TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италија и Шпанија со победа ги отворија квалификациите за ЕП 2020

Локално - 24.03.2019

Италија со победа од 2:0 над Финска го започна своето учество во квалификациите за ЕП 2020. Дуелот се одигра на „Дачија Арена“ во Удине, а „азурите“ генерално покажаа дека се подобриот тим и типично во свој стил стигна до успехот без многу ...

Квалификации за ЕП 2020: Три бода за БиХ, Италија на рутина, Шпанија едвај (Видео)

Нова ТВ - 24.03.2019

Рутинска победа на Италија, тесен триумф на Шпанија и на БиХ во нивните воведни настапи во квалификациите за фудбалското Европско првенство во 2020 година. „Змаевите“ под водство на Роберт Просинечки ја совладаа Ерменија со 2:1 и истакнаа ...

ВИДЕО: Италија има нова ѕвезда, деби-гол на Кин за победа над Финска

Gol.mk - 23.03.2019

Италија на Роберто Манчини по неуспехот во претходните квалификации за СП во Русија , европските, ги започнаа со сигурна и заслужена победа во дуелот со Финска (2-0). Поранешниот стратег на Интер и Манчестер Сити приреди големо изненадување во ...

Барела и Кин ѝ донесоа победа на Италија (видео)

SportMedia - 23.03.2019

Италија со победа ги стартуваше квалификациите за ЕП 2020 година откако вечерва во Удине беше совладана Финска со 2:0. Роберто Манчини тргна со подмладен тим (од староседелците само Бонучи, Киелини, Имобиле и Верати), а меѓу нив и дебитантот ...

Италија и Шпанија со победа ги отворија квалификациите за ЕП 2020

Опсервер - 24.03.2019

Италија со победа од 2:0 над Финска го започна своето учество во квалификациите за ЕП 2020. Дуелот се одигра на „Дачија Арена“ во Удине, а „азурите“ генерално покажаа дека се подобриот тим и типично во свој стил стигна до успехот без многу ...

Италија и Шпанија со победа ги отворија квалификациите за ЕП 2020

Сител - 24.03.2019

Италија со победа од 2:0 над Финска го започна своето учество во квалификациите за ЕП 2020. Дуелот се одигра на „Дачија Арена“ во Удине, а „азурите“ генерално покажаа дека се подобриот тим и типично во свој стил стигна до успехот без многу ...

Италија и Шпанија со победа ги отворија квалификациите за ЕП 2020

А1 On - 24.03.2019

Италија со победа од 2:0 над Финска го започна своето учество во квалификациите за ЕП 2020. Дуелот се одигра на „Дачија Арена“ во Удине, а „азурите“ генерално покажаа дека се подобриот тим и типично во свој стил стигна до успехот без многу ...

Италија и Шпанија со победа ги отворија квалификациите за ЕП 2020

Либертас - 24.03.2019

Италија со победа од 2:0 над Финска го започна своето учество во квалификациите за ЕП 2020. Дуелот се одигра на „Дачија Арена“ во Удине, а „азурите“ генерално покажаа дека се подобриот тим и типично во свој стил стигна до успехот без многу ...

Италија и Шпанија со победа ги отворија квалификациите за ЕП 2020

24 Вести - 24.03.2019

Италија со победа од 2:0 над Финска го започна своето учество во квалификациите за ЕП 2020. Дуелот се одигра на „Дачија Арена“ во Удине, а „азурите“ генерално покажаа дека се подобриот тим и типично во свој стил стигна до успехот без многу ...

Италија и Шпанија со победа ги отворија квалификациите за ЕП 2020

MakPress - 24.03.2019

Италија со победа од 2:0 над Финска го започна своето учество во квалификациите за ЕП 2020. Дуелот се одигра на „Дачија Арена“ во Удине, а „азурите“ генерално покажаа дека се подобриот тим и типично во свој стил стигна до успехот без многу ...