TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Шекеринска: Со новиот ЗЈО му даваме шанса на судство да работи без партиски стеги, оттаму е нервозата кај ДПМНЕ

Frontline - 20.02.2020

И вие денеска ќе ми зборувате за полуги во судството? Па не полуги, вие ленти ставивте, рече Шекеринска. Му даваме шанса на судството да работи без партиски стеги. ВМРО-ДПМНЕ го почувствува тоа, и од таму е нервозата, рече Радмила Шекеринска во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ освен што краде од граѓаните краде и од нашите проекти

Сител - 20.02.2020

Заев го копира ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски во проектите. СДСМ освен тоа што краде од граѓаните краде и проекти од ВМРО-ДПМНЕ. Автопатот Велес Прилеп Битола ќе го изгради ВМРО-ДПМНЕ. И кон тоа се обврзавме а денес тоа го вети и Заев со таа разлика што за 3 ...

Фактите потврдуваат: Најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11 годишниот криминален режим на ...

А1 On - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Христијан Мицкоски не можат да избегаат од фактите кои потврдуваат дека најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11 годишниот криминален режим на нивиот диригент Никола Груевски: Факт број 1: Државата ...

СДСМ: Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 20.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ партијата олицетворение на лаги,измислици и вештачки креирани сценарија продолжува во нивни познат стил,реагираат од СДСМ на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги интензивира лажните вести како што им се ближи поразот

А1 On - 20.02.2020

„Во отсуство на реални политики и мерки ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Христијан Мицкоски своето делување го базираат на валкана кампања и неосновани обвинувања, затоа што ништо друго и не знаат.

Стечајниот управник Мицкоски и неговиот шеф Груевски ја задолжија и партијата и државата, тие не можат да водат држава ...

24Инфо - 20.02.2020

Зад мене е белиот дворец, седиштето на некогаш најбогатата партија во Европа која 11 години ја опустоши државата, ги задолжи и ги крадеше граѓаните. Денес е седиште на партија должник во огромен долг од 8 милиони евра! Христијан Мицкоски е стечаен ...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ можеше, но не ги подобри работите во образованието

OhridNews - 20.02.2020

Од општинската СДСМ со реакција околу вчерашната средба на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се дел од просветните работници во Охрид. Оттаму, со потсетување на Мицкоски, како што велат, за работите кои ВМРО ДПМНЕ можело, но не ги ...

Во отсуство на реални проекти за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ тераат валкана кампања, со лаги и неосновани обвинувања

24Инфо - 20.02.2020

Во отсуство на реални политики и мерки ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски континуирано продолжуваат со валкана кампања и неосновани обвинувања. Од белиот дворец, во нивни познат стил ВМРО-ДПМНЕ секојдневно штанцаат невистини и лаги.

Политичка кампања меѓу извршители и стечајни управници

Слободен Печат - 20.02.2020

Капмапњата сепак ќе биде валкана. При тоа спектарот на квалификации е широк, од стечајни управници, преку извршители до диригенти. -Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос ...

Се вжештува предизборната атмосфера: Ќе биде многу валкано, ама ќе може да се носи

Слободен Печат - 20.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски очекува дека оваа кампања ќе биде една од највалканите досега, но смета дека Македонија има капацитет да организира демократски, фер и слободни избори. Веднаш по неговата изјава лидерите Заев и Мицкоски си разменија ...

Ќе дојдеме до ситуација кога ќе немаме избор

Магазин - 20.02.2020

До сега имавме јасна ситуација кога се во прашање стојалиштата на двете политички партии и токму поради тоа имавме избор. Ако стојалиштето на едните не ни се допаѓаше секогаш можевме да се приклониме кон стојалиштето на другите.

ВМРО-ДПМНЕ ОК Свети Николе: СДС И Зоран Заев ги поминува последните денови од нивното криминално и расипничко владеење

Курир - 20.02.2020

Криминалната структура која три години не‘ држеше како заложници во сопствената држава, почна да лизга по удолница. Дојде крајот на силувањето на народот и неговата волја, ова преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Свети Николе.

Изборите за ВМРО ДПМНЕ уште сега не се фер, ќе се слуша за криминалот и во оваа кампања

Фактор - 20.02.2020

Додека владеачката партија го има ставот дека има шанси кампањата да помине во фер атмосфера, за опозицијата стартот на истата е лош. Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски синоќа во ...

Шекеринска: Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ гласаа за закон во кој се смени името на Армијата

Фокус - 19.02.2020

Радмила Шекеринска во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека пратеници на ВМРО-ДПМНЕ прво гласале за закон во кој се сменило името на Армијата, а кога дошол на ред законот за одбрана тие измислиле приказна дека се против промена на ...

Шекеринска смета дека има добра шанса за фер кампања, за Николоски стартот е лош

24Инфо - 19.02.2020

Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос на тие од 2014-та се добра шанса за демократска, фер и позитивна кампања, смета заменик-претседателката на СДСМ и министер за ...

Шекеринска во „Топ тема“: ВМРО-ДПМНЕ е нервозна поради Законот за ЈО, затоа што со него судството се ослободува од ...

Бриф - 19.02.2020

Оваа влада 2,5 год е на власт и нема да се претвори во тефтерџиската дружина на ВМРО-ДПМНЕ, кога претседателот на судот се јавуваше, не кај Груевски, туку кај секретарката на Груевски да праша кој ќе биде избран за судија, истакна заменик ...

Шекеринска до Николовски: Дали ти и ВМРО-ДПМНЕ имавте контакти со Груевски откако тој беше правосилно осуден?

Frontline - 19.02.2020

Во вечерашното гостување на Топ Тема, заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска го праша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски дали контактирал со поранешниот премиер Никола Груевски откако бил осуден ...

Шекеринска: Овој парламентарен состав започна со насилство и ќе заврши со насилство од ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 19.02.2020

Овој парламентарен состав почна со насилство од ВМРО-ДПМНЕ и завршува со насилство од ВМРО-ДПМНЕ. 27 години партијата збореше за евроатлански интеграции, но во последните 2 години направи се за да го спречи нашето членство во НАТО, изјави ...

Шекеринска: Јас според ова што слушам можеби не треба да се плашиме од валкана кампања, а можеби треба да се плашиме од ...

Centar - 19.02.2020

– Јас според ова што слушам можеби не треба да се плашиме од валкана кампања, а можеби треба да се плашиме од кампања во која што ВМРО ДПМНЕ секојдневно ќе си прибележува по едно алиби за пораз, затоа што да се дискутира за Пржинската влада и притоа ...

Шекеринска во „Топ тема“: На ВМРО-ДПМНЕ уставното име му пречи само кога треба да се гласа за Законот за одбрана

Centar - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ го покажа своето антизападно и анти НАТО лице, и за последните 2 години направи се што можеше да го спречи членството во НАТО, истакна заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска во своето гостување во емисијата „Топ тема“ на ...

СДСМ: Извршителот Мицкоски свири како што диригентот од Будимпешта му диригира но очаен што не успеа да реализира ниту ...

Канал5 - 19.02.2020

ВМРО ДПМНЕ и извршителот Мицкоски континуирано подолжуваат со валкана кампања и неосновани обвинувања, во отсуство на реални мерки и политики, реагираат од СДСМ. Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот ...

Мицкоски: Не е точно дека Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 19.02.2020

Не е точно дека Елизабета Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ, одговори лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање дали е точно дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се ослободи од сите досегашни и сегашни пратеници на партијата и дали ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи и покрај тоа што изборите нема да бидат фер

Нетпрес - 19.02.2020

Техничката Влада од самиот почеток е дерогирана а со тоа иизборниот процес, па изборите на 12-ти апарил нема да бидат фер, но и при такви услови ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, порача во средата потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во дебата ...

СДСМ: Николовски призна дека ВМРО-ДПМНЕ се подготвува да остане опозиција и во следните 4 години

Канал5 - 19.02.2020

Со ставовите за функционирањето на преодната влада, Александар Николовски призна дека неговата партија се подготвува да остане во опозиција и во следните четири години, реагираат од СДСМ на изнесени ставови на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид на средби со претставници на бизнис-заедницата, занаетчии, просветни работници од градот

Канал5 - 19.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамки на партиските теренски активности денеска посети неколку производствтени капацитети во Охрид. Тој во разговорите со менаџментот на „ОДВ Електрик" и „Екошпар" презентираше дел од економските политики ...

Кој ја блокира техничката влада? ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ

Слободен Печат - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини власта дека сака да ја укине техничката влада. Високиот партиски функционер, Александар Николовски вели целта на СДСМ била да ја укине, а нивната цел да се зајакне. Повика по завршувањето на изборите партиите да седнат и да ја ...

Мицкоски од Охрид за изјавата на Спасовски: „Диригентот диригира како оркестарот да свири“

OhridNews - 19.02.2020

„Диригентот диригира како оркестарот да свири“, е коментарот на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за изјавата на премиерот Оливер Спасовски кој изјави дека очекува изборната кампања да биде една од „највалканите” досега.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски во очај продолжуваат да измислуваат и да пласираат лажни вести, а најповикан за ...

Канал5 - 19.02.2020

​Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ е толку безидејно и очајно што тргна во секојдневни и неосновани напади врз претседателот Заев и членови на неговото семејство.

Николоски: Техничката Влада од сам старт е дерогирана, изборите нема да бидат фер, но и при такви услови ВМРО-ДПМНЕ ќе ...

Курир - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во дебата со потпретседателката на СДСМ Радмила Шекенринска на телевизија Телма истакна дека изборниот процес уште од самиот старт е дерогиран.

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Николовски гостин во вестите на Канал 5

Канал5 - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски гостин во вестите во Канал 5 телевизија. За темите поврзани со предвидената кампања на партијата, можното коалицирање и случајот „Рекет“, со Николовски разговараше колешката Андријана Лазова.

Мицкоски: Обновата на Македонија ќе значи повеќе за секого, надеж за која вреди да се бориме

Курир - 19.02.2020

Имав средба со Регионалната занаетчиска комора со седиште во Охрид и ја посетив домашната компанија Екошпар која обезбедува егзистенција за 30 семејства. Мора да се обрне поголемо внимание на занаетите кои мора да ја добијат поддршката од државата.

Мицкоски ги посети „ОДВ Електрик“ и „Екошпар“, разговараа за развојните планови на овие компании

Скопје1 - 19.02.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во Охрид, во рамки на теренските активности кои ги спроведува партијата. Мицкоски беше во посета на производствениот комплекс ОДВ Електрик.

,,Мицкоски е стечаен управник на ВМРО ДПМНЕ“

AKO - 19.02.2020

Текст со оваа порака илустрирана со пишана порака е објавена на ФБ профилот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Заев порачува дека партија со милионски долгови не може да ја води државата: ,,Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски негира дека Канческа-Милеска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ

Expres - 19.02.2020

Христијан Мицкоски, вели дека не е точно дека Елизабета Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ, ниту пак е точно дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се ослободи од сите досегашни пратеници. „Не е точно ниту едното, ниту другото… Јавноста ќе дознае кој од ...

Николовски: Власта ја минира техничката влада

360 степени - 19.02.2020

Почеток на валканата кампања е однесувањето на СДСМ кој не го почитува концептот пржинска влада, изјави на прес-конференција потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Тој ја обвини власта дека со разрешувањето на ексминистерката за труд ...

Николоски: Фокусот на ВМРО-ДПМНЕ е во стабилна економија и правната држава

Курир - 19.02.2020

Во фокусот на предизборната кампања ќе бидат две работи, економското опустошување и цветањето на корупцијата со СДСМ, како и воведување на функционален систем на владеење на правото и многу проекти кои што ќе ги испорача раководството на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа укинување на концептот „техничка влада“ во иднина

Фактор - 19.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа укинување на концептот „техничка влада“ во иднина и покрај мислењето на некои експерти и во одреднеи политички кругови дека таа треба да се укине бидејќи ја губи својата смисла и функционалност во 100-те дена пред одржувањето ...

СДСМ: Мицкоски е ист како Груевски, знае само за барок и промашени патишта!

Фокус - 19.02.2020

Мицкоски е ист како Груевски, тие знаат само за барок, споменици и провизии од промашени и недоградени патишта. Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата и инфраструктурата, ...

Манчевски: ВМРО-ДПМНЕ се лицемерни, гласаа за Република Северна Македонија во НАТО, а се против уставното име

24Инфо - 18.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ се обидуваше да ги спречи случаите од СЈО да поминат во обвинтелството, а со тоа да имаат разрешница, тоа беше јасно и недвосмислено, истакна потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски во емисијата „Само Вистина” на Канал 5 телевизија.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 19.02.2020

Следете ја во живо прес-конференцијата на Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ. ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 19.02.2020

Денес во 12:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес-конференција за медиуми при што ќе се обрати Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во 12 часот

Курир - 19.02.2020

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска известуваат дека на (19.02.2020) во 12:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи прес конференција за медиуми.

СДСМ: Мицкоски е ист како Груевски, тие знаат само за барок, споменици и провизии од промашени и недоградени патишта

Канал5 - 19.02.2020

Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата и инфраструктурата. Но, единствено што направија за време на нивното владеење е криминал на сите полиња од општественото живеење.

Мицкоски е ист како Груевски, тие знаат само за барок, споменици и провизии од промашени и недоградени патишта

24Инфо - 19.02.2020

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата и инфраструктурата.

СДСМ: Мицкоски е ист како Груевски, тие знаат само за барок, споменици и провизии од промашени и недоградени патишта

Либертас - 19.02.2020

Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата и инфраструктурата. Но, единствено што направија за време на нивното владеење е криминал на сите полиња од општественото живеење.

СДСМ: Мицкоски е ист како Груевски, знае само за барок и промаршени патишта!

365 - 19.02.2020

Мицкоски е ист како Груевски, тие знаат само за барок, споменици и провизии од промашени и недоградени патишта. Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата и инфраструктурата, ...

СДСМ: Мицкоски повторно нема што друго да понуди, ја копира нашата програма

Локално - 19.02.2020

Имаше време ВМРО-ДПМНЕ од 11 години, да направи нешто позитивно за државата и граѓаните и на полето на економијата иинфраструктурата. Но, единствено што направијаза време на нивното владеење е криминал на сите полиња од општественото живеење.Времето ...

Николовски: Власта ја минира техничката влада

Алсат-М - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ смета дека се потребни законски измени за да се доуредат контролните механизми во т.н. пржинска влада. Почеток на валканата кампања е однесувањето на СДСМ кој не го почитува концептот пржинска влада, изјави на ...

Заев: Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ – Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема ...

Centar - 19.02.2020

Фејсбук статус на претседателот на СДСМ, Зоран Заев: Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема да ја води државата! Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски јавно ...

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 19.02.2020

Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема да ја води државата!Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски јавно призна дека во моментов ВМРО-ДПМНЕ е најазадолжена ...