TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србинот Теодосиќ збесна, па тргна да го тепа судијата од Словенија (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2022

Синоќешниот евролигашки дуел помеѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес (80-85) предвреме заврши за српскиот интернационалец Милош Теодосиќ и тоа поради исклучување во последната четвртина поради обид да се пресмета со еден од судиите.

ВИДЕО | Теодосиќ збесна: Тргна физички да се пресмета со судијата Дамир Јавор

Слободен Печат - 26.11.2022

Вчерашниот натпревар во Евролигата помеѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес (80:85) предвреме заврши за српскиот кошаркар Милош Теодосиќ. Теодосиќ заработи исклучување во последната четвртина откако тргна да се пресмета со судиите.

Теодосиќ тргна да се пресметува со судијата, па заработи исклучување (Видео)

Дерби - 26.11.2022

Милош Теодосиќ заработи исклучување на вчерашниот евролигашки дуел меѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес. Српскиот кошаркар имаше замерка за една судиска одлука, па откако директно реагираше кај Словенецот Дамир Јавор, судијата му додели техничка грешка.

Теодосиќ се изнервира и сакаше да тепа судија! (Видео)

СуперСпорт - 26.11.2022

Српскиот кошаркар Милош Теодосиќ реагираше бурно на одлуката на словенечкиот судија Дамир Јавор во дуелот меѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес во Евролигата. Судиите Јавор, Перез и Шемеш немаа контрола на средбата и имаше неколку лоши одлуки на штета ...

Теодосиќ збесна, па тргна да го тепа судијата од Словенија (ВИДЕО)

Нетпрес - 26.11.2022

Синоќешниот евролигашки дуел помеѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес (80-85) предвреме заврши за српскиот интернационалец Милош Теодосиќ и тоа поради исклучување во последната четвртина поради обид да се пресмета со еден од судиите.