TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тупанчевски: Знаев дека нешто ќе ми се случи, ме предупредија да го тргнам знамето од Кутлеш

MakPress - 09.09.2019

Знаев дека ова ќе ми се случи, ја почнува својата страна од приказната што ја раскажа за телевизија Алфа, Звонко Тупанчевски, еден од приведените во инцидентот по синоќешниот фудбалски натпревар во село Волино, Дебрца.

Инцидент на фудбалски меч: Уапсени осум лица, се трага по тројца други

ТВ21 - 09.09.2019

Недосудениот офсајд на фудбалскиот меч меѓу ФК „Волино“ и ФК „Црнобуки“, предизвика инцидент. Незадоволните навивачи реагирале на одлуката на судијата и влегле на теренот со намера да ги нападнат.

Масовна тепачка во с. Волино- Навивачите ја нападнаа и полицијата

Канал5 - 09.09.2019

Не биле задоволни од одлуката на судиите, па ги нападнале. Осум лица од село Волино во Дебрца заршиле во полиција откако на еден од навивачите на фудбалски натпревар помеѓу две екипи од Третата македонска лига не му се допаднала една судиска одлука, ...

Ослободени приведените за инцидентот во Волина – по 3 лица се уште се трага

4NEWS - 09.09.2019

Ослободени приведените од Волино кои завршија во полициска станица откако на еден од навивачите на фудбалски натпревар помеѓу две екипи од Третата македонска лига не му се допаднала една судиска одлука, па влегол на теренот.

Пуштени на слобода приведените лица за инцидентот во Волино

OhridNews - 09.09.2019

Секторот за внатрашени работи (СВР Охрид), ги пушти на слобода приведените лица помеѓу кои имаше фудбалери Сатеска за вчерашниот инцидент, кој се случи пред и после мечот Сатеска – Црно Буки во рамките од Третата МФЛ југо-запад.

Од ФК Црно Буки за ТВ21 по инцидентот во Волино: Ние немавме проблеми, бевме супер пречекани и испратени

ТВ21 - 09.09.2019

На третолигашкиот фудбалски натпревар помеѓу Сатеска Волино и Црно Буки, по мечот се случи инцидент по кој неколку фудбалери и навивачи беа приведени и однесени во ПС Охрид. Инцидентот го потврди и МВР, а ТВ21 побара реакција од тимот на Црно Буки.

Непокор: Во Волино денеска блеска сонцето од Кутлеш (ФОТО)

Курир - 09.09.2019

Во непокорно Волино денеска блеска сонцето од Кутлеш. Инаку таму вчера се случуваше вистинска драма. Според информации на Алфа, жители на селото Волино од општина Дебрца, биле приведени на фудбалски меч и биле однесени во полициска станица во Охрид ...

Ослободени притворените од Волино, убедени се дека проблемот е во ѕвездата од Кутлеш

Expres - 09.09.2019

Предпладнево се ослободени 7 лица жители на Волино кои ноќта ја минаа во охридската полиција. Еден од уапсените тврди дека причината за неговот апсење е истакнување на знаме со ѕвездата од Кутлеш на негов приватен објект.

МВР бара затворски казни за 9 жители на селото во кое доминира ѕвездата од Кутлеш

Expres - 09.09.2019

Загрозување на безбедност на полициски службеници и спречување на службено лице во вршење службено дејствие се двете основи за кривичните пријави кои ги добиле вкупно 9 жители на селото Волино општина Дебрца, информираат нивни блиски по вчерашниот ...

МВР:Причина за вчерашниот инцидент во Волино е незадоволство од одлука на судиите

OhridNews - 09.09.2019

Од МВР со соопштение во кое се наведуваат повеќе детали околу вчерашнот инцидент што се случи за време на фудбалски натпревар во селото Волино, помеѓу екипите на ФК Сатеска од Волино и ФК Црно буки од Битола.

Неколкумина приведени по инцидент на фудбалски натпревар во охридско

Макфакс - 09.09.2019

На фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с.Волино и ФК Црно буки од Битола, во с.Волино-Дебрца, вчера околу 17.05 часот, дошло до инцидент. Како што велат од МВР, поради незадоволство од одлука на судиите, З. Т.

Ескалира ситуацијата во Охридско, полицијата уапси уште најмалку тројца Волинчани

Expres - 09.09.2019

Во текот на ноќта во охридската полиција се приведени уште тројца жители на селото Волино, информираат за expres.mk нивни роднини и соселани. Со тојцата новоприведени во полициската станица сега има најмалку 6 жители на селото кое вчера беше место ...

МВР со детали за инцидентот во Волино: Осумина приведени, тројца во бегство

24Инфо - 09.09.2019

МВР со детали за вчерашниот инцидент во охридското село Волино во кој учествуваа повеќе лиц, меѓу кои и фудбалери на локалниот фудбалски клуб. На 08.09.2019 во село Волино-Дебрца на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК „Сатеска“ од Волино и ФК ...

Недосуден офсајд предизвика инцидент на фудбалски натпревар во третата лига во Дебарца

МКД - 09.09.2019

Вчера неколку лица биле приведени за време на фудбалски натпревар во третата лига во село Волино, општина Дебарца. Полицијата интервенирала откако група навивачи на домашниот тим влегле во теренот незадоволни од една судиска одлука, па неколку лица ...

УТРИНСКИ ФОКУС: МВР со детали за инцидентот во Волино - Тајфун го погоди Токио

Фактор - 09.09.2019

* МВР со детали и причините за инцидентот во Волино Според Министерството за внатрешни работи до инцидентот во Волино, вчера дошло поради незадоволство од одлука на судија. Во соопштението на МВР во кое се наведуваат причините и деталите за ...

Неколку лица уапсени при инцидент на фудбалски натпревар во третата лига

Телма - 08.09.2019

Неколку лица се уапсени за време на фудбалски натпревар во третата лига во село Волино, општина Дебарца. За тоа како настанал инцидентот постојат две верзии според локалните медиуми. Според едната верзија причина за инцидентот била затоа што на ...

Градоначалникот на Дебарца тврди дека инцидентот нема врска со политика

24Инфо - 09.09.2019

По инцидентот кој се случи на фудбалскиот натпревар од третата лига меѓу Волино и Црно Буки, со приведени навивачи и фудблери и протестот во Дебарца, каде првично имаше блокада за полицијата, се огласи и првиот човек на Општината Зоран Ногачевски.

Снимка од блокирањето на полицијата во Волино

Нетпрес - 09.09.2019

Во неделата беше избегнат потежок инцидент при приведувањето на тројца жители на селото Волино општина Дебрца поради инцидент на фудбалскиот нисколигашки натпревар меѓу домашниот клуб и гостите од Сатеска.

ИНЦИДЕНТ НА МЕЧ ОД ТРЕТАТА ЛИГА: Приведени фудбалери и навивачи

SportSport - 08.09.2019

По натпреварот меѓу Волино и Црно Буки одигран во Дебарца во рамките на третата македонска фудбалска лига, приведени се фудбалери и навивачи. Со комбето во кое биле фановите бил и градоначалникот на Дебарца, Зоран Ногачевски.

Приведени за истакнување на сонцето од Кутлеш, тензии пред полициската станица во Охрид!

Алфа - 08.09.2019

Тензично и во Охрид и во селото Волино од каде што се приведените лица во охридската полициска станица. По фудбалски меч во регионалната лига, биле приведени неколку луѓе, меѓу нив и еден од фудбалерите, затоа што на трибините се вееле знамиња со ...

Нападнат судија на фудбалски натпревар во Дебарца, неколку лица приведени

Либертас - 08.09.2019

Група навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во село Волино, општина Дебарца. Според информациите од МВР, приведени се неколку лица, а за случајот е известен и јавен обвинител. Oд МВР за Либертас потврдија дека група навивачи биле ...

ХАОС НА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР ВО ДЕБАРЦА: Нападнат судија, неколкумина приведени

Слободен Печат - 08.09.2019

Од МВР велат дека се работи на расчистување на случајот На фудбалски натпревар во село Волино, општина Дебарца настанал општ хаос, кога група на навивачи го нападнале главниот судија на натпреварот, а при целиот инцидент неколку лица биле приведени, ...

Приведени фудбалери и навивачи – блокиран влезот кон СВР Охрид

ТВ21 - 08.09.2019

По натпреварот меѓу Волино и Црно Буки одигран во Дебарца во рамките на третата македонска фудбалска лига, приведени се фудбалери и навивачи. Полицијата приведила повеќе лица по натпреварот, но се уште не се потврдени информациите, што е точната ...

Инцидент на фудбалски натправар во Волино, приведени повеќе лица

24Инфо - 08.09.2019

Група навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар од Третата лига во село Волино во рамки на Третата македонска фудбалска лига се случил инцидент со навивачите на домашниот тим. Полицијата реагирала пред да заврши натпреварот и уапсила неколку ...

Хаос на фудбалски меч во Третата македонска лига, во полициска станица завршил и градоначалникот

Нетпрес - 08.09.2019

На фудбалскиот натпревар меѓу екипите на Волино и Црнобуки одигран во Општина Дебарца во рамки на Третата македонска фудбалска лига се случил инцидент со навивачите на домашниот тим. Полицијата реагирала пред да заврши натпреварот и уапсила неколку ...

Нападнат судија на фудбалски натпревар во Дебарца, неколку лица приведени

Макфакс - 08.09.2019

Група навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во село Волино, општина Дебарца. Според информациите од МВР, приведени се неколку лица, а за случајот е известен и јавен обвинител. Според информации од полицијата, група навивачи кои биле ...

Како беше блокирана полицијата во Волино (ВИДЕО)

Expres - 08.09.2019

За малку избегнат голем инцидент при приведувањето на тројца жители на селото Волино општина Дебрца. Од видеото на крајот на овој текст се гледа дека во Волино било драматично. Повеќе информации за ...

СВР Охрид сè уште под блокада, меѓу уапсените еден фудбалер

Expres - 08.09.2019

Еден фудбалер на ФК Волино е меѓу приведените кои во моментов се наоѓаат во охридската полициска станица каде даваат исказ за инцидентот што се случил попладнево по фудбалски меч во селото Волино општина Дебрца.

Обновено: Приведени дел од фудбалерите на Сатеска, засилените мерки пред СВР продолжуваат

OhridNews - 08.09.2019

До нарушувањето на јавниот ред и мир дошло за време на фудбалскиот натпревар од Третата лига југозапад помеѓу домаќинот Сатеска Волино и Црно Буки (1:0). Инцидентот се случил на трибините при обид за приведување на лице од публиката.

Во Дебрца неколку приведени за истакнување на сонцето од Кутлеш, блокирано МВР во Охид

Expres - 08.09.2019

Непознат број ма жители на селото Волино општина Дебрца се вечерва приведени по фудбалски меч во регионална лига што се играл попладнево. Според роднини на приведените тие се однесени во полициската станица во Охрид затоа што скандирале Никогаш ...

Градоначалникот на Дебарца молчи за приведувањето на жителите, иако тврдат дека имало и крв

Скопје1 - 08.09.2019

Градоначалникот на Дебарца, Зоран Ногачески молчи за приведувањето на неколкуте жители на Волино, каде тој живее. Тој е пред полициската станица во Охрид, но не сакаше да коментира околу настаните, каде очиведиец тврди дека имало и крв, но и фаќање ...

ДЕТАЛИ ЗА ДРАМАТА НА ФУДБАЛСКИОТ МЕЧ: Приведени за истакнување на сонцето од Кутлеш, блокирано МВР во Охрид!

Курир - 08.09.2019

Драма пред полициската станица во Охрид каде попладнево се приведени повеќе лица од Дебрца. Според информации на Алфа, се работи за жители на селото Волино од општина Дебрца, кои се однесени во полициска станица во Охрид затоа што скандирале против ...

(ВИДЕО) Полицијата ја чува станицата во Охрид од жителите на Волино

Скопје1 - 08.09.2019

По фудбалскиот натпревар и преведувањето на фудбалер од село Волино, група жители излегоа пред полициската станица. Полицијата го обиколи седиштето, а пред него граѓаните бараат ослободување на приведените.

Судиска одлука причина за инцидентите во Волино, приведени повеќе лица – пред СВР Охрид блокади

Скопје1 - 08.09.2019

Причината за инцидентите во Волино е судиска одлука на фудбалскиот натпревар. Имено откако судијата пресудил, една група незадоволни од пресудата тргнале физички да се пресметуваат. На ова реагирала полицијата, по што биле приведени неколку лица.

(ФОТО) Блокади пред СВР Охрид, по приведувањето на жители од Волино

Скопје1 - 08.09.2019

Во моментов пред СВР Охрид има блокади, по приведувањето на жители од Волино. Според непотврдени информации половина од фудбалерите на фудбалскиот клуб од село Волино, Дебрца денеска се уапсени за време на протестот организиран во истото место.

(ФОТО и ВИДЕО) Протести во Волино, Дебрца – УАПСЕНИ ПОЛОВИНА ФУДБАЛЕРИ НА ФК САТЕСКА

Скопје1 - 08.09.2019

Според непотврдени информации половина од фудбалерите на фудбалскиот клуб од село Волино, Дебрца денеска се уапсени за време на протестот организиран во истото место, Градоначалникот на општина Дебрца Зоран Ногачески се наоѓа во селото, објави ...

Ослободени приведените за инцидентот во Волина - по 3 лица се уште се трага

Сител - 09.09.2019

Ослободени приведените од Волино кои завршија во полициска станица откако на еден од навивачите на фудбалски натпревар помеѓу две екипи од Третата македонска лига не му се допаднала една судиска одлука, па влегол на теренот.

По инцидентот на фудбалски натпревар, приведени неколкумина, по двајца се трага

А1 On - 09.09.2019

На фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од село Волино и ФК Црно буки од Битола, во Волино-Дебрца, вчера околу 17 часот, дошло до инцидент. Како што велат од МВР, поради незадоволство од одлука на судиите, 47-годишниот З. Т.

МВР со детали за хаосот на фудбалскиот меч во Третата македонска фудбалска лига- се настанало поради одлуката на ...

Курир - 09.09.2019

На 08.09.2019 во с.Волино-Дебрца на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с.Волино и ФК Црно буки од Битола околу 17.05 ч. поради незадоволство од одлука на судиите З. Т. (47) од. с.Волино влегол на теренот да ги нападне.

Инцидент во Волино: Неколку лица уапсени на фудбалски натпревар!

Таратур - 09.09.2019

Неколку лица се уапсени за време на фудбалски натпревар во третата лига во село Волино, општина Дебарца. За тоа како настанал инцидентот постојат две верзии според локалните медиуми, јавува ТВ Телма.

Инцидент на фудбалски натпревар во Волино, има приведени, жителите протестираат

1tv - 08.09.2019

Група навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во село Волино, општина Дебарца. Според информациите од МВР, приведени се неколку лица, а за случајот е известен и јавен обвинител. Oд МВР потврдуваат дека група навивачи биле незадоволни од ...

Приведени фудбалери и навивачи во Волино, блокирана Полициската станица во Охрид

Денешен - 08.09.2019

По натпреварот меѓу Волино и Црно Буки одигран во Дебарца во рамките на Tретата македонска фудбалска лига, приведени се фудбалери и навивачи. Полицијата приведила повеќе лица по натпреварот, но се уште нема точни информации кои се причините, јавува ...

СВР Охрид под блокада од жители на Волино

+инфо - 08.09.2019

Од безбедносни причини сите патишта кон полициската станица моментално се блокирани. Полициската станица во Охрид е блокарана од жители на селото Волино, откако полицијата приведе неколку жители од селото кои направиле инцидент на фудбалскиот ...

Навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во Волино

А1 On - 08.09.2019

Група навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во село Волино, општина Дебарца. Според информациите од МВР, приведени се неколку лица, а за случајот е известен и јавен обвинител. Според информации од полицијата, група навивачи кои биле ...

Фудбалер меѓу приведените во Волино, жителите вознемирени чекаат пред полицијата во Охрид

Алфа - 08.09.2019

Еден фудбалер на ФК Волино е меѓу приведените кои во моментов се наоѓаат во охридската полициска станиц,а каде даваат исказ за инцидентот што се случил попладнево по фудбалски меч во селото Волино, општина Дебрца Инаку Дебрца и селото Волино се ...

Хаос во Охрид: Приведени фудбалери и навивачи

Фокус - 08.09.2019

До нарушувањето на јавниот ред и мир дошло за време на фудбалскиот натпревар од Третата лига југозапад помеѓу домаќинот Волино и Црно буки (1:0), пренесува „ Охридњуз “. Според информациите, целата ситуација колуминирала по незадоволство од судиска ...

Блокирана полицијата во Охрид поради инцидентот во Волино со истакнување на ‘Сонцето од Кутлеш’

Нетпрес - 08.09.2019

Драма пред полициската станица во Охрид каде попладнево се приведени повеќе лица од општината Дебрца. Според информации на Алфа, се работи за жители на селото Волино од општина Дебрца, кои се однесени во полициска станица во Охрид затоа што ...

(ВИДЕО) Полицијата ја чува станицата во Охрид од жителите на Волино

Либертас - 08.09.2019

По фудбалскиот натпревар и преведувањето на фудбалер од село Волино, група жители излегоа пред полициската станица. Полицијата го обиколи седиштето, а пред него граѓаните бараат ослободување на приведените.

Градоначалникот на Дебрца, Ногачески: Самоиницијативно влегов во полициското комбе, сакав да се избегне поголем ...

Либертас - 09.09.2019

Фејсбук статус на Зоран Ногачески – градоначалник на Дебрца: Во врска со вчерашните немили настани кои се случија на и по вчерашниот натпревар од Третата лига Југозапад помеѓу екипите на ФК Сатеска – ФК Црнобуки, во село Волино сакам да појаснам ...

Неколкумина приведени по инцидент на фудбалски натпревар во охридско

Н.Македонија - 09.09.2019

На фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с.Волино и ФК Црно буки од Битола, во с.Волино-Дебрца, вчера околу 17.05 часот, дошло до инцидент. Како што велат од МВР, поради незадоволство од одлука на судиите, З. Т.