TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Танески: Пеколното темпо не го издржавме, ме радува што младите не се посрамотија

Gol.mk - 26.10.2020

Со убедливи 35-16 екипата на Охрид ја реши Струга во првото „езерско дерби“ оваа сезона во македонскиот ракомет. „Гладијаторите“ во целост ја потврдија фаворитската улога во овој натпревар, против ривал кој имаше проблеми со повреди на своите ...

Фото галерија: Охрид е главен покрај езерото

OhridNews - 25.10.2020

„Езерското“ дерби помеѓу Охрид и Струга без навивачи и публика, дефинитивно не е дерби. Но, тоа не му сметаше на Охрид да одигра маестрален натпревар и да ја преслуша Струга со 31-16 (18-9).

Реакции после дербито Охрид – Струга

OhridNews - 25.10.2020

Охридските ракометари совладувајќи ја Струга со 31-16 го задржаа максималниот ефект после три одиграни мечеви во македонската ракометна елита. „Гладијаторите“ без поголеми проблеми се справи со „езерскиот“ ривал Струга и ја оправда улогата на ...

Охрид убедлив во „езерското“ дерби, Бутел беше пресилен за Прилеп

Екипа - 25.10.2020

Охрид лесно и убедливо славеше на „езерското дерби“ против Струга со 31-16, потврдувајќи ја огромната разлика во квалитет меѓу двата суперлигаши од овој регион. Мечот беше израмнет само во првите десетина минути, кога домашниот состав имаше ...

Убедлив триумф на Охрид во „Езерското“ дерби со Струга

OhridNews - 25.10.2020

Ракометарите на Охрид ја оправдаа улогата на фаворит и со 31-16 (18-9) ја совладаа Струга во популарното „Езерско“ дерби кое се одигра во СРЦ „Билјанини Извори“. Првата пресметка помеѓу Охрид и Струга помина во знакот на „гладијаторите“, кои ...

Охрид ја растури Струга, Бутел убедлив против Прилеп

Sport 1 - 25.10.2020

Охрид триумфираше со високи 31-16 против Струга во рамки на ракометната Суперлига, додека Бутел без многу проблеми го растури Прилеп со 29-19. Струга добро се држеше на стартот од натпреварот (5-6), но потоа Охрид влезе во голгетерска серија и им ...

Охрид убедливо го доби соседското дерби против Струга

Дриблинг - 25.10.2020

Ракометарите на Охрид ја совладаа Струга на соседското дерби со убедливи 31-16 на полувреме охриѓани водеа со 18-9. Струга немаше сили за изненадување, Охрид ја опрвада фаворитската улога и запиша убедлива победа во СРЦ „Билјанини Извори“.

Охрид ја демолираше Струга во езерското дерби

SportMedia - 25.10.2020

Охрид ја запиша третата победа во новата сезона, овој пат на сметка на Струга. Езерско дерби немаше, домаќинот на оваа средба лесно дојде до двата бода, славеше со 31-16 (18-9). Ракометарите на Охрид уште во првото полувреме наметнаа силно темпо, по ...

Ниту Д од дерби покрај езерото – Охрид ја преслуша Струга

24 Ракомет - 25.10.2020

Ракометарите на Охрид го задржаа максималниот биланс и во третиот натпревар во Суперлигата, ја забележаа третата победа. Избраниците на Раде Стојановиќ немаа никакви проблеми во езерското дерби против тимот на Струга и славеа убедлив триумф со 31-16.

Охрид моќен во „езерското дерби“ со Струга

Gol.mk - 25.10.2020

Охрид ја оправда фаворитската улога и славеше убедливо (31-16) во „езерското дерби“ против Струга во рамки на Суперлигата, за трета радост оваа сезона. Двата тима беа во егал десетина минути, а потоа почна доминацијата на домаќинот.

„Паткари“ не ги бодрат стружани во сала, но ги испратија во Охрид со пиротехничко шоу (ФОТО)

24 Ракомет - 25.10.2020

Езерското дерби меѓу Охрид и Струга, во последните неколку свои изданија не навикна да гледаме неизвесни натпревари и прекрасна навивачка атмосфера. Поради актуелната ситуација во моментов, првото езерско дерби сезонава се игра без публика, но ...