TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Докторот Нико Беќаровски навести заминување од Токсикологија

А1 On - 23.04.2024

Лекарот Нико Беѓаровски во објава на социјалните мрежи најави заминување од јавното здравство. Откако вчера тој и уште неколку доктори од Клиниката за Токсикологија ја обвинија економската директорка Бесија Иљази за хаосот на клиниката, а по што ...

Беќаровски навести дека си оди од Токсикологија: Дон Кихот, конечно, го напушта оклопот

Макфакс

Токсикологија останува без д-р Беќаровски: Време е приватна клиника да отвори одделение за детоксикација

Независен

Доктор Беќаровски најави дека заминува од Клиниката за токсикологија

еМагазин

ДАЛИ ДОКТОР БЕЌАРОВСКИ ЗАМИНУВА ОД ТОКСИКОЛОГИЈА? „Дон Кихот го напушта оклопот, 35 години бев најголем борец“

Фактор

Д-р Беќаровски навести заминување од Клиниката за токсикологија

Локално

Беќаровски: Дон Кихот конечно го напушта оклопот по 35 години борба за здраво јавно здравство

360 степени

Опсервер +инфо Скопје инфо Press24 Zoom MTM Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Разрешувањето на медицинскиот директор на токсикологија е  одраз на негативната селекција во здравството од ...

24Инфо - 23.04.2024

Интегрален текст од соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Разрешувањето на медицинскиот директор на Клиника за токсикологија е уште еден показател за негативна селекција во здравството, а воедно и поддршка за самоволието на некомпетентни економските директори.

ВМРО-ДПМНЕ: Разрешувањето на медицинскиот директор на токсикологија е одраз на негативната селекција во здравството од СДС и ДУИ

Скопје1

Разрешувањето на медицинскиот директор на токсикологија е одраз на негативната селекција во здравството од СДС и ДУИ, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Разрешувањето на медицинскиот директор на токсикологија е одраз на негативната селекција во здравството од СДС и ДУИ

Република

Разрешувањето на медицинскиот директор на Токсикологија е одраз на негативната селекција во здравството од СДС и ДУИ- ВМРО-ДПМНЕ ќе ги укине економските директори и владеење со уценa

Курир

По случувањата на токсикологија, доктор Беќаровски најави заминување

МКД - 23.04.2024

Докторот Нико Беќаровски си заминува од државното здарсвтво. Барем така може да се протолкува неховата порака на фејсбук. Тој вчера заедно со уште пет доктори од стручниот колегиум на Клиниката за токсикологија одржаа конференција за медиуми и јавно ...

Вработени во Токсикологија алармираат за хаос, Демири нема да ја смени Илјази, туку Петровски

Канал5

Тензично на Клиниката за Токсикологија, лекарите бараат од директорката Иљази да дозволи вработувања на стручен кадар

24 Вести

Лекарите од токсикологија: Стигнавме до 8 админитративци и 3 секретари, а не сакаат да вработат биолози и болничар

Макфакс

Демири: Денеска ќе го разрешам само медицинскиот директор на Токсикологија, за економската немам констатирано прекршување

360 степени

Доктори од Токсикологија алармираат дека на Клиниката владее хаос

Р.С.Европа

Разрешен директор, болничар призна дека барал да се смени урина со наркотици за чиста, хаосот продолжува на Клиниката за токсикологија

Алфа

Фокус Канал5 еМагазин Lider Сакам да кажам Сакам да кажам Фактор Слободен Печат

Откривање на скандал на Клиниката за токсикологија: Вработен вршел притисок врз лабораториски техничар да ги замени ...

Lider - 22.04.2024

Во шокантното откритие на клиника за токсикологија, вработен е обвинет дека вршел притисок врз лабораториски техничар да ги замени примероците од урина што содржеле наркотици со чисти. Техничарот, согледувајќи ја тежината на ситуацијата, одбил да се ...

Наместо со наркотици, да се замени со чиста урина, обид за лажирање резултати на Токсикологија, вработените алармираа за хаос на клиниката

Телма

Лабораторијата без кадар, Токсикологија во хаос!

Сител

ВИДЕО | Болничарот од Токсикологија пред камера призна дека барал урина со наркотици да се замени со чиста, ама „услугата“ не му била завршена

Слободен Печат

Лекари од Токсикологија на прес-конференција алармираат за хаос на Клиниката

Бизнис Вести

Болничар од Токсикологија му вршел притисок на лаборантот урина со наркотици да ја замени со чиста и уште оди на работа.

Либертас

Лекари од Токсикологија алармираат за хаос на Клиниката

Курир

Сител Либертас Н.Македонија Фактор Бриф Zoom Република 24Инфо

Демири: Ќе го разрешам медицинскиот директор на Токсикологија, директорката Иљази работи добро

Канал5 - 22.04.2024

Пред малку на прес-конференција министерот за здравство Илир Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Клиниката за токсикологија. Пред малку на прес-конференција министерот за здравство Илир Демири најави разрешување на медицинскиот ...

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Zoom

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Бриф

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

365

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Пулс24

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Сител

По хаосот на Токсикологија кој го обелоденија лекарите, медицинскиот директор ќе биде разрешен

Курир

24Инфо ММС Локално Нетпрес Република Н.Македонија МКД Во Центар

ДИРЕКТОРКАТА НА ТОКСИКОЛОГИЈА ОДБИ ДА ЗБОРУВА МАКЕДОНСКИ Новинарите демонстративно ја напуштија прес-конференцијата

+инфо - 22.04.2024

За новоназначената економска директорка на Клиниката за токсикологија веќе беше објавено дека не знае македонски јазик, па кога мора да соработува со колегите, преведувачи ѝ се двете секретарки вработени во оваа клиника.

Економската директорка на токсикологија Иљази го зголеми долгот на клиниката, работи по четири и пол часа, не потпишува клучни документи и не знае македонски, реагираат вработените

Сакам да кажам

Вработените на Токсикологија реагираат на однесувањето на директорката

24 Вести

За два месеци раководење директорката на Токсикологија го зголемила долгот на клиниката за два милиони денари реагираат вработените

Телма

Клиниката за токсикологија пропаѓа алармираат вработените, директорката Иљази молчи за обвинувањата

Алфа

АЛАРМ НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА В.д. директорката за 2 месеца направила долг од 32.500 евра

+инфо

Вработените на Токсикологија реагираат: В.д. директорката на работа останува по 4 часа, и го зголеми долгот на клиниката

Либертас

Мета Слободен Печат Press24 МКД Република Денешен PressingTV 24Инфо