TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен земјотрес од 7,3 степени по Рихтер го погоди Перу

Независен - 28.11.2021

Перу – Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на Перу. Епицентарот на потресот бил на 37 километри од местотот Баранка, на длабочина од 100 километри.

Силен земјотрес во Перу

ТВ21 - 28.11.2021

Силен земјотрес со интензитет од 7,2 степени според Рихтер денеска го погоди северно Перу. Епицентарот на земјотресот бил 37 километри северозападно од покраината Баранка, на длабочина од 108 ...

Катастрофален земјотрес од 7.5 степени во северниот дел на Перу

Centar - 28.11.2021

Силен земјотрес од 7.5 степени според рихтер го погодило северно Перу во 11 часот и 52 минути. Засега нема информации за материјална ...

Силен земјотрес во Перу

4NEWS - 28.11.2021

Силен земјотрес со интензитет од 7,4 степени според Рихтер денеска го погоди северно Перу. Епицентарот на земјотресот бил 42 километри северозападно од покраината Баранка, на длабочина од 115 ...

Силен земјотрес од 7,3 степени по Рихтер го погоди Перу

Канал5 - 28.11.2021

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на Перу. Епицентарот на потресот бил на 37 километри од местотот Баранка, на длабочина од 100 километри.

Силен земјотрес од 7,3 степени по Рихтер го погоди Перу

Lider - 28.11.2021

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на Перу. Епицентарот на потресот бил на 37 километри од местотот Баранка, на длабочина од 100 километри.

Силен земјотрес од 7,3 степени по Рихтер го погоди Перу

Курир - 28.11.2021

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на Перу. Епицентарот на потресот бил на 37 километри од местотот Баранка, на длабочина од 100 километри.

(ВИДЕО) Земјотрес со јачина од 7,3 степени по Рихтер го погоди Перу

360 степени - 28.11.2021

Се уште нема информации за евентуални човечки жртви или материјална штета Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на Перу. Епицентарот на потресот бил на 37 километри од местото Баранка, на ...

Силен земјотрес од 7,5 степени по Рихтер го погоди Перу

Вечер Прес - 28.11.2021

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на Перу. Епицентарот на потресот бил на 37 километри од местотот Баранка, на длабочина од 100 километри.