TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погледнете како изгледа Куманово во карантин (ВИДЕО)

Слободен Печат - 04.04.2020

Екипата на Слободен печат направи снимка од Куманово, кое од вчера од 21 часот со одлука на Владата има воведено забрането движење до 5 часот во понеделник. Во текот на работните денови забраната ќе почне од 16 часот, па се до 5 часот наутро.

(Галерија) Скопје за викенд е град на духови

Независен - 04.04.2020

Скопје втор викенд е со пусти улици, без граѓани и автомобили, по 16 часот се до 5 часот наутро. Одлуката на Владата за забрана на движење за време на викендите што се применува од минатата недела е во насока за спречување на внесување и ширење на ...

Алфа репортажа од Куманово- како изгледаше првиот ден од полицискиот час кој ќе трае цел викенд?

Алфа - 04.04.2020

Полициски возила на влезот на градот, празни паркови, клупи и улици, на нив само по некое возило на брзата помош и полицијата. Вака е денеска во Куманово, а ќе биде и во текот на целиот викенд.

Полицискиот час го претвори Куманово во град на духови (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен Печат - 04.04.2020

Владата на Северна Македонија вчера донесе одлука за полициски час во Куманово, почнувајќи од вчера во 21 часот до 5 часот во ...

Викенд полицискиот час ги раздвижи скопјани

Алсат-М - 04.04.2020

Викенд полицискиот част ги размрда скопјани преку ден. Раздвижена сабота по главните градски булевари. По искуството од минатиот викенд кога беше воведен продолжен полициски час, сега граѓаните побрзаа да ги завршат обврските пред да се затворат во ...

Втор викенд со полициски час од 16,00 до 05,00 часот,во куманово полициски час од 21,00 синоќа до 05,00 во понеделник

Канал5 - 04.04.2020

Ова е втор викенд со забрана за движење од 16 часот до 5 часот изутрина. Во градот досега се регистрирани 90 случаи на заболени од корона вирусот, од кои само вчера беа 23 нови случаи, a од нив позитивни беа и 11 здравствени лица од кумановската ...

Куманово викендов со забрана за движење

Р.С.Европа - 04.04.2020

Во Куманово денеска важи забраната за движење, односно полицискиот час кој стартуваше вчера во 21 часот, а ќе трае до понеделник наутро. Владата вчера донесе одлуика со која се воведува посебен режин на движење на граѓаните спречување на ширењето на ...

Фото: Куманово празно, само кучињата на плоштад

Фокус - 04.04.2020

Куманово денеска, по воведувањето на полицискиот час синоќа од девет часот, е празно. На плоштадот во центарот на градот има само кучиња. Според нашите информации во моментот заседава Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на ...

Тивко и празно е во Куманово

ТВ21 - 04.04.2020

Тивко и празно е по улиците на Куманово. Дождот не престана да паѓа од вчера. Граѓаните не излегуваат на улиците и ја почитуваат забраната за движење која почна од вчера од 21 часот и ќе трае до понеделник до пет часот.Владата вчера ја донесе ...

Продолжен полициски час за време на викендот

OhridNews - 04.04.2020

Согласно одлуката за ограничување на движењето на граѓаните на целата територија во земјата, усвоени од Владата, за време на викендите, сабота и недела, забраната за движење за сите граѓани се продолжува за неколку часа и ќе биде на сила од 16 до 05 ...

Денеска нова седница на Владата

ТВ21 - 17.05.2020

Владата на Република Северна Македонија денеска ќе одржи седница со почеток во 10 часот, соопшти владиниот Сектор за односи со јавноста. Во соопштението се посочува дека за заклучоците од седницата јавноста ќе биде информирана по нејзиното ...

Не заборавајте: Во викендите полицискиот час почнува од 16 часот, во Куманово цел викенд има забрана за движење

ТВ21 - 04.04.2020

Забраната за движење на населението денеска почнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот наутро. Ова е согласно одлуката на Владата за забрана на движење за време на викендите што се применува од минатата недела.

Нова седница на Владата во 11 часот

Локално - 04.04.2020

Владата на Република Северна Македонија денеска ќе одржи седница. Како што информира владината прес-служба, за заклучоците од седницата, што ќе се одржи во 11 часот, ќе информираат веднаш штом ќе биде завршена.

Не заборавајте: Во викендите полицискиот час почнува од 16 часот, во Куманово цел викенд има забрана за движење

4NEWS - 04.04.2020

Забраната за движење на населението денеска почнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот наутро. Ова е согласно одлуката на Владата за забрана на движење за време на викендите што се применува од минатата недела.

Турција ги заостри мерките: Забрана за излегување на помладите од 20 години, се затвораат Истанбул и Анкара

360 степени - 04.04.2020

Турските власти решија да воведат ригорозни мерки за заштита од коронавирусот. Претседателот Реџеп Таип Ердоган соопшти дека од вечерва на полноќ наметнува задолжително ограничување на движењето за оние под 20 години.

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Почна 56-часовниот полициски час во Куманово

360 степени - 03.04.2020

Во 21 часот почна полицискиот час во Куманово. Тој ќе трае 56 часа односно кумановци ќе можат да излезат од своите домови дури после 5 часот во понеделник. „360 степени“ направи обиколка низ градот.

Турција од полноќ ги затвора дома помладите од 20 години

Канал5 - 03.04.2020

Во Турција, на полноќ стапува во сила забраната за излегување на улиците за лица под 20 години, како дел од мерките за борба против коронавирусот, рече претседателот Реџеп Таип Ердоган. Властите, исто така, ги затворија границите на 31 град за ...

Филипче за можноста за целосен карантин на Куманово: Сите опции се отворени

360 степени - 03.04.2020

Од вечерва во 21 часот во Куманово започна полициски час кој ќе трае до понеделник до 5 часот, а од понеделник до петок полицискиот час наместо од 21 часот, во овој град ќе започнува од 16 часот.

(ГАЛЕРИЈА) Кумановци ги наполнија маркетите пред да почне 56-часовниот полициски час

360 степени - 03.04.2020

Одлуката која ја донесе Влада полицискиот час во Куманово да почне вечерва во 21 часот и да трае до 5 часот во понеделник, ги затекна кумановци. Од Владата одлуката ја соопштија во 17 часот попладне, а жителите на Куманово побрзаа во неколкуте часа ...

Турција: Од полноќ забрането движење на помлади од 20 години

А1 On - 03.04.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека од вечерва на полноќ наметнува задолжително ограничување на движењето за оние под 20 години, заострувајќи ги мерките за борба против ширењето на коронавирусот.

Редици во маркетите во Куманово по воведениот полициски час

Н.Македонија - 03.04.2020

Продолжениот полициски час во Куманово за време на викендов, кој ќе трае од вечерва од 21 часот до 05 часот во понеделник, меѓу граѓаните внесе паника, а улиците во градот веднаш беа преплавени од колони автомобили.

Чулев: Овој викенд зголемен број на полицајци за време на полицискиот час

Алсат-М - 03.04.2020

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР регистрирало непочитување на забраната за движење па затоа овој викенд низ државата ќе има ...

(ФОТО) Жители на Куманово во снабдување пред забраната за движење за викенд

Бриф - 03.04.2020

Жителите на Куманово чекаат ред пред супермаркет за да се снабдат со потребните работи за викендот, откако денеска Владата извести дека во градот ќе има забрана на движење од вечерва во 21 часот, до понеделник во 05 часот.

Од вечерва до понеделник изутрина Куманово во карантин

Алсат-М - 03.04.2020

Од 21:00 часот вечерва, па сѐ до 05:00 часот во понеделник Куманово ќе биде во ...

Канал 5 дознава: Полициски час од 21 часот до понеделник во 5 часот во општина Куманово

Канал5 - 03.04.2020

Канал 5 дознава дека полицискиот час ќе трае од 21 часот до понеделник во 05 часот , во текот на целиот викенд за општина Куманово. Владата размислува во периодот од 21 часот до понеделник во 05 часот да се воведат одредени ,,времени рамки “ за ...

Целосна забрана за движење во Куманово за време на викендот

Макфакс - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен полициски час во Општина Куманово, односно целосна забрана за движење завреме на викенд, почнувајќи од 21 часот во вечерва (петок) до 5 часот во понеделник.

Во Куманово за викенди целосна забрана за движење, во работни денови од 16 часот

360 степени - 03.04.2020

Владата донесе одлука за зголемување на полицискиот час во Куманово, соопшти техничкиот премиер Оливер Спасовски. Со одлуката, се водедува целосна забрана за движење за викенди, па полицискиот час ќе трае од петок во 21 часот до 5 часот во ...

Канал 5 дознава : Полициски час од 21 часот до понеделник во 10 часот

Канал5 - 03.04.2020

Канал 5 дознава дека полицискиот час ќе трае од 21 часот до понеделник во 10 часот , во текот на целиот викенд. Владата размислува во периодот од 21 часот до понеделник во 10 часот да се воведат одредени ,,времени рамки “ за неопходното движење на ...

Доцна им кажаа дека следува целосна забрана за движење, па настана хаос во Куманово (ФОТО)

Курир - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Филипче: Продолжен полицискиот час во Куманово!

OhridNews - 03.04.2020

Владата на седницата одржана денеска донесе одлука да го зголеми времетраењето на полицискиот час во Општина Куманово. За викендот тој ќе трае од петок во 21 часот до понеделник во 05 часот утрото, додека од понеделник до петок полицискиот час во ...

Куманово оди во целосен карантин за време на викендот

Пулс24 - 03.04.2020

Нема излегување од дома од вечерва се до понеделник!! Како што се дознава полициски час ќе трае од 21 часот до понеделник во 05 часот во општина Куманово. Се чини дека е малку доцна да се објави ова и којзнае како се подготвени кумановчани за ова.

Целосна забрана на движење викендов во Куманово

Радио МОФ - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Полицискиот час кој досега важеше за викендите, од понеделник во Куманово ќе важи за секој ден од седмицата

Вечер - 03.04.2020

Министерот Филипче на попладневната прес-конференција објави дека полицискиот час воведен во викендите кој траеше од 16 часот до 05 часот следниот ден денес ќе трае од 21 часот до 05 часот следниот ден, а од понеделник ќе важи за секој работен ...

Викендов повторно забрана за движење од 16:00 часот

Алсат-М - 03.04.2020

Забраната за движење на целото население викендов, како и минатот, ќе почне од 16:00 часот и ќе трае сѐ до 5:00 изутрина. Утрото до 11 часот слободно може да се движат пензионерите, а младите под осумнаесет години од пладне до 16 часот.

Жители на Куманово во снабдување пред забраната за движење за викенд

CivilMedia - 03.04.2020

Жителите на Куманово чекаат ред пред супермаркет за да се снабдат по дознавањето за новите мерки за забрана на движење од вечерва во 21 часот, до понеделник во 05 ...

Седница на Влада

Канал5 - 03.04.2020

Владата на Република Македонија денеска во 15:00 часот ќе одржи седница. За заклучоците од седницата, Владата ќе информира со соопштение веднаш штом ќе биде завршена. ...

(ФОТО) ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ЧАСА ВО КАРАНТИН: Кумановци се растрчаа по маркети да купуваат храна

Фактор - 03.04.2020

Граѓаните на Куманово се растрчаа по продавници да купуваат храна откако беше објавено дека градот оди во карантин за викендот. Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во општина Куманово, и тоа ...

Полициски час во Куманово од денес во 21 часот до понеделник во 5 часот

Kumanovo News - 03.04.2020

Во работните денови, од понеделник до петок, забраната важи секој ден во периодот од 16:00 до 05:00 часот. За земјоделските активности, дозволено е движење во рамки на територијата (атарот) на селата, исклучиво за работните потреби.

Чулев најави повеќе полицајци на улиците за време на викендот

Локално - 03.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев поради непочитување на забраната за движење минатиот викенд од трана на МВР, претстојниов низ државата ќе има значително повеќе полиција. Полицискиот час за време на викенд започнува од 16 часот и трае 05 ...

Од вечерва до понеделник целосен полициски час во Куманово

Кумановски м. - 03.04.2020

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање ...

Ублажени мерките во Црна Гора: Граѓаните можат да излегуваат и во недела до 13 часот

Слободен Печат - 03.04.2020

Со наредба на црногорското Министерство за здравје, мерките за забрана на движење се ублажени, односно на граѓаните им е овозможено движење во недела до 13 часот, со стриктно придржување до сите останати мерки, пренесува ЦДМ.

Мирчевски: Владата покажа дека политиката не ја разбира мотиката

MakPress - 03.04.2020

Претседателката на Унијата на жени на Единствена Македонија, Мирјана Мирчевски, на денешната прес конференција во Битола. во име на Коалицијата „Никогаш северна - само Македонија“ промовираше нова мерка од Пакетот мерки на Коалицијата.

Закажана вонредна седница на Владата во 15 часот – се очекуваат нови мерки

Centar - 03.04.2020

Денеска (петок, 03.04.2020 година), со почеток во 15:00 часот, Владата на Република Северна Македонија ќе одржи седница. За донесените заклучоци и мерки ќе информираме ...

Србија воведува полициски час од сабота во 13 ч. до понеделник во 5 ч.

Expres - 02.04.2020

Србија реши уште повеќе да го ограничи движењето на луѓето заради спречување на ширењето на коронавирусот, воведувајќи полициски час од сабота во 13 ч. до понеделник во 5 ч. Исклучок се пензионерите, кои како и досега ќе можат да одат во продавница ...

Владата во 15 часот ќе одржи седница

iPortal - 03.04.2020

Владата на Република Северна Македонија денеска во 15:00 часот ќе одржи седница. За заклучоците од седницата, Владата ќе информира со соопштение веднаш штом ќе биде ...

Владата закажа седница- следуваат нови мерки

Вечер - 03.04.2020

Владата на Република Македонија денеска во 15:00 часот ќе одржи седница.За заклучоците од седницата, Владата ќе информира со соопштение веднаш штом ќе биде ...

Мирчевски: Со полициски час за земјоделците во викендите од 16 часот, владата покажа дека политиката не ја разбира ...

Мак. Весник - 03.04.2020

Претседателката на Унијата на жени на Единствена Македонија, Мирјана Мирчевски, на денешната прес конференција во Битола, во име на Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ промовираше нова мерка од Пакетот мерки на Коалицијата.

Чулев: За викендот ќе има повеќе полицајци на улиците

Република - 03.04.2020

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР регистрирало непочитување на забраната за движење па затоа овој викенд низ државата ќе има ...

Посебен полициски час во Куманово: Забрана за движење цел викенд и од 16 до 5 часот во работни денови

А1 On - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Полициски час во Куманово од денес во 21 часот до понеделник во 5 часот

Независен - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.