TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познат форензичар за случајот кој ја потресе Србија: „Ова е единствената шанса да се пронајде телото на Данка; Можеби ...

Точка - 18.04.2024

Девојчето Данка Илиќ (2) е убиено на 26 март годинава во Бањско поле, а осомничени за злосторството какво што не памети Србија ниту регионот, се работниците на Јавното претпријатие за комунални дејности „Водовод“ во Бор – Срѓан Јанковиќ (50) и Дејан ...

Траги од жртвата во возилото на убијците на Данка е клучен доказ за разрешување на случајот

Слободен Печат

Три докази ги испраќаат на доживотен затвор осомничените за убиството на Данка

Скопје1

Осомничените за убиството на малата Данка донесени во Обвинителството

Курир

Во обвинителството пристигнаа осомничените за убиството на Данка Илиќ

4NEWS

Србија: Осомничените за убиството на малата Данка донесени во Обвинителството

Либертас

Србија: Осомничените за убиството на малата Данка донесени во Обвинителството

Бизнис Вести

ТВ21 Сител Слободен Печат Н.Македонија Фокус Телма Frontline Во Центар

Ќе се вештачат трагите пронајдени во автомобилот на осомничените за убиството на малата Данка

Скопје1 - 18.04.2024

Вишото јавно обвинителство во Зајечар издало наредба за вештачење на пронајдените траги во автомобилот за кој постои сомнение дека Д.Д и С.Ј го извршиле убиството на Данка Илиќ Наредено е да се вештачат и пронајдените предмети во тој автомобил.

Се вештачат траги пронајдени во возилото на убиецот на Данка – се огласи и вишото јавно обвинителство: Во тек е распит на сведоци

ТВ21

Се вештачат трагите од предметите пронајдени во автомобилот во кој била убиена малата Данка

Макфакс

Се вештачат трагите од предметите пронајдени во автомобилот во кој била убиена малата Данка

Опсервер

Се вештачат трагите од предметите пронајдени во автомобилот во кој била убиена малата Данка

Centar

Се вештачат трагите од предметите пронајдени во автомобилот во кој била убиена малата Данка

Точка

Се вештачат трагите од предметите пронајдени во автомобилот во кој била убиена малата Данка

Press24

Кајгана Сител

Форензичар за потрагата по Данка: Мислам дека ја распарчиле или ја запалиле, а деловите можеби ги однеле на 50-60 ...

Фокус - 18.04.2024

Девојчето Данка Илиќ (2) е убиена на 26 март годинава во Бањско Поље, а Срѓан Јанковиќ (50) и Дејан Драгијевиќ (50) се осомничени за злосторство какво што Србија не памети. Драгијевиќ во Вишото јавно обвинителство во Зајечар го призна убиството на ...

Секој човек што живее во Злот ќе го бара телото на малата Данкa: Проверуваат имоти, бунари, езерца, септички јами

Скопје1

Во возилото на осомничените пронајдени повеќе од 500 траги! Нови информации од истрагата за убиството на Данка

Либертас

Собрани над 500 траги од службениот автомобил на осомничените за убиството на малата Данка

Фокус

ОВА СЕ ТРИТЕ КЛУЧНИ ДОКАЗИ СО КОИ УБИЈЦИТЕ НА ДАНКА ЌЕ ДОБИЈАТ ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР! Еве што открила полицијата досега!

+инфо

ФОРЕНЗИЧАР ВЕРУВА ДЕКА УБИЈЦИТЕ ЈА РАСПАРЧИЛЕ ИЛИ ЗАПАЛИЛЕ ДАНКА: Деловите можеби ги однеле на 50-60 километри

Фактор

Од 15-те полиграфски тестови, овие беа клучни за истрагата за исчезнувањето на Данка Илиќ: Почна да се расплетува ...

4NEWS - 18.04.2024

Потрагата по телото на двегодишната Данка Илиќ во Бањско поле во Бор се уште трае, а осомничените за ова кривично дело работниците на ЈКП „Водовод“ Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ одбиваат да соработуваат со истражните органи и откријат каде го ...

СРЃАН ЌЕ КАЖЕ СЀ ЗА ДАНКА? Осомничениот сака да си го смени адвокатот

+инфо

Неочекуван пресврт: Осомничениот за убиството на Данка направи драстичен потег во Обвинителството

Press24

УБИЈЦИТЕ НА ДАНКА СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕТЕ ОДНЕСЕНИ НА СОСЛУШУВАЊЕ Ќе бидат испратени и на психијатриско вештачење

+инфо

НОВИ ДЕТАЛИ ОД ИСТРАГАТА ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА ИЛИЌ Повеќе од 500 траги се собрани од службениот автомобил на убиецот, следуваат нови вештачења

Во Центар

,,Не верувам дека ќе ја најдат Данка!” – Тома Фила открива шокантна теорија за исчезнувањето на девојчето

Во Центар

Убијците на Данка во обвинителство, ќе бидат однесени во психијатриска болница

Курир

Скопје1 Макфакс Опсервер Точка Нетпрес Press24 MTM Centar

ТАТКОТО НА ДАНКА ОТКРИ ДЕКА ТРПЕЛЕ НАВРЕДИ: Морав да побарам да го сменам бројот, не можеме повеќе

Фактор - 17.04.2024

Родителите на убиеното девојче Данка Илиќ од Бор велат дека она што го трпат е страшно. Тие преживуваат голгота. Девојчето исчезна на 26 март, а потоа полицијата уапси две лица кои признаа дека ја удриле Данка со службеното возило, по што едниот од ...

МАЈКАТА НА ДАНКА ПОБАРА ДА СВЕДОЧИ ПРЕД УБИЈЦИТЕ Заврши сослушувањето на родителите на убиеното девојче од Бор!

+инфо

„Смртната казна би им била награда!“: Таткото на Данка Илиќ проговори за монструмите што му го убиле детето

Во Центар

Мајката на убиената Данка Илиќ побара да сведочи пред убијците на нејзината ќерка

Скопје1

Мајката на Данка побарала да сведочи пред убијците: Завршено сослушувањето на родителите на убиеното девојче од Бор! Родителите во солзи

Точка

Родителите на Данка плачеа додека дава исказ во Обвинителството

А1 On

Мајката на Данка побара да сведочи пред убијците, обвинителите изненадени

Локално

Во Центар Курир

Таткото на убиената Данка: „Тоа што го трпиме е страшно, ни се јавуваат, нè навредуваат, нè обвинуваат“

Фокус - 17.04.2024

„Смртната казна за нив не е доволна, треба да бидат затворени до крајот на животот. Тие се чудовишта, тоа што го доживуваме цело време е неописливо. Само родител може да го разбере тоа“, изјави за „Телеграф“ Милош Илиќ, таткото на убиената ...

Сослушани родителите на малата Данка: „За убијците малку е смртна казна, тоа што го трпиме е страшно“

ТВ21

Мајката на Данка верува дека нејзиното дете е живо, тажна исповед на жената која минува низ голгота

Курир

Сослушани родителите на малата Данка: „За убијците малку е смртна казна, тоа што го трпиме е страшно“

4NEWS

„ТОА ШТО ГО ТРПИМЕ Е СТРАШНО, НИ СЕ ЈАВУВААТ, НЀ НАВРЕДУВААТ, НЀ ОБВИНУВААТ“ Таткото на убиената Данка раскажа низ каков пекол минуваат со сопругата

+инфо

„Ова е стрес за сите, за детето што го носам“: сослушани родителите на малата Данка

Макфакс - 17.04.2024

Родители на малата Данка (2) која исчезна на 26. Во април, Ивана и Милош беа на распит во Обвинителството во Заечар. Тие беа први сослушани со неколку сведоци кои се уште се во Окружното јавно обвинителство во Зајечар. „Овде сме од 8 часот.

Денеска ќе бидат сослушани родителите на Данка Илиќ

Скопје1

„Ова е стрес за сите, за детето што го носам“: сослушани родителите на малата Данка

Опсервер

„Ова е стрес за сите, за детето што го носам“: Сослушани родителите на малата Данка

Press24

Еден од осомничените убијци на Данка бара нов адвокат

Press24 - 17.04.2024

Второосомничениот Срѓан Јанковиќ кој цело време се бранеше со молчење во Обвинителството му го откажал полномошното на својот адвокат бидејќи не сака повеќе да го брани. Јанковиќ побарал да му биде доделен адвокат по службена должност, пренесуваат ...

Еден од убијците на Данка бара нов адвокат

Макфакс

Еден од убијците на Данка бара нов адвокат

Опсервер

Еден од убијците на Данка бара нов адвокат

Centar

Еден од убијците на Данка бара нов адвокат

Точка

Еден од осомничените убијци на Данка бара нов адвокат

Курир