пукање во Бутел, еден убиен, еден ранет

Р.С.Европа

Пукање во Бутел, едно лице убиено

Фокус

Убиство во скопската населба Бутел 2

Алсат-М

Убиство во скопската населба Бутел 2

ММС

Видео: Убиство во скопски Бутел

Точка

Убиство во Бутел

Н.Македонија

Press24 24 Вести

ВИДЕО: Еден убиен, еден ранет по пукање од возило во скопски Бутел 2

ТВ21 - 12.05.2021

По пукање од автомобил доцна вечерва во скопски Бутел 2, убиено е едно лице, а едно е тешко повредено, при што итно е префрлено на Клиника, дознава ТВ21. Репортерот на ТВ21 јавува дека се работи за место на раскрсницата од булеварите „Босна и ...

ФОТО: Убиство во Бутел 2

ТВ21

Убиство во Бутел 2

Курир

Убиство во Бутел 2 (ФОТО)

Lider

После пукотниците: Убиство во Бутел

Република

Убиство во скопската населба Бутел 2

Нетпрес

Убиство во скопската населба Бутел 2

Локално

+инфо Скопје инфо Независен МКД Сител Либертас Канал5 Вечер Прес

(видео)Пукање во скопски Бутел – еден убиен, друг во болница

Телма - 12.05.2021

Во СВР Скопје околу 22.00 часот е пријавено дека на паркинг кај раскрсницата од булеварите „Босна и Херцеговина“ и „Христијан Тодоровски-Карпош” од едно патничко возило биле испукани проектили кон патничко возило ,,голф”, во кое имало две лица, по ...

Уште еден убиен во престрелката во Бутел

Press24

МВР со детали за убиството во Бутел 2: Пукано кон голф, едно лице убиено, друго пренесено во „Мајка Тереза“

ТВ21

(ВИДЕО) Детали за убиството во Бутел 2: Пукано кон двајца мажи, едниот починал во болница

Lider