TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оваа техника за дишење може да им го спаси животот на заболените од коронавирус: Англиски лекар објаснува како да ги ...

Слободен Печат - 08.04.2020

Ова видео го сподели и познатата англиска писателка Џеј Кеј Роулинг, авторка на „Хари Потер“, која наведе дека оваа техника многу и помогнала да се опорави од коронавирусот. Посебна техника за дишење може да им го спаси животот на луѓето кои имаат ...

Дали оваа техника на дишење може да го спаси вашиот живот: Препорака на англиски лекар која ги штити вашите бели ...

Локално - 08.04.2020

Посебна техника за дишење. што може да го спаси животот на луѓето кои имаат коронавирус, беше прикажано преку видео на социјалните мрежи од страна на англиски лекар. Д-р Сарфараз Мунши, кој работи во Кралската болница во Ромфорд, Источен Лондон, ја ...

Препорака од лекар: Техника на дишење која може да ви ги ублажи симтомите на Ковид-19

ММС - 08.04.2020

Луѓето кои го почуватвувале корона вирусот на своја кожа рекле дека во некои моменти на болеста се чувствувале беспомошно, а еден лекар открил техника на дишење за која тврди дека може да ги ублажи симптомите.

Писателката на „Хари Потер“ открива техники за полесно дишење со кои тврди дека ја победила короната (ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.04.2020

Славната писателка Џеј Кеј Роулинг, најпозната по тоа што го напиша серијалот „Хари Потер“, тврди дека го победила коронавирусот благодарение на техника која го олеснува дишењето. Роулинг вели и дека никогаш не се тестирала за тоа дали е позитивна ...

Писателката на „Хари Потер“ прележа коронавирус, сподели совети за дишење (ВИДЕО)

+инфо - 08.04.2020

Иако не била тестирана, авторката на „Хари Потер“ открива дека ги доживеала сите симптоми на ковид-19, но се опоравила целосно, напиша таа на Твитер. Џ.K. Роулинг страдала од симптомите на ковид-19 цели две недели, но вели дека целосно закрепнала.

И писателката на „Хари Потер“, Џ.К. Роулинг заразена од коронавирус, ја открива техниката за полесно дишење

МакМода - 08.04.2020

Иако не била тестирана, авторката на „Хари Потер“ открива дека ги доживеала сите симптоми на КОВИД-19, но се опоравила целосно. Џ.K. Роулинг страдала од симптомите на Ковид-19 цели две недели, но како што пишува „целосно закрепнала“.

Писателката на „Хари Потер“ благодарение на овие техники за дишење ја победила короната!

Убавина и Здравје - 08.04.2020

Славната писателка Џеј Кеј Роулинг, најпозната по тоа што го напиша серијалот „Хари Потер“, тврди дека го победила коронавирусот благодарение на техника која го олеснува дишењето. Роулинг вели и дека никогаш не се тестирала за тоа дали е позитивна ...

Може да ви го спаси животот: Англиски доктор прикажал техника на дишење која ги чува белите дробови

Точка - 09.04.2020

Посебната техника на дишење може да го спаси животот на луѓето кои се заболени од коронавирус, а истата во видеото кое се споделува на социјалните мрежи ја прикажал англиски доктор. Д-р Сарфараз Мунши кој работи во Кралската болница во Ромфорд, ...