TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НБА Топ 10: Соиграчите на Дончиќ имаа моќни забивања, Вестбрук влезе во најдобраата десетка во историјата (ВИДЕО)

Дерби - 31.01.2023

Осумте средби во НБА лигата избрани се најдобрите потези на денот, односно најновата листа брои десет мајстории. Место на истата нема да Лука Дончиќ кој „испука“ 53 поени против Детроит Пистонс, ама тука има неколку негови соиграчи-Динвиди и Грин ...

Сакаше да го испровоцира Дончиќ, но тоа имаше контра ефект (Видео)

Спортманија

Лоша идеја е да го провоцирате Дончиќ (Видео)

СуперСпорт

Не, не е добра идеја да се провоцира Лука Дончиќ (ВИДЕО)

SportMedia

НБА Топ 10: Брутално забивање на Адетокумбо, Ален го уништи Браун (ВИДЕО)

Дерби

ВИДЕО: Лука Дончиќ како Џордан и Леброн, 53 поени во победата над Детроит

Слободен Печат - 31.01.2023

Словенечкиот репрезентативец Лука Дончиќ блескаше во победата на Далас над Детроит од 111:105 во рамките од НБА лигата . Дончиќ пред неколку дена за време на мечот против Феникс се здоби со повреда на зглобот, а најпрво се чинеше дека извесно време ...

Дончиќ е неверојатен, дојде до такво постигнување какво што во последните 50 години им успеало само на Џордан и на Леброн (Видео)

Спортманија

Лука се врати од повреда и приреди НБА шоу: Постигна 53 поени и славеше пред противничката клупа (Видео)

Дерби

Дончиќ е незапирлив, направи нешто кое им успеало само на Џордан и Леброн (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Дончиќ се врати во голем стил, со 53 поени донесе победа за Далас

Gol.mk

Повредата не остави никаква трага: Дончиќ броеше до 53 за триумф на Далас

Екипа

(ВИДЕО) Дончиќ се врати и направи шоу – 53 поени!

Спортклуб

SportMedia Хитпортал МКД

Вестбрук изби на 10. место: Не ни сонував дека ќе бидам на оваа позиција

Вечер Прес - 31.01.2023

Бекот на Лос Анџелес Лејкерс, Расел Вестбрук, е на десеттото место на вечната листа по број на асистенции во НБА лигата, откако на натпреварот против Бруклин, кој „езерџиите“ го загубија со 104:121, забележа 10 асистенции.

Расел Вестбрук испиша историја!

SportMedia

Јанис го декласира Њу Орлеанс

Макфакс - 30.01.2023

Јанис Адетокумбо ја обележа изминатата ноќ во НБА лигата. Гркот постигна 50 поени во победата на Милвоки Бакс во дуелот со Њу Орлеанс Пеликанс 135:110. Милвоки во првата четвртина ги решија сите дилеми околу кончниот победник.

НБА: Осман ги водеше Кавалирс до победата, Адетокумбо постигна 50 за триумф на Бакс

Нетпрес