TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо: Ми требаше гол од слободен удар за да добијам на самодоверба

Sport M - 04.07.2020

Откако се пресели во Јувентус, Роналдо нема постигнато гол од слободен удар. На вечерашниот натпревар Роналдо постигна гол од слободен, а по натпреварот ги сподели своите впечатоци. „Знаевме дека натпреварот ќе биде тежок, но победивме и создадовме ...

Јувентус го носи Џеко како замена за Игуаин

Екипа - 04.07.2020

Един Џеко е желбата на Јувентус за претстојниот преоден рок, откако „старата дама“ решила да направи рокада во навалната линија по најавеното заминување на Гонзало Игуаин. Аргентинецот важеше за миленик на тренерот Сари, но сезонава играше премногу ...

Дербито за јувентус,рекорд на Буфон

Телма - 04.07.2020

Јувентус со убедливи 4-1 против Торино ги освои бодовите на пат кон одбрана на титулата во Италија.Во стартниот состав на Бјанко-нерите беше ветеранот Џиџи Буфон.42 годишниот голман кој неодамна го продолжи договорот со Јувентус за уште една сезона, ...

Голот од слободен удар во сенка стави друго големо постигнување, Јувентус немал голгетер како Роналдо дури 60 години!

24Фудбал - 04.07.2020

Кристијано Роналдо го скрши малерот и конечно постигна гол од слободен удар во дресот на Јувентус, па овој податок во сенка стави друго големо постигнување, „старата дама“ немала голгетер како ЦР7 од сезоната 1960/61.

Роналдо: Ми требаше гол од слободен удар за да ја зголемам самодовербата

+инфо - 04.07.2020

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо ги сподели своите впечатоци по натпреварот од 30. коло на Серија А против Торино (4:1). Португалецот го постигна третиот погодок за својот тим во 61. минута од слободен удар.

НОВО ХИТ ВИДЕО: Роналдо преврќа очи по советите на Сари

Sport M - 04.07.2020

Јувентус го победи Торино со 4:1 во градското дерби. Еден од стрелците беше Кристијано Роналдо кој постигна гол од слободен удар. Роналдо го прекина постот кој траеше две и пол години со исклучително убав гол од слободен удар, но во текот на првото ...

„Биковите“ немоќни против Јувентус (Видео)

Макфакс - 04.07.2020

Фудбалерите на Јувентус ја продолжија победничката серија по ре-стартот на сезоната. Јувентус попладнево лесно го добија градскиот ривал Торино со 4:1. Дека нема да дозволат изненадување фудбалерите на Јувентус на противникот му покажаа по нецели ...

Вредеше да се чека, првиот гол на Роналдо за Јуве од слободен удар е ремек-дело (Видео)

Спортманија - 04.07.2020

Во градското дерби мајстории на Кристијано и Дибала, италијански рекорд на Буфон, јубилеи на Бонучи и Бернардески. На Кристијано Роналдо му требаа дури 43 обиди за да го постигне првиот гол од слободен удар во дресот на Јувентус, а кога го стори ...

Интересна реакција на Роналдо по советот од Сари (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Јувентус го доби градското дерби против Торино со 4-1, а еден од стрелците на погодоците беше и Кристијано Роналдо, кој даде гол од слободен удар. Роналдо го прекина долгиот пост, кој траеше две ипол години со преубав погодок од слободен удар, ...

Откако Роналдо го прекина постот: Ми требаше овој гол

Дерби - 04.07.2020

Јувентус стигна до посакуваната победа во градското дерби против Торино , а Кристијано Роналдо и на оваа средба успеа да запише еден гол и една асистенција. Она што посебно го израдува Португалецот е што конечно ја прекина црната серија при ...

Градското дерби му припадна на Јувентус: Роналдо постигна гол од слободен удар, Буфон влезе во историјата (ВИДЕО)

Sport M - 04.07.2020

Јувентус продолжи да триумфира во Серија А по остатокот од сезоната. Славеа со 4:1 во градското дерби против Торино. Историјата беше напишана со првиот свиреж. Џанлуиџи Буфон бранеше 648. пат во Серија А и со тоа стана играч со најмногу настапи во ...

Седма победа во низа, четврти меч на кој Роналдо и Дибала се стрелци, Јуве чекори кон ново Скудето (ВИДЕО)

24Фудбал - 04.07.2020

Јувентус го доби градското дерби со Торино со убедливи 4-1, Роналдо и Дибала го предводеа Јувентус до уште една победа и го донесоа чекор поблиску до Скудетото. Возбудливо „Дерби дела Моле“, Торино на момент мислеше дека има 2-2, но на крајот ...

ВИДЕО: Што тоа не му се допадна на Роналдо?!

Спортклуб - 04.07.2020

Неколкупати на почеток од сезоната се шпекулираше дека има голема нетрпеливост меѓу Кристијано Роналдо и тренерот на Јувентус, Маурицио Сари. Но како што велат, каде има чад, има и оган, а тоа уште еднаш на дело беше демонстрирано откако Сари за ...

ВИДЕО: Урнебесна рекација на Роналдо по советите на Сари

Дриблинг - 04.07.2020

Кристијано Роналдо постигна ефектен гол од слободен удар на средбата со Торино, но Португалецот го привлече вниманието во првото полувреме кога „превртуваше очи“ по советите од тренерот Маурицио Сари.

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 04.07.2020

Денеска во рамките од 30 коло во најсилното италијанско првенство екипата на Јувентус ја оправда фаворитската улога против Торино (4:1). Гол серијата ја стартуваше Дибала уште во третата минута од средбата, па зголеми Квадрадо по додавањето на ...

ВИДЕО: Торино лесен плен за „старата дама“ – Роналдо конечно стрелаше од слободен удар

Спортклуб - 04.07.2020

Јувентус оствари уверлив триумф во новото коло од Серија А против тимот на Торино со 4:1 и направи нов крупен чекор кон титулата. Дибала го отвори резултатот денеска во 3. минута, за Квадрадо во 29 минута зголеми на 2:0.

Роналдо со прв гол од слободен удар во Серија А, Јувентус го доби градското дерби (Видео)

Дерби - 04.07.2020

Јувентус го доби градското дерби со Торино (4:1) и ја продолжи позитивната серија во италијанското првенство, со која ја задржува предноста во однос на останатите ривали за скудетото. Уште во 3.

Торино не е дораснат за Јувентус, рекорд на Буфон и ремек дело на Роналдо (видео)

OhridNews - 04.07.2020

Градската пресметка помеѓу Јувентус и Торино, комплетно помина во знакот на „бјанконерите“, кои славеа со високи 4-1 (2-1). „Старата дама“ после половина час игра водеше со 2-0. Торино се врати во игра со гол во финишот од првото полувреме.

ВИДЕО: Градското дерби за првакот, „биковите“ немоќни со разиграниот Јуве

Gol.mk - 04.07.2020

Актуелниот италијански фудбалски првак Јувентус ита кон одбрана на тронот, со нов триумф во калчото, овој пат над Торино (4-1), во рамки на 30. рунда од најквалитетниот фудбал на „чизмата“.

Јувентус славеше против Торино, Роналдо за прв пат со гол од слободен удар во Серија А (Видео)

СуперСпорт - 04.07.2020

Екипата на Јувентус славеше убедлива победа од 4:1 против градскиот ривал Торино и го продолжи походот кон нова титула во Серија А. Дибала уште во 3. минута го отвори резултатот, а на 2:0 зголеми Квадрадо со гол во 29. минутаод средбата.

ВИДЕО: Роналдо „превртуваше очи“ по советите од Сари

Gol.mk - 04.07.2020

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо успеа да го прекине проклетството на натпреварот против Торино и во триумфот на „бјанконерите“ (4-1) постигна гол од слободен удар. За време на второто полувреме, играчот беше крај аут-линијата, а Сари дојде ...

ВИДЕО: Голчиште на Роналдо, Јувентус владее во Торино

Дриблинг - 04.07.2020

Јувентус го доби градското дерби, го совлада Торино со 4-1, Дибала, Гвадрадо и Роналдо стрелци на головите за „старата дама“ за која погоди и Џиџи, тој всушност постигна автогол. Шампионот на Италија, екипата на Јувентус немаше проблеми со Торино во ...

Роналдо го прекина проклетството, Јуве го доби градското дерби против Торино (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Јувентус славеше во градското дерби против Торино со 4-1, а еден од головите го постигна Кристијано Роналдо и тоа од слободен удар, со што го прекина долгиот пост. Пауло Дибала во третата минута погоди за 1-0, а потоа Хуан Квадрадо стрелаше за 2-0, ...

Роналдо конечно даде гол од слободен удар, ова не го бранеа двајца голмани (ВИДЕО)

24Фудбал - 04.07.2020

Кристијано Роналдо се радува на првиот гол од слободен удар во дресот на Јувентус, Португалецот во дури 43-от обид погоди прекрасно против Торино за водство од 3-1. ЦР7 никако не успеваше да погоди од слободен удар по трансферт во Јувентус, испиша и ...

И тоа се случи – Роналдо даде гол од слободен удар за Јувентус

Екипа - 04.07.2020

Кристијано Роналдо долго чекаше, но конечно дочека и денеска го постигна својот прв гол од слободен удар во дресот на Јувентус. Португалецот и сезонава е прв стрелец на „старата дама“, но често беше критикуван бидејќи инсистира тој да ги изведува ...

КОНЕЧНО: Роналдо го даде првиот слободен во Серија А! (ВИДЕО)

Gol.mk - 04.07.2020

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо го скрши малерот и го постигна првиот погодок од слободен удар во лигата по трансферот од Реал Мадрид во Јувентус . Најдобриот играч на „бјанконерите“ стрелаше на мечот против Торино (3-1).

ВИДЕО: Проклетството заврши, спектакуларен гол на Роналдо од слободен удар

Дриблинг - 04.07.2020

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо конечно го скрши мразот и по подолг период погоди од слободен удар на дуелот меѓу Јувентус и Торино. Португалецот погоди за водство на „Старата дама“ од 3-1, резултат со кој многу веројатно ...

Росел: Меси е премногу интелегентен за да…

Дерби - 04.07.2020

Поранешниот прв човек на Барселона, Сандро Росел смета дека Лионел Меси е премногу интелеген за да биде искористен во изборите на клубот кои се закажани за следната каледарска година. Аргентинецот има договор со каталонците до 2021 година, а во ...

ВИДЕО: Роналдо со потегот против Торино замолкна многумина!

Sport M - 04.07.2020

Кристијано Роналдо долги години е најдобриот фудбалер на светот, но има и такви кои бараат „влакно во јајцето“ за одличниот Португалец. Роналдо често е обвинет за себичен, за не славење голови со своите соиграчи, за претежно бркање индивидуална ...

ВИДЕО: Дибала со неверојатен „слалом“ за водство на Јувентус

Дриблинг - 04.07.2020

Јувентус уште во 3.минута од мечот против Торино го отвори резултатот пред се благодарение на Паоло Дибала кој направи „дар-мар“ во шеснаесетникот на градскиот ривал. Единствена опција на овој натпревар за „старата дама“ се трите бода со кои ќе ја ...

Џеко се наоѓа на радарот од Јувентус

Дриблинг - 04.07.2020

Напаѓачот на Рома, Един Џеко е голема желба на Јувентус и Маурисио Сари. Тренерот на Јуве е во потрага по напаѓач, откако Игуаин по крајот на сезоната најверојанто ќе го напушти Торино. Според, „Тутосспорт“ двата клуба се преговори, со оглед на тоа ...

Шоу на Дибала: На земја седна двајца играчи на Торино и погоди (ВИДЕО)

Спортски - 04.07.2020

Паоло Дибала игра во одлична форма и многумина ќе кажат дека во овој момент токму тој е најдобриот играч на Јувентус. Одличната форма Дибала ја покажа и во денешното градско дерби помеѓу Јувентус и Торино во кое постигна еден одличен ...

Барселона подготвува нова голема размена со Јувентус, Гриезман на пат кон Торино?

Спортманија - 04.07.2020

Можно ли е и ова да се случи? Барселона и Јувентус оваа недела направија размена на играчи според која Миралем Пјанич замина на „Камп Ноу“, а од Барселона во Торино пристигна Артур. Според најавите на „РАИ“, можно е до крајот на летово да се направи ...

Ултиматум од Меси: Или Чави или си одам!

Спортклуб - 04.07.2020

Најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси е лут поради нискиот квалитет на составот на Барселона и тоа е причината поради која ги прекинал преговорите за продолжување на договорот. Целиот гнев е насочен кон раководството на клубот кој не ...

„Знам каде Меси ќе ја заврши кариерата – имам и докази“

Спортклуб - 04.07.2020

Еден од најдобрите фудбалери на планетата, Лионел Меси, како што стојат работите, нема да оди никаде од Барселона. Неодамна многу се пишуваше за можноста Аргентинедот да го напушти „Камп Ноу“, особено затоа што тој, наводно, не се согласува најдобро ...

„Или тој или јас“: Меси повеќе не сака да соработува со претседателот на Барса

Локално - 04.07.2020

Евентуалното заминување на Лионел Меси од Барселона стана една од поважните теми во Шпанија во последните неколку дена. Којзнае колку пати се појавија шпекулации дека Аргентинецот би можел да ја напушти Каталонија, а сега деталите полека излегуваат ...

„Имам потврда за тоа каде Меси сака да ја заврши кариерата“

Спортски - 04.07.2020

Од вчера во медиумите многу се пишува за можното заминување на Лионел Меси од редовите на Барселона. Во јавноста се појавија информации според кои Меси ги прекинал преговорите со Барселона за нов договор и сака да ги разгледа опциите да ја продолжи ...

Најсигурниот извор откри колку се вистинити шпекулациите за заминување на Меси

Gol.mk - 04.07.2020

Шпекулациите дека Лионел Меси е незадоволен и сака да си замине од Барселона се честа приказна во последните неколку дена. Сите светски медиуми пишуваат за евентуалната разделба на Аргентинецот и Барселона, клубот каде што ги постигна сите успеси во ...

Ривалдо за опцијата која Меси може да ја прифати: Тоа е примамливо за него

Дерби - 04.07.2020

Медиумите изминативе денови пишуваат за можното заминување на Лионел Меси од Барселона по завршувањето на актуелниот договор кој завршува во јуни 2021 година. Меси наводно е незадоволен од ситуацијата во Барселона и од тоа се што се случува во ...

Барса и Јуве во нов дил, сега тема е Гризман

SportMedia - 04.07.2020

Можно ли е ова лето Барселона и Јувентус одново да соработуваат и да разменат уште играчи откако Артур и Пјаниќ веќе го сторија тоа. Националната телевизија РАИ, објави сензационална вест дека БАрселона веќе го понудила на Јувентус ни помалку ни ...

Дани Алвеш е главниот виновник за одлуката на Артур да се пресели во Торино

Дриблинг - 04.07.2020

Поранешниот играч на Барселона и на Јувентус, Дани Алвеш се погрижил Артур Мело да прифати трансфер во Торино и покрај негодувањата на стартот од преговорите меѓу клубот и играчот. ЕСПН пренесува дека Алвеш неколку дена интензивно разговарал со ...

Нова битка во Торино, но овој пат „старата дама“ мора да ги впрегне „биковите“

Gol.mk - 04.07.2020

Ривалитетот на торинските клубови ги премина сите граници на соседска нетрпеливост. Основан во 1897 година од страна на учениците во престижното средно училиште од овој град, Јувентус отсекогаш имал аура на буржоаски и елитен клуб.

Раи: Барселона го понудила Гризман на Јувентус и побарала двајца играчи, плус пари

Спортски - 04.07.2020

Само што ја направија размената Артур – Пјаниќ медиумите пишуваат за нова можна трампа на истата реалција. Италијанската телевизија „Раи“ пренесува дека Барселона го понудила Антоан Гризман на Јувентус.

Пипита си оди од Јувентус, го менува докажан напаѓач од Серија А

Дерби - 04.07.2020

Од поодамна е познато дека аргентинскиот напаѓач од редовите на Јувентус, Гонзало Игуаин ќе го напушти Торино по крајот на сезоната. Маурисио Сари е во потрага по негова замена, а како што пишува „Калчомеркато“, се чини дека изборот паднал врз ...

Пеле за Меси: Уживаме да те гледаме на теренот, добредојде во клубот 700

Дриблинг - 04.07.2020

Легендарниот Пеле се огласи по рекордот на Меси и неговиот 700 гол во кариерата. Бразилецот не штедеше зборови обидувајќи да му се заблагодара на Меси и неговиот талент. Во меѓувреме на големо се пишува за желбата на Меси да ја напушти Барселона.

Новинарот кој објави дека Лео Меси решил да замине од Барса излезе со нови детали

24Фудбал - 04.07.2020

Ману Карењо оваа недела најави потрес на Камп Ноу и заминување на Лео Меси, новинарот сега излезе со нови детали и вели дека две причини стојат зад одлуката да не се продолжи договорот. До пред неколку дена се чинеше дека новиот договор на Лео Меси ...

Един Џеко е изборот на Сари за замена на Игуаин во нападот на Јувентус

Дриблинг - 04.07.2020

Напаѓачот на Рома, Един Џеко наскоро ќе добие шанса да го засили Јувентус, пренесува Тутспорт. Џекој, кој одлично се снајде во дресот на „Римската Волчица“ и е во преговори за нов двегодишен договор е првата трансфер цел на Маурицио Сари кој бара ...

Ривалдо најави сензационален развој на настаните со Меси: Многумина сонуваат тој да игра заедно со…

Дерби - 04.07.2020

Легендата на фудбалот, Ривалдо, даде свој коментар за целата ситуација поврзана со Лионел Меси. Во текот на вчерашниот ден медиумите излегоа со информација дека Меси ги прекинал преговорите за нов договор со Барселона и бил подготвен да си оди од ...

Каталонците објаснуваат зошто Пјаниќ е подобар од Артур

Спортклуб - 04.07.2020

Управата на Барселона одлучи летово да го донесе Миралем Пјаниќ со Јувентус каде замина Артур Мело, а во Шпанија веднаш се крена голема расправа. Имено, на никого не му беше јасно зошто Барселона пушта играч кој има 23 години, со цел да доведе некој ...

„Меси ќе ја заврши кариерата во Барселона, имам потврда за тоа“

Sport 1 - 04.07.2020

Новинарот на „БеИН Спорт“, Ашраф Бен Ајад, кој важи за многу релевантен извор, ги демантираше наводите за заминување на Лионел Меси од Барселона. Евидентно е дека Меси е незадоволен од управата на каталонскиот гигант, на која очигледно и се ближи ...